Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky na podporu trávenia a vylučovania » Prípravky na tráviace problémy

Prípravky na tráviace problémy

Zažívacie problémy si nevyberajú - a nevyhýbajú sa nikomu. Prvýkrát si ich zažijeme už ako bábätká, a ani v starobe si nejakú tú návštevu neodpustia. Môže ísť ako o náhodné ťažkosti s tráviacou sústavou, súvisiace s konzumáciou nejakého jedla (či pitia), tak o prítomnosť vírusu, alebo hovoria o dlhodobo zlom trávení, ktoré zase signalizuje buď zlú životosprávu, alebo počiatok nejakej choroby.

Čo všetko vás môže potrápiť?

  • Postihlo vás nepríjemné pálenie záhy? Spoľahnite sa na antacidy - voľne predajné lieky, ktoré chránia sliznicu od prekyslenia, a tým pádom aj jeho prejavov. Môžete vyskúšať žuvacie tablety (veľmi obľúbené sú Rennie, ktoré sa okrem rýchleho účinku vyznačujú aj príjemnou chuťou peprmintu), tzv. gastrorezistentné tablety, ktoré sa rozpúšťajú v črevách, či tekutú suspenziu.
  • Pri bolesti brucha či jeho nafúknutí vás nesklamú bylinné čaje - harmanček alebo mäta majú priaznivý vplyv na tráviacu sústavu a najlepšie pomôžu s problémami, ako je nafúknutý žalúdok či kŕče. Ako prevenciu ďalších problémov si môžete naordinovať kôru zo zeleného jačmeňa. Jačmeň má antioxidačné účinky, podporuje trávenie a poskytuje telu dôležitú vlákninu.
  • Väčšina problémov s tráviacou sústavou je spôsobená zlou životosprávou alebo chorobou. Pokiaľ na tieto ťažkosti trpíte, zaraďte do svojho jedálnička vlákninu a biele jogurty. Prekyslenie žalúdka a pálenie záhy zastavíte konzumáciou zásadotvorných potravín, ako je napríklad ovocie a zelenina, zelený čaj, orechy, tofu, pohánka alebo za studena lisované oleje. Nezdravé sladkosti nahraďte horkou čokoládou, namiesto limonád plných jednoduchých cukrov skúste nesladené čaje a vodu s citrónom.

Ak problémy dlhodobo pretrvávajú a nejavia sa žiadne známky zlepšenia, je nevyhnutná konzultácia s lekárom. Väčšina prípravkov je totiž určená len na krátkodobú liečbu.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam