Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na srdce a cievy » Liečivé prípravky na podliatiny a modriny

Liečivé prípravky na podliatiny a modriny

Nachádzate na svojom tele časté modriny bez príčiny? Doporučujeme vám navštíviť lekára, ktorý stanoví presnú príčinu modrín, ktoré sa najčastejšie tvoria na stehnách, nohách, prsiach a rukách. Môže sa jednať iba o nedostatok vitamínu K, ktorý si telo nedokáže samo vyrobiť a my ho tak musíme prijímať v potrave.

Práve vitamín K hraje dôležitú rolu pri zrážaní krvi a ak trpíte jeho nedostatkom, vznikajú na tele modriny bez príčiny. Dôvodom ale môžu byť i vážnejšie zdravotné problémy, ako je napríklad hemofília čiže porucha zrážanlivosti krvi, ktoré by mal ale vždy stanoviť lekár.

Ako liečiť častú tvorbu modrín

Masti na modriny – špeciálne maste na modriny a krvné podliatiny na tele obsahujú vyvážený pomer liečivých látok, najmä hirudín, ktorý nielen napomáha rýchlejšiemu vstrebávaniu modrín, ale zároveň funguje ako prevencia vzniku modrín. Súčasťou mastí sú i bylinky, napríklad harmanček, konský gaštan alebo pagaštan konský. Masť vmasírujte niekoľkokrát denne na miesta, kde sa vám tvoria časté modriny bez príčiny.

Príčiny vzniku modrín

Príčinou vzniku modrín na tele je najčastejšie úder alebo pomliaždenie, pri ktorom dochádza v tkanive k nahromadeniu krvi. Vznik modrín bez príčiny ale môže být tiež dôsledkom nedostatku vitamínu C, kvôli ktorému vznikajú kŕčové žily a zle sa hoja rany.

Na vine môžu byť i ostatné lieky. Užívanie niekoľkých druhov liekov naraz môže spôsobovať zvýšenú tvorbu modrín. Dlhodobé užívanie kortikoidov napríklad oslabuje cievnu stenu, Warfarin potlačuje zrážanlivosť krvi. Dokonca i vyššie dávky liekov na bolesť s obsahom kyseliny acetylsalicylovej môžu byť príčinou tvorby modrín.

Kedy je dôvod k návšteve lekára s modrinami

Ako poznáte, že tvorba modrín na tele už nie je tzv. v norme? Modriny sa objavujú bez príčiny, doslova cez noc. Varovným signálom môže byť tiež neprimerane dlhé a silné menštruačné krvácanie, veľké krvné výrony i po slabom pomliaždení, výrazné krvácanie z rán alebo krv v stolici. V takých prípadoch neváhajte navštíviť lekára.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam