Moje srdcovky

Úvodná stránka » Magazín MojaLekáreň.sk » Články a blogy » Prírodná a bio kozmetika. Čo v nej nenájdete?

Prírodná a bio kozmetika. Čo v nej nenájdete?

Zdravie z prírody Kozmetika Koža

Každý deň sme s ňou v kontakte 24 hodín denne. Naša pokožka, pleť, vlasy... Reč je o kozmetike, ktorá už dávno nie je záležitosťou iba žien. Vieme ale, čo všetko táto kozmetika obsahuje?

Prírodná a bio kozmetika. Čo v nej nenájdete?

Čo všetko môže obsahovať kozmetika?

Myslíme si, že nám prospievajú, ale nie je to pravda. Bežná kozmetika, ktorú si kupujeme v drogériách  je presýtená chemickými látkami- syntetickými konzervantmi, parfumami, farbivami, antibakteriálnymi prísadami a podobne. Z dlhodobého hľadiska majú tieto látky na kožu veľmi zlý vplyv. Myslíme si, že nám prospievajú, ale opak je pravdou.

Problém je tiež v tom, že si veľa ľudí myslí, že naša koža znesie všetko. Neuvedomujeme si, ale že koža je rovnako dôležitý orgán ako napríklad obličky alebo pečeň. A tie predsa chceme mať tiež v poriadku. Je vystavená priamemu vplyvu všetkých škodlivých látok. O to viac ju musíme chrániť. Toto dosiahneme jedine prírodnou kozmetikou.

Vybrali sme pre vás najčastejšie chemické látky, ktoré nájdete v bežnej kozmetike:

  • Propylparabén – patrí medzi 20 najznámejších alergénov, môže spôsobovať alergické reakcie a krížové alergie
  • Parafín – vytvára vodotesnú vrstvu, a tým dochádza k upchávaniu pórov. Zabraňuje pokožke dýchať a vysušuje ju.

  • PEG-150 – má negatívny vplyv na životné prostredie, dráždi pokožku, zadržuje vlhkosť a môže zvyšovať pórovitosť pleti. Tá je potom náchylnejšia k absorpcii škodlivých látok.

  • Quaternium-14 – vyskytuje s v šampónoch a kondicionéroch, uľahčuje rozčesávanie a dodáva vlasom lesk a objem. Zároveň, ale spôsobuje alergie, dráždi pokožku a znečisťuje prostredie. V 100% prírodnej kozmetike je táto látka zakázaná.

  • Aluminium Chlorohydrát – často je v antiperspirantoch, pretože zabraňuje poteniu. Uzatvára póry a potné žľazy, čo môže viesť k ich zápalu. Taktiež sa vstrebáva do krvného riečiska.

  • Oxybenzón – obsiahnutý v prípravkoch na opaľovanie. Nie je však odolný proti UV žiareniu, vyvoláva alergické reakcie, dráždi pokožku a môže narušovať endokrinný systém.

V prírodnej a bio kozmetike nemajú tieto a ďalšie podobné látky miesto!

Prečo povedať áno prírodnej kozmetike?

Okrem toho, že je kvalitná prírodná kozmetika šetrná k prírode, je šetrná hlavne k vám. Koža má schopnosť vylučovať zlé látky z nášho tela, ale tiež ich veľa absorbuje zvonku.  Preto je veľmi dôležité čomu svoju kožu vystavujeme a akým látkam dovolíme, aby prenikli do nášho tela. To je najlepší návod prečo používať 100% prírodnú kozmetiku.

Viete, čo si každý deň dávate na tvár, telo a na vlasy?

Pokožka prirodzene dýcha a v tom jej nesmieme brániť. Niektorá kozmetika, ale vytvorí na koži nepriepustný film. Výsledkom je vysušená, podráždená koža a prehlbujúce sa vrásky. Prírodná kozmetika toto nerobí - kožu vyživuje, regeneruje a nijako nenarušuje jej prirodzené procesy. Obsahuje rastlinné oleje a tuky, ktoré blahodarne pôsobia na kožu.

Nezabúdajte tiež na vlasy. Vysušené, lámavé a riedke vlasy nemajú na svedomí vaše gény, ale hlavne prípravky, ktoré na vlasy používame.  Prírodná kozmetika na vlasy sa nespráva žiadnym spôsobom agresívne. Naopak vlasy podporuje, dodáva im vitalitu a regeneruje ich. Bežné šampóny síce dodávajú vlasom lesk a objem, je to ale krátkodobý účinok. Dlhodobo vlasom veľmi škodí. Vlasová prírodná kozmetika využíva predovšetkým priaznivé účinky byliniek, ktoré sú prospešné aj pre citlivú pokožku hlavy

MojaLekáreň.sk odporúča: Už ste počuli o slovenskej, prírodnej kozmetike Dulcia? Pri jej výrobe nie sú použité alergény, parabény, živočíšny tuk a palmový olej. Dulcia je poctivá, živá kozmetika, založená na báze rastlinných a bylinných extraktov, čistých esenciálnych olejov, vzácnej ružovej vody a aloe vera. Pozrite sa na celú ponuku kozmetiky Dulcia..

Deti a kozmetika

Pokožka tých najmenších je ďaleko citlivejšia ako tá naša. Prudko reaguje na mnohé chemické látky. Nesprávna kozmetika časti vyvoláva alergické reakcie a môže zanechať nenávratné zmeny. O to pozornejšie sledujte etikety na detskej kozmetike, a to aj keď garantujú maximálnu šetrnosť!

Možno budete oponovať tým, že prírodná kozmetika je príliš drahá. Áno kvalitnú prírodnú kozmetiku väčšinou za 1 € nekúpite, ale skúste premýšľať trochu inak. Pokiaľ si kúpite bežnú lacnú kozmetiku plnú syntetických látok, budete jej musieť použiť veľké množstvo, aby ste dosiahli požadovaný výsledok. Zatiaľ čo kvalitnej prírodnej kozmetiky stačí len málo. Oveľa dlhšie vám potom vydrží a vo výsledku ste na tom , čo sa týka ceny úplne rovnako. Ale, čo sa týka zdravia, získate oveľa viac. Tak čo, poviete áno s nami s nami prírodnej kozmetike?

 

 

 

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam