MojaLekáreň.sk
Hľadať

IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks

Liek
IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks

Ibuprofen STADA je liek, ktorý obsahuje liečivo ibuprofén. Používa sa na liečbu slabej až stredne silnej bolesti a horúčky.

Viac informácií

Na sklade Pozajtra odosielame, u vás v stredu 1. 2.

4,29 €

Potrebujem poradiť

4,29 €

Pridajte ešte

Do košíka
Do košíka

IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktroé patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia zmenou spôsobu, akým telo reaguje na bolesť a zvýšenú telesnú teplotu.

Liek sa používa u dospelých, dospievajúcich a detí s telesnou hmotnosťou od 20 kg (vo veku 6 rokov a vyššom) na liečbu:

  • slabej až stredne silnej bolesti,
  • horúčky.

Lieková forma

Ibuprofen STADA je biely alebo takmer biely perorálny prášok s citrónovou príchuťou vo vreckách.

Liečivá látka a jej množstvo

Liečivo je ibuprofén. Každé vrecko obsahuje 200 mg ibuprofénu.

Ďalšie zložky sú: izomalt 720, bezvodá kyselina citrónová, draselná soľ acesulfamu (E950), glycerol-distearát a citrónová aróma (obsahuje prírodné aromatické látky, aromatické látky identické s prírodnými arómami, maltodextrín, alfa-tokoferol (E307)).

Ako užívať

Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v písomnej informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Odporúčaná dávka je:

Ibuprofen STADA 200 mg perorálny prášok

Telesná hmotnosť (vek) Jednotlivá dávka Maximálna denná dávka
20 kg až 29 kg
(deti: 6 až 9 rokov)
 
200 mg ibuprofénu
(1 vrecko)
600 mg ibuprofénu
(3 vrecká)
30 kg až 39 kg
(deti: 10 až 11 rokov)
 
200 mg ibuprofénu
(1 vrecko)
800 mg ibuprofénu
(4 vrecká)
≥ 40 kg
(dospievajúci od 12 rokov a dospelí)
200-400 mg ibuprofénu
(1-2 vrecká)
1 200 mg ibuprofénu
(6 vreciek)

U detí a dospievajúcich sa Ibuprofen STADA dávkuje v závislosti od telesnej hmotnosti, resp. veku – spravidla 7 až 10 mg/kg telesnej hmotnosti ako jednotlivá dávka až po maximálne 30 mg/kg telesnej hmotnosti ako celková denná dávka.

Príslušný dávkovací interval je určený podľa príznakov a celkovej dennej dávky.

Odstup medzi dávkami má byť najmenej 6 hodín.

Odporúčaná maximálna denná dávka sa nemá prekročiť.

Ak je potrebné tento liek podávať deťom a dospievajúcim dlhšie ako 3 dni alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Ak je potrebné tento liek podávať dospelým dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok

Telesná hmotnosť (vek) Jednotlivá dávka Maximálna denná dávka
≥ 40 kg
(dospievajúci od 12 rokov a dospelí)
400 mg ibuprofénu
(1 vrecko)
1 200 mg ibuprofénu
(3 vrecká)

Príslušný dávkovací interval je určený podľa príznakov a celkovej dennej dávky.

Odstup medzi dávkami má byť najmenej 6 hodín.

Odporúčaná maximálna denná dávka sa nemá prekročiť.

Dávkovanie pre starších pacientov:

Nie sú potrebné žiadne špeciálne úpravy dávkovania. Vzhľadom na profil možných vedľajších účinkov (pozri časť 2: „Upozornenia a opatrenia“) majú byť starší pacienti pozorne sledovaní.

Spôsob podávania

Na vnútorné použitie.

Vysypte celý obsah vrecka do úst. Perorálny prášok sa nemusí užívať s tekutinou; prášok sa rozpustí na vašom jazyku a prehltne spolu so slinami. Ibuprofen STADA možno používať v situáciách, keď nie sú k dispozícii žiadne tekutiny.

Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča užiť tento liek spolu s jedlom.

Dĺžka používania

Tento liek je len na krátkodobé použitie.

Má sa použiť najnižšia účinná dávka počas najkratšieho obdobia, ktoré je potrebné na zmiernenie príznakov. Ak máte infekciu, bezodkladne sa obráťte na lekára, pokiaľ príznaky (napríklad horúčka a bolesť) pretrvávajú alebo sa zhoršujú.

Na čo si dať pozor

Podanie tohto lieku v tehotenstve je možné iba v 1. a 2. trimestri, ale vždy by malo byť podanie konzultované s lekárom. Prípravok môžu užívať dojčiace ženy.

Prečítajte si pozorne príbalovú informáciu, ktorá je súčasťou každého balenia.

Obsah balenia

Balenie obsahuje 20 kusov vreciek.

Nežiaduce účinky

Podobne ako všetky lieky, môže mať aj tento prípravok nežiaduce účinky, ktoré sa ale nemusia vyskytnúť u každého - nežiaduce účinky nájdete v príbalovom letáku.
Nežiaduce účinky môžete hlásiť priamo na adresu:
ŠÚKL, Oddelenie farmakovigilancie, Kvetná 11, 825 08 Bratislava 26
alebo e-mailom: neziaduce.ucinky@sukl.sk  

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Informácie o produkte

Kód výrobku:
460772
Kód EAN:
4011548025376
Kód ŠUKL:
4806C
ATC kód:
M01AE01
ATC názov:
Ibuprofén
Farmakoterapeutická skupina:
antiflogistiká a antireumatiká | nesteroidové antiflogistiká a antireumatiká | deriváty kyseliny propiónovej | ibuprofén
Držiteľ rozhodnutia:

Oznámiť nežiaduce účinky

IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks

IBUPROFEN STADA 200 mg prášok 20 ks

Máte otázky k produktu?
Opýtajte sa v diskusii

Pridať nový príspevok do diskusie

Mohlo by vás zaujímať

Do košíka
Do košíka
Spýtajte sa lekárnika

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.