Úvodná strana Výživa a chudnutie Športová výživa Proteíny Proteínové kaše

Proteínové kaše

Proteíny (bielkoviny) zastávajúce v organizme najrôznejšie funkcie. Sú štrukturálnymi zložkami všetkých buniek, majú katalytické účinky (väčšina enzýmov je proteínového pôvodu), ako protilátky sú súčasťou imunitného systému a majú okrem iného aj regulačné schopnosť v organizme v podobe hormónu. Vďaka uvedenému sú základnou zložkou potravy. Pri pravidelnom a dostatočnom príjme kvalitné bielkoviny potravou dochádza k obnove svalovej hmoty, ale aj k tvorbe novej svaloviny.

Proteínové kaše - detailný popis

Proteínové kaše sú výborným zdrojom energie nielen pre športovcov, ale pre každého, kto dbá o svoje zdravie. Obsahujú veľké množstvo proteínov (bielkovín), ktoré sú veľmi dôležité na stavbu svalov a celý rad biochemických procesov v tele. Proteíny sú zdrojom aminokyselín, ktoré sú potrebné k syntéze stavebných bielkovín tela, enzýmov a hormónov, plazmatických bielkovín a ďalších pre telo nevyhnutných látok.

Proteíny majú v našej strave skrátka nezastupiteľnú úlohu. Ich optimálny denný príjem by mal byť u zdravého človeka, normálneho vzrastu a váhy, ktorý neposilňuje ani inak necvičí v rozmedzí 0,8 - 1,3 gramov bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti a proteínové kaše sú jednoduchý a chutný spôsob ako jedálniček o túto dôležitú živinu obohatiť.

Široký výber proteínových kašou nájdete na MojaLekáreň.sk

Na MojaLekáreň.sk si môžete vybrať od značiek: CHIMPANZEEEMCOKETOMIXSEMIXMIXIT

Doplnkový tovar

Proteínové kokteily s vyšším obsahom bielkovín sú výbornými doplnkami, ktorými telu možno dodať potrebné množstvo bielkovín. Sú odporúčané jedincami, ktorí sa venujú namáhavému športu, snažia sa schudnúť alebo sa venujú fitnes. Navyše, proteínové nápoje sú nielen prospešné, ale i lahodne chutia.

Proteínové tyčinky pre športovcov - Proteínové tyčinky sú nevyhnutným pomocníkom pri chudnutí. Dajte si proteínovú tyčinku ako malú desiatu a dodajte si dostatočné množstvo nevyhnutnej energie. Proteínové tyčinky využijú hlavne aktívni športovci a ľudia, ktorí sa snažia schudnúť.

TIP! Vďaka šejkra skvele premiešate svoj nápoj, ktorý bude pripravený k požitiu behom chvíľky a prekvapí vás svojou jemnou spojenú chuťou a nebude obsahovať žiadne hrudky.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika