Úvodná strana Výživa a chudnutie Športová výživa Nápoje pre športovcov Proteínové nápoje

Proteínové nápoje pre športovcov

Proteínové koktejly sú výborné potravinové doplnky, ktoré telu dodajú potrebné množstvo bielkovín. Sú doporučované jedincom, ktorí sa venujú namáhavému športu, snažia sa schudnúť alebo sa venujú fitness. Proteínové nápoje sú nielen prospešné, ale i lahodne chutia.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Proteínové nápoje pre športovcov - detailný popis

Prečo si obstarať proteínové nápoje?

Pokiaľ chcete mať väčšie a objemnejšie svaly, potom sú pre vás proteínové koktejly tou správnou voľbou. Podstata rýchleho nárastu svalovej hmoty ale spočíva v tom, že najprv musíte svaly vhodne zaťažiť silovým tréningom a až po cvičení ich regenerovať pomocou proteínových nápojov.

Konzumácia proteínových nápojov sa perfektne hodí i pri chudnutí. Ak sa snažíte poctivo dodržiavať prísnu diétu, môže sa stať, že vašemu telu budú chýbať potrebné bielkoviny. Chýbajúce bielkoviny môžete telu ľahko dodať vďaka proteínovému koktejlu na redukciu hmotnosti, ktorý neobsahuje prebytočné látky, ktoré by spôsobovali nárast telesnej hmotnosti.

Čo znamenajú čísla uvedené pri jednotlivých nápojoch?

Iste ste si všimli, že pri proteínových nápojoch býva často uvedené číslo – napr. 50, 60 %. Toto číslo označuje percentuálny obsah bielkovín v 100 g nápoja (teda koľko g proteínov je obsiahnutých v 100 g nápoja). Ale nenechajte sa zmiasť! Pokiaľ je produkt označený číslom 100 %, neznamená to, že by obsahoval 100 % bielkovín, ako by sa mohlo zdať. Oných 100 % vypovedá o tom, že proteíny pochádzajú napr. zo 100 % srvátky, ale samotných bielkovín je tam napríklad iba 40 %.

K čomu slúžia proteínové nápoje s vysokým obsahom bielkovín?

Pokiaľ sa chcete pochváliť dokonale vyrýsovaným telom, zapracovať na svojej postave a poriadne sa „osvaliť“, potom sú pre vás proteínové koktejly s viacej než 80% obsahom bielkovín tým pravým potravinovým doplnkom.

Proteínový nápoj môžete užívať po tréningu, aby vaše svaly zregenerovali a poriadne narástli. Pri poctivom dodržovaní tréningového plánu a pravidelnom pití proteínových nápojov sa už skoro budete môcť pochváliť dokonalou postavou!

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika