Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Zdravé varenie: Raw datľovo-arašidové tyčinky

Zdravé varenie: Raw datľovo-arašidové tyčinky
Zdielať

Raw strava alebo živá strava je v stravovaní veľmi populárna. A ako už to tak býva, keď ide o to, čo nášmu telu prospieva či neprospieva, aj tu sa názory veľmi líšia. Ja radím využiť nadchádzajúce leto a raw stravu do jedálnička vtedy, keď je čerstvá zelenina a ovocie ľahko na dosah a my tak môžeme využiť ich pôvodné bohatstvo živín.

Raw tyčinky 

Ja sama rada týmto spôsobom maškrtím. Milujem všetky typy raw zákuskov. Môj manžel je z nich nadšený už menej, ale to nevadí, aspoň potom zostane pre mňa :-) Mám napríklad veľkú spotrebu raw tyčiniek a ak si ich samy kupujete, tak viete, že to nie je práve lacná záležitosť. Preto som sa pustila do ich výroby.

S prípravou raw zákuskov mám spojené hlavne datle. Tie u mňa doma nájdete vo všetkých ich podobách – čerstvé, sušené, vo forme sirupu alebo pasty.

Čo budete potrebovať (na cca 8 ks 40 gramových tyčiniek)

Postup

Najprv si najemno nameľte mandle a sezam a postupne do zmesi pridávajte datle (nie všetky naraz). A nakoniec pridajte arašidové maslo. Ak sa vám konzistencia nebude pozdávať, to znamená, že vám nebude držať pohromade, nebojte sa pridať buď arašidové maslo alebo sypkú časť (orechy a mandle). Príprava raw tyčiniek závisí od toho, ako veľmi máte alebo nemáte tekuté arašidové maslo (v tomto prípade by malo byť z nepražených arašidov, aby šlo o raw).

Tieto tyčinky sú pomerne energeticky výdatné, preto s nimi zaobchádzajte opatrne;-)

14. jún 2021
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Čo je to fenylketonúria? Dá sa s touto poruchou plnohodnotne žiť? A aké potraviny sú pri PKU vhodné? Máme pre vás odpovede nielen na tieto otázky.

viac

Čo je to prostata a ako môže ovplyvniť zdravie muža? Ako môžu byť životný štýl a prevencia nápomocné v predchádzaní problémov s prostatou? Prezradíme v našom článku.

viac

Vysvetlíme vám, čo obnáša dna, poradíme, ako sa vyvarovať hromadeniu kyseliny močovej v organizme a tiež, čo robiť, keď už nás tieto ťažkosti postihli.

viac

Prezradíme vám, aké môžu byť reakcie na očkovanie proti chorobe covid-19 a tiež poradíme, ako postupovať v prípade, že sa objaví práve u vás.

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.