Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Kurie oko: jednoduché a rýchle odstránenie

Kurie oko: jednoduché a rýchle odstránenie
Zdielať

Poradíme vám prípravky a postupy, ktoré spoľahlivo fungujú na odstránenie kurích ôk a navyše pridáme pár preventívnych odporúčaní.

Ako na odstránenie kurieho oka

Jedinou cestou, ako sa zbaviť kurieho oka, je jeho odstránenie.

To buď vykoná skúsená pedikérka, alebo to môžete vykonať doma sami - v tom prípade dodržiavajte tento postup:

 1. Napustite vaničku horúcou vodou, pridajte do nej zmäkčujúcu soľ a ponorte nohy.
 2. Zhruba po desiatich minútach nohy utrite a odstráňte stvrdnutú kožu pemzou, škrabkou, žiletkou alebo tiež môžete použiť elektrickú brúsku na pedikúru, ktorá okrem iného obsahuje aj špeciálny nástavec na odstránenie kurích ôk. Náš tip: neodstraňujte príliš veľa kože, mohlo by dôjsť ku krvácaniu a následnej infekcii.
 3. Následne použite:
 • Ceruzku na kurie oká, ktorá zaručí jednoduchú aplikáciu účinnej tekutiny priamo na postihnuté miesto, a tak zaistí rýchle odstránenie kurieho oka.
 • Sérum na kurie oká obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá sa postará o zmäkčenie povrchovej vrstvy pokožky a rozpustenie medzibunkovej hmoty kurieho oka.
 • Tyčinku na kurie oká, tá obsahuje čajovníkový olej, ktorý spoločne s kyselinou salicylovou kurie oko rozpustí. Zároveň sa tyčinka postará o okamžitú úľavu od bolesti a podráždenia.

Vyskúšajte lastovičník alebo propolis

Rovnako ako bradavice, môžete aj kurie oká, po odstránení rohovej vrstvy kože pemzou, potierať čerstvou šťavou z lastovičníka alebo propolisovou tinktúrou.

Náplasť či maska ​​na kurie oko

O odstránenie kurieho oka sa môže postarať aj špeciálna náplasť s kyselinou acetylsalicylovou, ktorú je možné aplikovať priamo na postihnuté miesto, bez toho aby bolo potrebné ho predtým zbavovať stvrdnutej kože. Aby táto liečba bola maximálne účinná a do kurieho oka prenikal dostatok kyseliny salicylovej, ktorá je v náplasti obsiahnutá, je nutné ju každý deň meniť a vydržať s liečbou 3 - 5 dní.

Ďalšou možnosťou, ako odstrániť kurie oko bez predchádzajúceho brúsenia, je použitie exfoliačnej masky na nohy. Tá má obvykle formu ponožiek zo špeciálnej fólie napustené kombináciou účinných látok. Tieto ponožky, prikryté ešte bežnými ponožkami, je vhodné mať na nohách asi 60 - 90 minút. Stvrdnutá koža vrátane kurích ôk sa potom vylúpe zhruba po týždni. Kúru je zvyčajne možné opakovať 1x za mesiac.

Ako predchádzať kurím okám

 • Nenoste topánky, ktoré vás tlačia alebo sú tesné
 • Do topánok vždy noste ponožky.
 • Majte chodidlá vždy čisté a suché.
 • Zbavujte sa pravidelne odumretej kože na nohách.
 • Na noc nohy natierajte hydratačným krémom.
 • Čas od času doprajte nohám zvláčňujúcu masku.
 • Zvážte používanie preventívnych náplastí na kurie oká.

Skúste to naboso

Ak trpíte na kurie oká často, nechajte sa inšpirovať bosou chôdzou. Keď je to možné, chodievajte v prírode bosí a ako obuv voľte "bosé" barefoot topánky. Tie nechávajú prstom voľnosť, a na nohe ich takmer necítite. Základnou prevenciou je teda pohodlná obuv.

10. jún 2020
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Možno už ste niekedy skúšali rozmixovať ovocie so smotanou a šupnúť túto zmes do mrazničky s nádejou, že si po pár hodinách pochutnáte na skvelej zmrzline... Lenže namiesto zmrzliny na vás čakala…

viac

Ide o ochorenie, prejavujúce sa zápalom hrtana a trpia na neho ako dospelí, tak deti. Laryngitída nie je väčšinou nebezpečná, ale napriek tomu sa oplatí vedieť, ako sa prejavuje a ako jej predchádzať.

viac

Pre správne fungovanie organizmu je nutné piť dostatočné množstvo tekutín. Napriek tomu miernou dehydratáciou trpí stále veľký počet ľudí. Rizikovejšie skupiny sú deti a seniori, u ktorých by sme na…

viac

Tiež si v lete užívate všetko to ovocie okolo? Jahody, ríbezle, čučoriedky a marhule k letu proste patria. A čarovať so sladkým ovocím sa dá aj bez múky. Niekedy sa ho tiež oplatí dať dohromady s…

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.