MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Začať konverzáciu

Práve nie sme online. Využite pre svoj dotaz e-mail.

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

68 otázok a odpovedí

Odpočinok: Uistite sa, že sa oddychujete a nezaťažujte svoje telo nadmernou fyzickou aktivitou. Postavenie a držanie tela: Dobre si nastavte držanie tela pri sedení alebo státí. Správne držanie tela môže pomôcť zmierniť napätie a uvoľniť svaly. Hlboké dýchanie: Hlboké, pomalé dýchanie môže pomôcť zmierniť napätie a úzkosť. Pokúste sa dýchať do brucha, nie do hrudníka. Teplé a studené obklady: Aplikácia teplého obkladu (teplá fľaša s teplou vodou) alebo studeného obkladu (napríklad ľad zabalený do handričky) na postihnutú oblasť môže pomôcť zmierniť bolesť. Aplikujte ich na bolestivú…

Celá odpověď

  Hlboké dýchanie: Pomalé a hlboké dýchanie môže pomôcť uvoľniť napätie v svaloch a zmierniť stres. Dýchajte pomaly do brucha, aby ste sa vyhli plytkému dýchaniu do hrudníka. Pokojné prostredie: Umiestnite sa do prostredia, kde sa cítite pohodlne a pokojne. To môže pomôcť znížiť úzkosť a napätie. Masáž a samomasáž: Jemné masírovanie hrudnej oblasti môže pomôcť uvoľniť svaly a zmierniť napätie. Ak sa masírujete sami, použite jemný tlak a nevyvíjajte príliš veľkú silu. Roztiahnutie: Vyskúšajte niekoľko jednoduchých cvikov na roztiahnutie svalov v hrudnej oblasti. Napríklad zdvihnite obe…

Celá odpověď

Kontaktovať zdravotnú starostlivosť: Ak máte akútne príznaky bolesti na hrudi a zlom dýchania, okamžite zavolajte na záchranku alebo vyhľadajte pohotovostnú lekársku starostlivosť. Tieto príznaky môžu byť znakom závažných zdravotných stavov, ako je srdcový infarkt, pľúcna embólia alebo iné akútne komplikácie. Nepohybovať sa príliš: Pokúste sa minimalizovať fyzickú aktivitu a oddýchnuť si, kým nepríde lekár. Nadmerná fyzická námaha môže zhoršiť situáciu. Hlboké dýchanie: Ak sa to dá, skúste hlboko a pomaly dýchať. Hlboké dýchanie môže pomôcť uvoľniť napätie a zmierniť stres. Udržiavať…

Celá odpověď

Bolesť v ušiach môže spôsobovať: infekcia prievan nahromadenie ušného mazu mechanické poškodenie niektoré ochorenia, ako je : angína, zápal zuba, infekčná mononukleóza, alergie, problémy s krčnou chrbticou

Celá odpověď

Zápal stredného ucha u dospelých sa objavuje najčastejšie na jar a na jeseň. Typická je bolesť ucha, ktorá sa ešte zintenzívni po zatlačení na výbežok na ušnici. Ak bolesť ucha netrvá dlhšie ako 48 - 72 hodín, ako prvú pomoc doporučujem ušné kvapky Burow každé 2-3 hodiny dať do ucha navlhčenú gázovú vložku, pomôžu zmierniť opuch a bolesť. Zvládnu liečiť neinfekčný zápal stredného ucha. Pri pretrvávajúcich ťažkostiach je potrebné vyšetrenie odborným lekárom ( ORL, ľudovo povedané ušným lekárom), ktorý rozhodne o ďalšej liečbe. Ak pôjde o bakteriálny zápal, lekár predpíše antibiotické …

Celá odpověď

Liečba zápalu stredného ucha u detí patrí do rúk lekára (najlepšie ORL), ktorý na základe vyšetrenia stanoví vhodnú liečbu, ktorá bude pravdepodobne zahŕňať lieky proti bolesti a teplote, antibiotiká, kvapky do nosa na zníženie opuchu sliznice, mukolytiká na zníženie hustoty hlienov a lepšie vykašliavanie,poprípade anestetické kvapky. Aj keď niektoré infekcie zmyznú aj bez antibiotickej liečby, je potrebné riadiť sa pokynmi lekára. Ako prvú pomoc je možné dať do uška gázičku navlhčenú roztokom Burow ušné kvapky a vymieňať každé 2-3 hodiny, pomôžu zmierniť opuch a bolesť . Toto však…

Celá odpověď

Zápal stredného ucha (otitis media) vzniká často v dôsledku nachladenia, chrípky, infekcie horných dýchacích ciest, či alergie. Je spôsobený vírusovou alebo bakteriálnou infekciou v strednom uchu. Liečba zápalu stredného ucha patrí do starostlivosti ORL (krčného) lekára . Častejšie sa vyskytuje v detskom veku (najmä do 5.roku veku , pretože zvuková trubica je u detí kratšia a hrubšia), menej často sa vyskytuje u dospelých. Môže prebiehať akútnou alebo chronickou formou. Akútna forma zápalu stredného ucha má typický rýchly nástup ťažkostí (najčastejšie v noci), nastupuje zvyčajne 4-7 dní…

Celá odpověď

Bolesť v podbrušku je bežným príznakom a môže byť spôsobená mnohými rôznymi faktormi. Príčiny bolesti v podbrušku sa môžu líšiť od mierneho nepohodlia až po závažné zdravotné problémy. Niektoré z najčastejších príčin bolesti v podbrušku zahŕňajú: Menštruačná bolesť: U žien môže bolesť v podbrušku súvisieť s menštruáciou a predstavuje tzv. menštruačné kŕče. Gastrointestinálne problémy: Bolesť v podbrušku môže byť spôsobená rôznymi gastrointestinálnymi problémami, ako sú zápcha, hnačka, nadúvanie, žalúdočné vredy, zápal slepého čreva alebo syndróm dráždivého čreva. Močové problémy:…

Celá odpověď

Bolesť v ľavom a pravom podbrušku môže byť spôsobená rôznymi faktormi a môže mať odlišné príčiny a charakteristiky. Rozdiel v bolesti môže pomôcť identifikovať príčinu a vyhľadať vhodnú lekársku starostlivosť. Tu je niekoľko možných rozdielov: Organické rozdiely: Bolesť v ľavom podbrušku môže súvisieť s orgánmi, ktoré sa nachádzajú na ľavej strane tela, ako sú ľavá oblička, črevá, slepé črevo alebo vaječník u žien. Na druhej strane, bolesť v pravom podbrušku môže byť spojená s pravou obličkou, slepým črevom, žlčníkom alebo pečeňou. Gynekologické rozdiely: U žien môže bolesť v ľavom…

Celá odpověď

Bolesť v podbrušku u žien a u mužov môže byť spôsobená rôznymi príčinami, ktoré sa líšia medzi pohlaviami. Tu je prehľad niektorých častých príčin bolesti v podbrušku u oboch pohlaví: Príčiny bolesti v podbrušku u žien: Menštruačné kŕče: Bolesť v podbrušku môže byť spôsobená menštruačnými kŕčmi, ktoré sú bežné počas menštruácie. Gynekologické problémy: Bolesť v podbrušku u žien môže byť spôsobená gynekologickými problémami, ako sú zápal vaječníkov, cysty na vaječníkoch, endometrióza alebo mimomaternicové tehotenstvo. Infekcie močových ciest: Infekcie močových ciest môžu spôsobiť bolesť a…

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.