Obľúbené položky

Úvodná strana » Domácnosť, upratovanie a maznáčikovia » Upratovacie prostriedky » Prostriedky proti prachu

Prostriedky proti prachu

Prach. Kto by ho nepoznal. Nájdeme ho všade, dokonca i na Mesiaci. Ten je však vďaka veľkému obsahu veľmi jemných častíc pre nás omnoho viac škodlivejší, než ten náš prach domáci, s ktorým zvádzame boj i niekoľkokrát týždenne.

Prach však neškodí len nášmu zdraviu, skracuje životnosť i našich domácich spotrebičov, optiky a iných pre nás toľko potrebných prístrojov a nástrojov.

Kde sa prach tvorí?

Tvorbu prachu ovplyvňujú naši maličkí spolubývajúci zdieľajúci s nami všetky priestory, v ktorých pobývame – roztoče. Sú prítomné nie len na každom povrchu ale i vo vzduchu. Ich enzýmy a stolice, ako súčasť prachu, môžu zapríčiniť alergické reakcie. Prach sú však i častice prinesené zvonka vetrom, sú to i naše mŕtve kožné bunky, ktoré prirodzene z nášho tela odpadávajú každý deň i noc.
Niektoré častice prachu môžu byť opäť odnesené vetrom, či rozložené slnečným žiarením. Na to sa však spoliehať rozhodne nemôžeme. Častice prachu sa jednoducho stávajú vzdušnými, preto je treba venovať ich odstraňovaniu dôkladnú pozornosť a starostlivosť, inak sa nám prach zase pekne rozptýli do priestoru.

Existuje však jednoduché riešenie, ako s takým nevítaným hosťom “zatočiť”.

 • Spray Pronto classic pre použitie v domácnosti proti prachu a šmuhám.
 • Pronto jasmín rovnako ako classic s antistatickou zložkou je nenahraditeľným pomocníkom pri boji s prachom a ako bonus Vás osvieži jeho exotická vôňa.
 • Zamilovali ste si Francúzsko? Provence nie je pre Vás len cudzie slovo? Alebo je pre Vás vôňa levandule znamením leta? Potom je pre Vás ideálne Pronto levandule.

Práca s týmito prostriedkami je jednoduchá a časovo nenáročná a iste oceníte aj ich už spomenutý antistatický účinok.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Produkty v kategórii

 • PRONTO spray 250 ml Multifunkčné

  PRONTO spray 250 ml Multifunkčné

  Akcia

  7 dní

  Spray proti prachu na čistenie nábytku aj televíziou a obrazoviek spotrebičov.

  3,01 € -39% 4,92 €

 • PRONTO spray 250 ml Springtime 

  PRONTO spray 250 ml Springtime 

  Akcia

  7 dní

  Pronto Springtime proti prachu spray na nábytok Čistí, chráni a ošetruje drevo pri každom utieraní prachu. Jemne čistí a odstraňuje prach z kovu, dreva, skla a elektroniky (okrem plazmových / LCD obrazoviek) a vytvára lesk bez šmúh. Nevhodný pre použitie na drevo bez povrchovej úpravy. Pred použitím dôkladne pretrepte. Nastriekajte na povrch, alebo na tkaninu a zotrite. 9,9% hmotnosti náplne je horľavých. Nádoba je pod tlakom. Nevystavujte ju slnečnému žiareniu, alebo teplotám nad 50 ° C. Ani po vyprázdnení nádobu neprepichujte, alebo nehádžte do ohňa. Nestriekajte do otvoreného ohňa, alebo na žeravé predmety. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte mimo dosahu zapálenia. Zákaz fajčenia. Nevdychujte plyny, dymy, pary, aerosóly. Používajte len v dobre vetraných priestoroch. Po práci si umyte a osušte ruky. Pri dlhšie trvajúcom kontakte, chráňte pokožku.

  3,01 € -29% 4,26 €

Najpredávanejšie značky

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam