Obľúbené položky

Úvodná strana » Domácnosť, upratovanie a maznáčikovia » Upratovacie prostriedky » Odvlhčovače vzduchu

Odvlhčovače vzduchu

Vlhkosť vzduchu je jeho základná vlastnosť, ktorá má vplyv nie len na naše zdravie. Množstvo vodnej pary vo vzduchu je tak prirazená záležitosť, že ju mnoho ľudí považuje za niečo, čomu nie je treba venovať pozornosť. Ale nenechajte sa zmýliť.

Nadmerná vlhkosť vzduchu totiž môže negatívne ovplyvniť nie len vaše telo ale i vašu peňaženku. Voda má totiž také vlastnosti, že čím viac ju obsahuje vzduch, tým horšie sa vzduch ohrieva. Ruku v ruke s tým však ide tiež znižovanie kvality stavebných materiálov, nábytku, vo vlhku sa darí hubám, plesniam i roztočom. Pokiaľ nie je dom dostatočne izolovaný, môže byť situácia ešte horšia. Vo vašom obydlí sa navyše nachádza veľa zdrojov vlhkosti: ste to vy sami, domáci maznáčikovia, rastliny, kúpeľňa, kuchyňa...

Optimálna vlhkosť vzduchu pre ľudí, zvieratá, nábytok i dom sa pohybuje v rozmedzí od 40 do 60 % relatívnej vlhkosti. S jej meraním vám môžu pomôcť napríklad merače vlhkosti, dobrým indikátorom však môže byť i zrážanie vodných pár na chladnejších povrchoch, čo môže viesť ku vzniku plesní.

Aké riešenie sa ponúka?

Pokiaľ ste zaznamenali i napríklad len vďaka svojmu pocitu, že sa vás táto situácia tyká, neklesajte na mysli. Nie je treba sťahovať z domu rastliny, domácich maznáčikov, ani vy sa nemusíte nikam premiesťovať. S absorpciou vlhkosti vo vzduchu si totiž najlepšie poradia elektrické domáce odvlhčovače vzduchu. Zbaví vlhkosti vzduch vo vašej domácnosti, tak tiež uľaví vlhkým stenám a všetok materiál, ktorému by nadmerná vlhkosť mohla veľmi škodiť. Môžu tak pomôcť i s odstránením niektorých Vašich prípadných zdravotných problémov, u ktorých si neviete možno rady, odkiaľ vlastne pramenia.

 • Stačí vám niečo menšieho bez použitia elektrickej energie? Ceresit prístroj stačí umiestniť kdekoľvek v miestnosti preč z dosahu detí či domácich zvierat a je vyriešené. Tento strojček funguje vďaka špeciálnym tabletám, ktoré je treba po vyprchaní ich účinku len vymeniť. Môžete ho využiť v miestnosti veľkosti maximálne 20 metrov štvorcových.
 • Pokiaľ sa jedná len o malý uzatvorený priestor, ako je napríklad šatník, topánkovník, automobil, zásuvka či iné, potom vám bohato vystačia absorpčné vrecúška, ktoré stačí jednoducho vytiahnuť z ochrannej fólie a položiť na požadované miesto. Môžete ho na tomto mieste ponechať až 6 týždňov bez obáv, že bude vrecúško prepúšťať vlhkosť späť.
Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Ceresit stop vlhkosti 2x300g náhradné tablety

  Ceresit stop vlhkosti 2x300g náhradné tablety

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Pohlcuje vlhkosť zabraňuje vzniku plesní pracuje bez elektriny výmenná absorpčná tableta vydrží v miestnosti cca 2 mesiace Aktívnou časťou prístroja Ceresit STOP VLHKOSTI je tableta na pohlcovanie vlhkosti. Táto tableta sa skladá z aktívnych kryštálov so silnými absorbčnými účinkami zaisťujúcimi vysokú účinnosť prostriedku. Kryštály absorbujú nadbytočnú vlhkosť vzduchu, ktorá sa potom vo forme soľného roztoku zráža a steká do nádržky. Špeciálne kryštály obsiahnuté v tablete zhromažďujú vodu. Tableta premení vlhkosť  v kvapalinu (slanú vodu). Prístroj Ceresit Stop Vlhkosti začne regulovať obsah vlhkosti vzduchu na správne hodnoty ihneď po zostavení. Za niekoľko hodín po začatí prevádzky sa v nádržke objavia prvé kvapky vody. Tableta používaním postupne ubúda a keď úplne zmizne, je nutné vložiť novú. Okamih výmeny tablety sa teda spozná ľahko. Kam Ceresit STOP VLHKOSTI umiestniť? Na podlahu či na vyvýšené miesto, kde je dostatok priestoru pre cirkuláciu vzduchu. Nesmie byť v dosahu detí a domácich zvierat. Nemá byť umiestnený ani v tesnej blízkosti zdrojov tepla (vykurovacie telesá, komíny atď.). Prístroj nepotrebuje k svojmu fungovaniu elektrickú energiu. Je tak malý, že sa zmestí aj na okenný parapet. Ako dlho Ceresit Stop Vlhkosti vydrží? Ceresit Stop Vlhkosti je schopný regulovať vlhkosť v miestnosti o ploche 20 m2. Súčasťou balenia každého prístroja je tableta na pohlcovanie vlhkosti. Bežná doba pôsobenia jednej tablety sú 2 mesiace, závisí to však od veľkosti a na miere vlhkosti miestnosti. Priebeh pohlcovanie vlhkosti možno sledovať podľa výšky hladiny vyzrážanej kvapaliny v priehľadnej nádržke. Ak tableta dochádza, je nutné ju vymeniť. K prístroju si možno zakúpiť náhradné tablety, ktoré sú balené po dvoch kusoch.

  6,55 €

 • Ceresit stop vlhkosti-absorbční sáčky

  Ceresit stop vlhkosti-absorbční sáčky

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Absorpční sáčky jsou vhodné k regulaci vlhkosti v malých uzavřených prostorech. Absorpční sáčky s vůní levandule jsou vhodné k regulaci vlhkosti v malých uzavřených prostorech, jako jsou zásuvky, šatník, botník, automobil apod. Speciální tkanina na povrchu propouští vlhkost pouze dovnitř a brání jejímu úniku zpět. Použití je velmi snadné. Po vybalení z ochranné fólie položíte sáček na požadované místo bílou stranou nahoru. Sáček vydrží vstřebávat vlhkost po dobu 4–6 týdnů.

  3,88 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam