MojaLekáreň.sk

Menštruačné vložky MONETA

MONETA DÁMSKE VLOŽKY 16 KS

MONETA DÁMSKE VLOŽKY 16 KS MONETA DÁMSKE VLOŽKY 16 KS

Anatomicky tvarované dámske vložky pre normálnu a silnejšiu…

Na sklade

2,19 €

Menštruačné vložky MONETA

Menštruačné vložky dnes neodmysliteľne patria k potrebám intímnej starostlivosti. Ale nebolo tomu tak vždy.

Ako to bolo prv?

Ženy menštruujú od počiatku vekov a k zadržaniu menštruačnej krvi používali najrôznejšie pomôcky. Od rôznych pruhov látky, vlny, až po látkové vložky, ktoré si väčšinou i samé šili doma. Myšlienka jednorazových vložiek, ktoré sa po použití vyhodia, vzišla od zdravotných sestier vo Francúzsku, ktoré potrebovali rýchlo zastaviť nadmerné krvácanie u pacientov. Tieto vankúšiky – predchodcovia dnešných vložiek – boli vyrábané z drevnej buničiny. Bola to savá a tiež lacná varianta, preto si mohli dovoliť ich neskôr vyhadzovať. Výrobcovia hygienických vložiek túto myšlienku využili a začali ich vyrábať vo väčšom množstve. I tak sa vložky ešte celkom nepodobali tým produktom, ktoré poznáme dnes. Ako neľahká úloha sa zdalo byť pripevnenie vložky k telu, tak aby držala a nekĺzala. Vystriedalo sa mnoho pomôcok na upevnenie, až v roku 1970 prišli výrobcovia s revolučnou myšlienkou – lepiacim pásikom na spodku vložky, ktorý umožňoval nalepenie priamo do bielizne.

V dnešnej dobe máme už z čoho vyberať. Vďaka moderným technológiám majú vložky priemer len pár milimetrov a omnoho dokonalejšiu savosť:

  • Ženy si veľmi obľúbili vložky s krídelkami, ktoré držia vložku na jednom mieste, čím je zabránené nechcenému ušpineniu spodnej bielizne. Vylepšené absorpčné jadro, ochrana pred zápachom, jemná povrchová vrstva – to sú vložky Always alebo Ria.
  • Vložky s uklidňujúcim efektom rumančeka ponúka Naturella.
  • Potrebnú ochranu pred pretečením i počas noci vám poskytnú vložky s predĺženou dĺžkou. Vyskúšajte vložky Always Ultra Night alebo Oasis Super Plus.
  • Trpíte často vaginálnymi ochoreniami sprevádzanými výtokom a nepríjemnými pocitmi? Práve pre vás tu sú vložky Oasis Probiotic – menštruačné vložky s obsahom živých priateľských laktobacilových kultúr.

Kategóriu Menštruačné vložky nájdete aj na našom českom e-shope Lékárna.cz

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.