Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na trávenie » Probiotické kvapky na detské koliky

Probiotické kvapky na detské koliky

Ktorá mamička nezažila prebdenú noc, keď jej dieťatko plakalo a nešlo utíšiť? Plač a citlivé nafúknuté bruško, to sú príznaky, z ktorých sa dá usudzovať, že sa pravdepodobne jedná o detskú koliku. To je častý jav hlavne u kojencov, ktorým sa tráviaca sústava ešte len vyvíja. Ich telíčko si skrátka na náš svet ešte zvyká.

Našťastie sa dá bábätku jednoducho a účinne pomôcť. Ponúkame Vám niekoľko spôsobov, ako dieťaťu od bolenia bruška uľaviť:

  • Pediatri často doporučujú podávať deťom pri takých problémoch probiotické kvapky, ktoré prispievajú ku správnej rovnováhe tráviaceho traktu. Medzi mamičkami sú obľúbené napríklad kvapky na koliku, ktoré je možné podávať i tým najmenším deťom.
  • Dalšou možnosťou, ako vyhnať bolesť z bruška von, je podporná masáž bruška. Použite špeciálny masážny gél a jemne masírujte bruško dieťaťa okolo pupčeku. Na záver pohybujte nožičkami dieťaťa, ako by ste jazdili na bicykli. K masáži doporučujeme napríklad masážny gél.
  • Celkom prírodným prostriedkom, ktorý s úspechom používali už naše babičky, sú bylinné čaje. Osvedčený je napríklad fenyklový čaj, ktorý môžu piť i tie najmenšie deti. Väčším deťom môžeme dávať piť i bylinné zmesy. Čaj byste nemali sladiť, aby ste nezvyšovali riziko vzniku zubného kazu.
  • Dôležité je taktiež udržať bruško bábätka v teple. Pomôcť môže nahrievací vankúšik, ktorý sa primerane nahriaty dáva dieťatku na bruško.
  • V extrémnych prípadoch, kedy bolesť nepoľavuje, sa dá použiť rektálna rúrka. Pamätajte však, že nie je vhodné používať ju príliš často.
Pokračovať

Mohlo by sa vám páčiť...


Načítavam

V tejto kategórii momentálne nie sú žiadne produkty

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam