Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na srdce a cievy » Lieky na hemoroidy

Lieky na hemoroidy

Trápi vás bolesť, svrbenie alebo krvácanie pri stolici? Potom máte najskôr hemoroidy, s ktorými ale žiť nemusíte. V oblasti konečníka sú cievne pletence, ktoré do oblasti privádzajú a odvádzajú krv, napomáhajú tak vyprázdňovaniu. Pokiaľ všetko takto funguje, je to v poriadku. Ak sa objavia nejaké problémy, napríklad vznikne zápal v niektorej z ciev, dochádza k vzniku hemoroidov.

Medzi rizikové faktory vedúce k vzniku týchto problémov patrí dedičnosť, životní štýl – sedavé zamestnanie, nadváha, spôsob stravovania, v ktorom chýba vláknina a je malý príjem tekutín. U žien sa môžu hemoroidy objaviť najmä počas tehotenstva, kedy dochádza k väčšiemu tlaku v žilách pod vyvíjajúcim sa plodom.

Vonkajšie a vnútorné hemoroidy

Podľa miesta, kde vznikajú problémy, môžeme rozlíšiť dvojaký typ hemoroidov.

  • Vonkajšie hemoroidy sa nachádzajú na vonkajšom povrchu konečníka. Za normálneho stavu sú mäkké a nebolia. Ak dôjde k nahromadeniu zrazenej krvi v cievnom pletenci, vzniká väčší bolestivejší uzol. Vzniknutá krvná zrazenina sa po niekoľkých dňoch obyčajne vstrebá, ale zostane po nej kožný prívesok, ktorý môže sťažovať hygienu ritného otvoru. Naviac začne bolieť. V druhom prípade uzol praskne a zrazená krv odtečie. Aby nedošlo k zaneseniu infekcie, je potrebné dbať na hygienu.
  • Vnútorné hemoroidy sa naopak tvoria vo vnútri konečníka. Typickým príznakom je krvácanie pri odchode stolice. Objavuje sa jasne červená krv na toaletnom papieri. V pokročilejšom štádiu ochorenia dochádza k vystúpeniu hemoroidov, ktoré sa zo začiatku sami vrátia naspäť, neskôr sa hemoroidy sami nevracajú a trvalo vyčnievajú.

Ako liečiť hemoroidy

Zaujíma vás, čo na hemoroidy zaberá? Je dôležité zdôrazniť, že najlepšou obranou pred týmito problémami je prevencia. Najmä teda dodržiavanie hygieny, vyhnúť sa vyššie zmieneným rizikovým faktorom alebo ich aspoň zmierniť.

  • Na začiatok vzniku hemoroidov je vhodné prevádzkovať sedacie kúpele, napríklad v odvare z dubove kôry.
  • Na zmiernenie lokálnych prejavov použite účinné gély či krémy, ktoré obsahujú výťažky z liečivých bylín, čím pôsobia priaznivo pri zápaloch žíl, poťažmo pri hemoroidoch.
  • K pružnosti a pevnosti ciev prispievajú i doplnky stravy, najmä vo forme tabliet. Vyskúšajte napríklad Hemostop, Hemoxin alebo iné.
  • Podráždenia, svrbenia alebo pálenia vás zbavia čípky určené k použitiu pri hemoroidoch.

Odstránenie hemoroidov je možné urobiť i rôznymi ambulantnými zákrokmi, napríklad podviazaním hemoroidu gumovou páskou, infračervená fotokoagulácia a ďalšími. Pokiaľ konzervatívna liečba a jednoduché zákroky zlyhávajú, dá sa problém riešiť i chirurgicky.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám