Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Homeopatiká » Homeopatiká monokomponenty

Homeopatiká monokomponenty

Zháňate liečivé prostriedky, ktoré nemajú žiadne známe vedľajšie účinky a sú vhodné i pre tehotné a dojčiace ženy alebo dokonca deti? Vyskúšajte homeopatiká.

Čo je homeopatia a homeopatikum?

Homeopatia je účinná a šetrná liečebná metóda. Predstavuje najrozšírenejší odbor tzv. „alternatívnu“ medicínu. Poslaním homeopatie je obnovenie zdravia a harmónie organizmu, nie iba potlačovanie nepríjemných stavov, bez toho aby bola odstránená ich príčina.

Homeopatia lieči nielen akútny stav, ale i chronické ochorenia. Snaží sa liečiť pacienta a symptómy choroby ako celok a nie iba potlačovať jednotlivosti.

Ako užívať homeopatické liečivé prípravky

Homeopatiká rozdeľujeme na:

  • Jednozložkové čiže monokomponenty – vyrábajú sa na základe jednej účinnej látky a sú označené spravidla jej latinským názvom, väčšina z nich je voľne dostupná v lekárňach, niektoré sú však iba na lekársky predpis.
  • Viaczložkové alebo tiež polykomponenty – jedná sa v podstate o zmesi jednotlivých účinných látok.

Pri výrobe homeopatík sa používajú rôzne prírodné látky. Rastliny, minerály, ale v silne zriedenom stave. Homeopat potom hľadá vhodný liek pre konkrétneho človeka a jeho problémy. Spôsob užívania homeopatík vždy závisí na type problémov a na forme lieku, v ktorom je liečivý prípravok k dispozícii.

Homeopatiká – monokomponenty sú vyrábané v podobe granulí, ktoré sa nechajú voľne rozpustiť v ústach, nezapíjajú sa. Nie je dobré liek užívať bezprostredne pred alebo po jedle. Výber konkrétneho homeopatického lieku a jeho dávkovania vždy záleží na doporučení odborníka – homeopata.

Najväčším svetovým výrobcom homeopatických produktov je firma BOIRON. Medzi hlavné ciele spoločnosti patrí vyrábať vysoko kvalitné, účinné a spoľahlivé lieky. Podporovať rozvoj homeopatie ako súčasti modernej medicíny či prispievať k tomu, aby homeopatiká mohol používať každý, kto o ne prejaví záujem. V SR je k dispozícii 218 monokomponentov a 11 polykomponentov značky BOIRON.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam