Úvodná strana Zdravie a lieky Výživové doplnky Imunita Reishi

Reishi

Reishi, so slovenským názvom leskokôrka lesklá, je drevokazná chorošovitá huba, ktorá pôvodne pochádza z Ázie, avšak možno ju nájsť aj na Slovensku, najčastejšie na dube, orechu, platane či topole.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Reishi - detailný popis

Reishi, so slovenským názvom leskokôrka lesklá, je drevokazná chorošovitá huba, ktorá pôvodne pochádza z Ázie, avšak možno ju nájsť aj na Slovensku, najčastejšie na dube, orechu, platane či topole. V tradičnej čínskej medicíne je už po stáročia využívaná pre svoje blahodarné účinky na zdravie, a nie nadarmo sa jej tiež hovorí "huba nesmrteľnosti". Okrem vplyvu na posilnenie imunity, má reishi antivírusové, antibakteriálne a protizápalové účinky.

Účinky podľa tradičnej čínskej medicíny

  • doplňuje Qi a vyživuje Xue (krv)
  • upokojuje ducha Shen
  • transformuje Tan (hlien)
  • posilňuje esenciu obličiek

Na lekarna.cz si môžete vybrať podľa značiek:TEREZIAMYCOMEDICAPHARMA ACTIVREISHIAADVANCEJAMIESON a td. 

Doplnkový sortiment

Potrebujete posilniť imunitu? Vyskúšajte vitamín C. Proti zahlienenie a pľúcnym zápalom, hojenie žaludlku a pečeňových ochoreniach siahnite po rakytníka. Pre zvýšenie imunity a prevenciu najrôznejších ochorení si vyberte hlivu ustricovú.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika