MojaLekáreň.sk

Zložené homeopatiká VIBURCOL

VIBURCOL 1,1 g čapíky 12 kusov

Liek

VIBURCOL 1,1 g čapíky 12 kusov VIBURCOL 1,1 g čapíky 12 kusov

Viburcol čapíky je viaczložkový homeopatický liek.

Na sklade

7,39 €

Zložené homeopatiká VIBURCOL

Polykomponenty sú viaczložkové liečivá, ktoré obsahujú niekoľko účinných látok. Používajú sa predovšetkým pri akútnych ochoreniach s viacerými symptómami. Obsahujú také látky, ktoré pokrývajú širokú paletu problémov objavujúcich sa pri danej chorobe a sú pri jej liečbe často využívané. Sú vhodné na samoliečbu a ako súčasť domácej lekárničky pre celú rodinu.

Čo je podstatou homeopatie a homeopatických liečiv?

Homeopatiu môžeme vymedziť ako účinnú a šetrnú liečebnú metódu. Homeopatia usiluje o obnovenie zdravia a harmónie organizmu, pričom sa nezameriava len na potlačenie nepríjemných prejavov ochorenia, ale hlavne na pôvod problémov.

Homeopatiká pomáhajú teda zlepšiť celkový zdravotný stav pacienta. Ich ďalším pozitívom je to, že majú schopnosť stimulovať organizmus k lepšiemu využitiu vlastných liečebných síl a nie sú pritom pre organizmus toxické. Skrze homeopatiká sa dajú liečiť nielen akútne stavy, ale aj chronické ochorenia.

Homeopatické liečivá delíme na:

  • polykomponenty - čiže viaczložkové liečivá, ktoré obsahujú niekoľko účinných látok, sú používané hlavne pri liečbe bežných problémov (ako sú napríklad nádcha, vírusové ochorenia, poruchy spánku a pod.), všetky polykomponenty sú voľne k dostaniu v lekárňach a majú tradičné liekové formy: tablety, masti, sirupy. Vyskúšajte najpredávanejšie polykomponenty Oscillococcinum.
  • monokomponenty - čiže jednozložkové lieky, ktoré obsahujú iba jednu účinnú látku, väčšina z nich nie je viazaná na lekársky predpis.

Najväčším svetovým výrobcom homeopatických produktov je firma BOIRON. Medzi hlavné ciele spoločnosti patria: vyrábať vysoko kvalitné, účinné a spoľahlivé lieky. Podporovať rozvoj homeopatie ako súčasti modernej medicíny či prispievať k tomu, aby homeopatiká mohol používať každý, kto o ne prejaví záujem. V SR je k dispozícii 218 monokompnentov a 11 polykomponentov značky BOIRON.

TIP! Pred užívaním homeopatík je vhodné sa poradiť s odborníkom (homeopatom) o vhodnosti užívania liekov. Avšak v prípade polykomponentných homeopatík to nie je nevyhnutné. Radu vám poskytnú aj v lekárni.

Kategóriu Zložené homeopatiká nájdete aj na našom českom e-shope Lékárna.cz

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.