Moje srdcovky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Srdce, cievy » Krvné podliatiny, modriny

Liečivé prípravky na podliatiny a modriny

Nachádzate na svojom tele časté modriny bez príčiny? Doporučujeme vám navštíviť lekára, ktorý stanoví presnú príčinu modrín, ktoré sa najčastejšie tvoria na stehnách, nohách, prsiach a rukách. Môže sa jednať iba o nedostatok vitamínu K, ktorý si telo nedokáže samo vyrobiť a my ho tak musíme prijímať v potrave.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam
 • IBALGIN Duo Effect krém 50 g Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Potláča bolesť, zmierňuje zápal a opuch. Urýchľuje vstrebávanie modrín a krvných výronov. Lieči poúrazové stavy. Pre dospelých a děti od 12 rokov.

  6,29 €

  6,29
 • WOBENZYM 200 tabliet Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Wobenzym sa odporúča u dospelých pri stavoch ako poúrazové opuchy, zápalové a pooperačné stavy v chirurgii, zápaly povrchových žíl, niektoré choroby spôsobené imunokomplexami, chronické a recidivujúce zápaly, atd.

  37,30 € 32,99 € -12 %

  32,99
 • HEPAROID masť 30g Liek

  Skladom

  Liek znižuje zrážanlivosť krvi v mieste zápalu alebo pomliaždenia. Bráni tvorbe krvných zrazenín, znižuje tvorbu opuchov a pôsobí protizápalovo.

  5,29 €

  5,29
 • CILKANOL 30 kapsúl Liek

  Naskladníme do 7 dní

  Na liečbu ochorení žíl.

  6,99 €

  6,99
 • Wobenzym tbl ent (blis.PVC/PE/PVDC/Al) 1x40 ks Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Liek obsahuje vhodne zostavené enzýmy (látky štiepiace bielkoviny), ktoré majú schopnosť účelne ovplyvňovať imunitu, tlmiť zápaly a opuchy, do istej miery aj rozpúšťať krvné zrazeniny.

  8,90 € 7,19 € -19 %

  7,19
 • WOBENZYM TBL ENT 800 Liek

  WOBENZYM TBL ENT 800

  Doprava zadarmo

  Skladom už iba 3 - 5 kusy

  Pre dospelých pri poúrazových opuchoch, po operácii, chronických ochoreniach a zápaloch (žíl a ciev, kĺbov,prsníka, močového a pohl.ústrojenstva) a i.

  120,74 € 104,99 € -13 %

  104,99
 • OSTEOGENON 800 mg 40 tabliet Liek

  Skladom

  Liek obsahuje ústrojné súčasti kostnej hmoty (oseín) a kostný minerál (hydroxyapatit v malých kryštálikoch) obsahujúci vápnik a fosfor vo fyziologicky vyváženom pomere.

  7,49 €

  7,49
 • HEPARIN AL masť 30000 ung der 100 g Liek

  Skladom

  Heparin AL masť 30 000 sa používa na podpornú liečbu akútnych opuchov po tupých poraneniach (pomliaždeniny, podliatiny).

  10,02 € 7,19 € -28 %

  7,19
 • IBALGIN Gel 50 g Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Ibalgin gel potláča bolesť svalov a kĺbov, tlmí zápal a znižuje opuch. Dobre sa vstrebáva. Bez parfumácie. Pre dospelých a mladistvých od 12 rokov.

  4,49 €

  4,49
 • HIRUDOID FORTE gel der 1x40 g Liek

  Skladom už iba 1 - 2 kusy

  Liek sa používa na miestnu liečbu: tupých poranení s hematómami alebo bez hematómov (krvných podliatin), povrchových tromboflebitíd (zápalov žíl), ktoré nemožno liečiť kompresívnymi bandážami.

  5,09 €

  5,09

Liečivé prípravky na podliatiny a modriny - detailný popis

Práve vitamín K hraje dôležitú rolu pri zrážaní krvi a ak trpíte jeho nedostatkom, vznikajú na tele modriny bez príčiny. Dôvodom ale môžu byť i vážnejšie zdravotné problémy, ako je napríklad hemofília čiže porucha zrážanlivosti krvi, ktoré by mal ale vždy stanoviť lekár.

Ako liečiť častú tvorbu modrín

Masti na modriny – špeciálne maste na modriny a krvné podliatiny na tele obsahujú vyvážený pomer liečivých látok, najmä hirudín, ktorý nielen napomáha rýchlejšiemu vstrebávaniu modrín, ale zároveň funguje ako prevencia vzniku modrín. Súčasťou mastí sú i bylinky, napríklad harmanček, konský gaštan alebo pagaštan konský. Masť vmasírujte niekoľkokrát denne na miesta, kde sa vám tvoria časté modriny bez príčiny.

Príčiny vzniku modrín

Príčinou vzniku modrín na tele je najčastejšie úder alebo pomliaždenie, pri ktorom dochádza v tkanive k nahromadeniu krvi. Vznik modrín bez príčiny ale môže být tiež dôsledkom nedostatku vitamínu C, kvôli ktorému vznikajú kŕčové žily a zle sa hoja rany.

Na vine môžu byť i ostatné lieky. Užívanie niekoľkých druhov liekov naraz môže spôsobovať zvýšenú tvorbu modrín. Dlhodobé užívanie kortikoidov napríklad oslabuje cievnu stenu, Warfarin potlačuje zrážanlivosť krvi. Dokonca i vyššie dávky liekov na bolesť s obsahom kyseliny acetylsalicylovej môžu byť príčinou tvorby modrín.

Kedy je dôvod k návšteve lekára s modrinami

Ako poznáte, že tvorba modrín na tele už nie je tzv. v norme? Modriny sa objavujú bez príčiny, doslova cez noc. Varovným signálom môže byť tiež neprimerane dlhé a silné menštruačné krvácanie, veľké krvné výrony i po slabom pomliaždení, výrazné krvácanie z rán alebo krv v stolici. V takých prípadoch neváhajte navštíviť lekára.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam