Moje srdcovky

Úvodná strana » Domácnosť a zvieratá » Upratovacie prostriedky » Odvlhčovače vzduchu

Odvlhčovače vzduchu

Vlhkosť vzduchu je jeho základná vlastnosť, ktorá má vplyv nie len na naše zdravie. Množstvo vodnej pary vo vzduchu je tak prirazená záležitosť, že ju mnoho ľudí považuje za niečo, čomu nie je treba venovať pozornosť. Ale nenechajte sa zmýliť.

Odvlhčovače vzduchu - detailný popis

Nadmerná vlhkosť vzduchu totiž môže negatívne ovplyvniť nie len vaše telo ale i vašu peňaženku. Voda má totiž také vlastnosti, že čím viac ju obsahuje vzduch, tým horšie sa vzduch ohrieva. Ruku v ruke s tým však ide tiež znižovanie kvality stavebných materiálov, nábytku, vo vlhku sa darí hubám, plesniam i roztočom. Pokiaľ nie je dom dostatočne izolovaný, môže byť situácia ešte horšia. Vo vašom obydlí sa navyše nachádza veľa zdrojov vlhkosti: ste to vy sami, domáci maznáčikovia, rastliny, kúpeľňa, kuchyňa...

Optimálna vlhkosť vzduchu pre ľudí, zvieratá, nábytok i dom sa pohybuje v rozmedzí od 40 do 60 % relatívnej vlhkosti. S jej meraním vám môžu pomôcť napríklad merače vlhkosti, dobrým indikátorom však môže byť i zrážanie vodných pár na chladnejších povrchoch, čo môže viesť ku vzniku plesní.

Aké riešenie sa ponúka?

Pokiaľ ste zaznamenali i napríklad len vďaka svojmu pocitu, že sa vás táto situácia tyká, neklesajte na mysli. Nie je treba sťahovať z domu rastliny, domácich maznáčikov, ani vy sa nemusíte nikam premiesťovať. S absorpciou vlhkosti vo vzduchu si totiž najlepšie poradia elektrické domáce odvlhčovače vzduchu. Zbaví vlhkosti vzduch vo vašej domácnosti, tak tiež uľaví vlhkým stenám a všetok materiál, ktorému by nadmerná vlhkosť mohla veľmi škodiť. Môžu tak pomôcť i s odstránením niektorých Vašich prípadných zdravotných problémov, u ktorých si neviete možno rady, odkiaľ vlastne pramenia.

  • Stačí vám niečo menšieho bez použitia elektrickej energie? Ceresit prístroj stačí umiestniť kdekoľvek v miestnosti preč z dosahu detí či domácich zvierat a je vyriešené. Tento strojček funguje vďaka špeciálnym tabletám, ktoré je treba po vyprchaní ich účinku len vymeniť. Môžete ho využiť v miestnosti veľkosti maximálne 20 metrov štvorcových.
  • Pokiaľ sa jedná len o malý uzatvorený priestor, ako je napríklad šatník, topánkovník, automobil, zásuvka či iné, potom vám bohato vystačia absorpčné vrecúška, ktoré stačí jednoducho vytiahnuť z ochrannej fólie a položiť na požadované miesto. Môžete ho na tomto mieste ponechať až 6 týždňov bez obáv, že bude vrecúško prepúšťať vlhkosť späť.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam