Úvodná strana Domácnosť a zvieratá Pracie prostriedky Zmäkčovače vody

Zmäkčovače vody

Nie všade je voda rovnaká. Jednou z mnohých jej vlastností, ktorá nám môže byť niekedy celkom na obtiaž je jej tvrdosť. Tvrdosť vody je daná horninou, ktorou voda preteká a v podstate znamená, koľko obsahuje vápniku a horčíku.

Zmäkčovače vody - detailný popis

K zisteniu, akú máte vo vašej domácnosti vodu tvrdú, vám môžu postačiť jednoduché pozorovacie testy. K tým patrí napr. rýchlejšie zanášanie rýchlovarnej konvice vodným kameňom, mydlo pení menej a rýchlejšie sa vymýva, na styčných plochách s vodným elementom sa tvoria biele stopy či na horkých nápojoch dochádza k tvorbe povlaku.

Potom už nie je ťažké si domyslieť, čo taká voda môže za nejaký čas urobiť s vašou pračkou. Pokiaľ ste zaznamenali, že práve tieto prípady sa vyskytujú u vás doma, potom určite zháňate nejaké východisko.

Pre vašu pračku je ideálne pridávať pri každom praní zmäkčovač vody. Verte, že tým ochránite nielen pračku, ale i akékoľvek prádlo.

Môže byť vo forme prášku či tekutý, pomáha uvoľniť z prádla väčšinu nečistôt a tým zníži i spotrebu drahého pracieho prášku.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika