Úvodná strana Výživa a chudnutie Športová výživa Proteíny 66 - 75 % bielkovín

Proteínové nápoje 66 - 75 % bielkovín

Proteínové nápoje predstavujú významný zdroj životne dôležitých bielkovín, ktoré sú pre aktívnych športovcov priamo nepostrádateľné. Zvýšený príjem bielkovín je doporučované jedincom, ktorí sa venujú namáhavému športu, snažia sa schudnúť alebo sa venujú fitness. Proteínové nápoje s 66 – 75 % obsahom bielkovín sú nielen prospešné, ale aj lahodne chutia.

Proteínové nápoje 66 - 75 % bielkovín - detailný popis

Prečo sú proteínové nápoje pre vaše telo tak dôležité?

Podstata rýchleho nárastu svalovej hmoty spočíva u proteínových nápojov v tom, že najprv musíte svaly vhodne zaťažiť silovým tréningom a až po cvičení ich regenerovať pomocou proteínových nápojov.

Konzumácia proteínových nápojov sa perfektne hodí aj pri chudnutí. Ak sa snažíte poctivo dodržiavať prísnu diétu, môže sa stať, že vášmu telu budú chýbať potrebné bielkoviny. Chýbajúce bielkoviny môžete telu ľahko dodať vďaka proteínovému kokteilu na redukciu hmotnosti, ktorý neobsahuje prebytočné látky, ktoré by hanili vaše chudnúce plány.

Na čo slúžia proteínové nápoje s vyšším obsahom bielkovín?

Ak sa chcete pochváliť dokonale vyrýsovaným telom, zapracovať na svojej postave a poriadne sa "osvaliť", potom sú pre vás vhodné proteínové koktaily s viac ako 66% obsahom bielkovín. Proteínový nápoj môžete užívať po tréningu, aby sa vaše svaly zregenerovali a poriadne narástli. Toto najlepšie dosiahnete dodržiavaním tréningového plánu a pravidelným pitím proteínových nápojov. Iste ste si všimli, že u proteínových kokteilov býva často uvedené číslo - napr. 60, 70%. Toto číslo označuje percentuálny obsah bielkovín v 100 g nápoja (teda koľko g proteínov je obsiahnuté v 100 g nápoja). Ale nenechajte sa zmiasť, tým, ak je výrobok označený číslom 100% - neznamená to, že by obsahoval 100 % bielkovín, ale že proteíny pochádzajú napr. zo 100% srvátky.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika