Úvodná strana Zdravie a lieky Voľnopredajné lieky Lieky na oči Podráždené oči

Liečivé prípravky na podráždené oči

Tiež váš trápia suché a podráždené oči? Nie je to nič príjemného. Poskytnite vašim očiam úľavu s produktami ukľudňujúcimi citlivé oči.

Liečivé prípravky na podráždené oči - detailný popis

Naše oči bývajú často veľmi namáhané, predovštkým vonkajšími vplyvmi- klimatizáciou, dymom, dlhou prácou na počítači, nosením kontaktných šošoviek alebo vetrom. Môžete sa snažiť obmedziť pôsobenie negatívnych vplyvov, no nie vždy to je vo vašich silách, preto využite účinky voľnopredajných liečiv.

Ako sa prejavuje podráždenie očí a čo s ním?

Ak sú vaše oči podráždené, určite si to hneď všimnete. Môžete pociťovať svrbenie očných viečok, sucho v očiach. Objavujú sa začervenané oči - červené bielka, opuchnuté viečka, pálenie, svetloplachosť či pocit piesku v oku. To všetko kvôli tomu, že nedochádza k dostatočnému zvlhčovaniu očného povrchu. Naše slzy majú nevhodné zloženie alebo sa ich tvorí nedostatok.

Pomôcť s týmto problémom môžu očné kvapky. Tie dodávajú okamžité zvlhčenie a ochranu. Medzi obľúbené a účinné kvapky patria Visine, Bepanthen, Ocutein, Opticalm, Visial, Purevision a iné. Záleží len na vás, ktorým dáte prednosť. Účinky kvapiek oceníte hlavne pri práci na počítači, pri práci v prašnom alebo klimatizovanom prostredí, pri sledovaní televízie alebo pri vedení vozidla.

Ako sa starať o svoje oči?

Až 80% všetkých informácií prijímame cez zrak, preto aby naše oči boli zdravé, je potrebné sa o ne správne starať. 

Ak už máte nejaké problémy so zrakom:

  • absolvujte pravidelné prehliakdy u očného lekára.
  • Vyhýbajte sa zafajčeným a klimatizovaným prostrediam.
  • Nezabúdajte dostatočne žmurkať, hlavne pri práci za počítačom.
  • Chráňte si svoje oči kvalitnými slnečnými okuliarmi.
  • Zaistite potrebný prísun vitamínov a minerálov.
  • Choďte dostatočne na čerstvý vzduch.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika