Obľúbené položky

Úvodná strana » Domácnosť, upratovanie a maznáčikovia » Pracie prostriedky » Zmäkčovače vody

Zmäkčovače vody

Nie všade je voda rovnaká. Jednou z mnohých jej vlastností, ktorá nám môže byť niekedy celkom na obtiaž je jej tvrdosť. Tvrdosť vody je daná horninou, ktorou voda preteká a v podstate znamená, koľko obsahuje vápniku a horčíku.

K zisteniu, akú máte vo vašej domácnosti vodu tvrdú, vám môžu postačiť jednoduché pozorovacie testy. K tým patrí napr. rýchlejšie zanášanie rýchlovarnej konvice vodným kameňom, mydlo pení menej a rýchlejšie sa vymýva, na styčných plochách s vodným elementom sa tvoria biele stopy či na horkých nápojoch dochádza k tvorbe povlaku.

Potom už nie je ťažké si domyslieť, čo taká voda môže za nejaký čas urobiť s vašou pračkou. Pokiaľ ste zaznamenali, že práve tieto prípady sa vyskytujú u vás doma, potom určite zháňate nejaké východisko.

Pre vašu pračku je ideálne pridávať pri každom praní zmäkčovač vody. Verte, že tým ochránite nielen pračku, ale i akékoľvek prádlo.

Môže byť vo forme prášku či tekutý, pomáha uvoľniť z prádla väčšinu nečistôt a tým zníži i spotrebu drahého pracieho prášku.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Krystalová soda 1000g

  Krystalová soda 1000g

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Používá se na změkčení tvrdé vody

  1,18 €

 • Soda krystalická 1000 g Hlubna

  Soda krystalická 1000 g Hlubna

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Vysoce rozpustný prostředek na změkčování vody, zabraňuje usazení vodního kamene, na proplachování pivních popř. mastných trubek, na úpravu pH v bazénech.

  1,00 €

 • Jitro změkčovač vody 1000ml

  Jitro změkčovač vody 1000ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Dokonale změkčuje vodu zabraňuje vzniku a usazování vápenatých sraženin na prádle, bubnu, ohřívacím tělese pračky. Již při nízkých teplotách rychle a nenásilně uvolňuje většinu nečistot z praného textilu. Zkracuje prací dobu, snižuje spotřebu drahého pracího prášku.

  4,41 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam