Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Prírodná kozmetika » Bylinná kozmetika » Bylinná kozmetika s šalviou

Bylinná kozmetika s šalviou

Šalvia lekárska je už od staroveku známa liečivá rastlina, do strednej Európy sa rozšírila z oblasti Stredomoria a malej Ázie pravdepodobne v 9. storočí. Jej obľuba na Slovensku stúpa, pestuje sa na záhradkách i kvetináčoch, využitie pre ňu nájdeme nielen v bylinkárstve, ale tiež v kuchyni.

Bylinná kozmetika s šalviou - detailný popis

Šalvia je známa svojimi dezinfekčnými, antibakteriálnymi a antiviróznymi účinkami. Preto nám môže byť veľmi nápomocná v prípadoch, kedy nás trápi nádcha, kašeľ, nachladenie, chrípka alebo iné choroby dýchacích ciest. Využiť ju môžeme tiež pri bolestiach v krku, pri krvácaní ďasien, ale tiež pri problémoch s trávením alebo nadmerným potením.

Pre svoje účinky je šalvia často využívaná tiež povrchovo, v kozmetike alebo ako prvá pomoc v prípade poranenia. Vo forme nálevu ju je možné použiť pri problémoch s lupinami alebo na rôzne plesňové ochorenia kože. Pleťová voda zo šalvie je vhodná na problematickú pleť so sklonmi k akné. Výťažky zo šalvie sa pridávajú do ústnych vôd a zubných pást, čím uľavujú pri zápaloch v dutine ústnej a zároveň potlačujú nepríjemný zápach z úst.

Šalviová masť má veľmi dobré regeneračné a čistiace účinky, je vhodná pri kožných problémoch a ich prevencii.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam