Úvodná strana Trápi ma Krvný obeh a žily Hemoroidy

Prípravky na hemoroidy

Hemoroidy ("ritné varixy", "zlatá žila") sú uzlovité rozšírené cievne pletence oblasti konečníka a ritného kanálu. Patria k veľmi častým chorobám, ich výskyt stúpa s vekom, trpí nimi viac než polovica obyvateľov nad 50 rokov, častý je ich výskyt v období tehotenstva u žien. Ich vznik je podmienený zvýšením tlaku v hemoroidálnych žilných pletencoch, ktoré môžu reagovať rozšírením, zdurením, krvácaním až vytlačením uzlíkov kŕčových žíl z konečníka s nemožnosťou manuálneho navrátenia. Ochorenie sprevádza svrbenie, bolesť a problémy s vyprázdňovaním, čo má vzhľadom k citlivosti a intímnosti problémov zlý vplyv na psychiku postihnutého jedinca.

V našom sortimente nájdete množstvo prípravkov na liečbu hemoroidov a to najmä vo forme čapíkov a mastí.

 

Prípravky na hemoroidy - detailný popis

Typy hemoroidov

Vonkajšie hemoroidy - sú kožné riasy, výbežky okolo ritného otvoru zistiteľné voľným okom. Sú skôr hygienickým problémom a spôsobujú svrbenie, vlhkosť oblasti, dráždenie kože.

Vnútorné hemoroidy - sú uložené vo vnútri a sú zistiteľné pri anoskopii alebo kolonoskopii. Podľa veľkosti a vysunutí k ritnému otvoru sa rozlišujú na 4 stupne:

  • I. stupeň - uzly sú len nepatrne zväčšené, pri vyprázdnení sa nevydúvajú navonok. Sú sprevádzané pocitom tlaku a krvácaním. Sú viditeľné.
  • II. stupeň - uzly počas defekácie sa vysúvajú vonku mimo kanál, ale po ukončení defekácie sa spontánne vracajú dovnútra. Sú sprevádzané tupým tlakom, svrbením, pálením, krvácaním.
  • III. stupeň - uzly sú trvale vyskočené mimo kanál. Možno ich tlakom prstov zasunúť. Prejavujú sa hlavne pocitom zdurenia, vlhnutia, výtoku, krvácaním a špinením bielizne po úniku stolice.
  • IV. stupeň - uzly sú trvalo vytlačované vonku, fixované a fibrózne a komplikované často zápalom, tvorením vredov a opuchom.

Prevencia

Doporučovaný je rad preventívnych opatrení, medzi ktoré patrí vyhýbanie sa usilovnému tlačeniu pri pokuse o vyprázdnenie, prevencia zápchy a hnačky buď príjmom potravy s vysokým obsahom vlákniny či dostatočným príjmom tekutín alebo príjmom doplnkov stravy s vlákninou, či dostatok pohybu (niektoré pohybové aktivity sú však nevhodné, napríklad jazda na bicykli). Takisto sa odporúča tráviť menej času pokusmi o vyprázdnenie, napríklad nečítať si na toalete, nedvíhať ťažké bremená alebo znížiť telesnú hmotnosť (u osôb s nadváhou). Nežiadúca je tiež konzumácia alkoholu a pálivých jedál a fajčenie.

MojaLekáreň.sk ponúka prostriedky na hemoroidy

MojaLekáreň.sk ponúka:

  • Gély - chladivé bylinné gély uľavujú pri hemoroidoch a inom podráždení oblasti konečníka. Upokojujú, čistia a regenerujú.
  • Masti - kombinácia prírodných látok s rýchlou úľavou a účinkom pri hemoroidoch.
  • Čapíky - sú zdravotníckym prostriedkom, určeným na použitie pri hemoroidoch. Čapíky zmierňujú ťažkosti, ako podráždenie, svrbenie, pálenie a mokvanie, ktoré sa často vyskytujú pri ochorení hemoroidmi a podporujú hojenie.
  • Obrúsky - vlhčené hygienické obrúsky poskytujú komfortnú a príjemnú hygienu pri problémoch s hemoroidmi.
  • Bylinný kúpeľ - kúpeľ z bylinnej zmesi priaznivo pôsobí pri ošetrovaní hemoroidov, má sťahujúci a protizápalový účinok, napomáha hojeniu.

Doplnkový tovar

Pri problémoch je nutná úprava jedálnička. Mali by sme vypiť aspoň dva litre tekutín denne, obmedziť korenené, tučné a údené pokrmy a naopak vyberať jedlá bohaté na vlákninu, rutín, vitamín CVitamín E a zinok. Ako prísadu do jedla odporúčame najmä rastlinný olej tekvicový. Je prírodným zdrojom zinku, vitamínu E a optimalizuje činnosť tráviaceho traktu a vyprázdňovanie.

TIP! Pomôcť si môžete vhodnou stravou s dostatkom tekutín a vlákniny.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika