Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na trávenie » Lieky na trávenie a proti nechutenstvu

Lieky na trávenie a proti nechutenstvu

Nechutenstvo často sprevádza ďalšie problémy s trávením: plynatosť, pocit na zvracanie, grganie alebo hnačka. Vo vážnych prípadoch môže viesť až k podvýžive, najmä u detí a starých ľudí. U nás nájdete širokú ponuku preparátov, ktoré povzbudia chuť k jedlu a uľavia vám od nepríjemných sprievodných príznakov.

Kde je možné hľadať príčinu?

Nechutenstvo môže mať mnoho príčin, ktoré môžu byť ako telesného, tak i psychického pôvodu. Postihuje ako deti, tak i dospelých a starých ľudí. Aby ste vybrali ten správny preparát k liečbe, je dôležité rozpoznať, čo ho spôsobuje.

Nechutenstvo môže byť sprievodným príznakom chorôb tráviacej sústavy, napríklad žalúdku, čriev alebo pečene. Pri akútnych príznakoch pomôže osvedčený liek Febichol, ktorý vám uľaví ako od bolesti, tak i dalších príznakov, ako napríklad plynatosti, grgania alebo hnačky.

  • Ľudia, ktorí trpia poruchou trávenia v dôsledku nedostatočnej funkcie pečene alebo slinivky brušnej môžu užívať niektorý z prípravkov obsahujúcich tráviace enzýmy, ktoré pomôžu správnemu vstrebávaniu živín z jedla, napríklad Pangarol. Prospieť môže i pitie čaju podporujúceho trávenie.
  • Nemôžete do vášho dieťatka dostať poriadne jedlo, sťažuje si, že nemá chuť jesť? Skúste mu dávať sirup na báze rastlinných výtažkov Pediakid. Obsahuje množstvo dôležitých vitamínov a minerálov a povzbudzuje chuť k jedlu.
  • Pre ľudí v rekonvalescencii, strese a tých, ktorých postihuje nedostatočná výživa a tráviace problémy v starobe, je určený prípravok Pharmaton Geriavit, ktorý všestranne posilňuje telesné i duševné funkcie.
  • Pamätajme i na ženy, ktoré v tehotenstve trpia rannými nevoľnosťami. Od pocitov na zvracanie im uľavia napríklad chutné roksové lízatká VitaHarmony s vitamínom C. Pamätajte, že pokiaľ trpíte dlhodobým nechutenstvom, je vhodné nechať sa vyšetriť lekárom, ktorý presne diagnostikuje váš problém a poradí vám, ako v liečbe ďalej postupovať.
Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam