Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky proti bolestiam zubov a v ústach » Prípravky na paradentózu

Prípravky na paradentózu

Paradentóza (alebo aj parodontóza) je ochorenie ďasien a väzivových vlákien, ktoré udržujú zub na svojom mieste. Zápal ďasien a ich krvácanie bývajú prvotnými príznakmi vzniku paradentózy. Ako tomuto ochoreniu predchádzať a ako s ním bojovať, pokiaľ už, bohužiaľ, prepuklo? Odpovede na tieto otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Najväčšie nebezpečenstvo pre vznik zápalu ďasien predstavuje nedostatočná ústna hygiena. K nej nestačí iba používanie zubnej kefky, nutné je tiež používanie medzizubných kefiek a ústnej vody. Len tak je možné zo zubného chrupu kompletne odstrániť zubný povlak a škodlivé baktérie. Príčinou paradentózy však môže byť aj nevhodne zvolená strava, užívanie návykových látok (alkohol, cigarety) alebo porucha zažívania. Ochorenie v ústnej dutine prebieha mnoho rokov, v jeho začiatkoch je úplne bezbolestné. Je teda nutné pri prvotnom náznaku komplikácií vyhľadať účinnú pomoc. V prvotnom štádiu sa toto ochorenie prejavuje krvácaním ďasien pri jedle alebo čistení zubov,a tiež zápachom z úst. Pokračuje vytváraním hnisavých pľuzgierov a obnažovaním zubných krčkov. Poslednou fázou ochorenia je už uvoľňovanie zubov a mnohokrát ďalšie sprievodné zdravotné komplikácie.

Ak už u vás paradentóza bola diagnostikovaná, možno jej postup vhodnou starostlivosťou o ústnu dutinu a dostatočnou hygienou oddialiť o mnoho rokov. Používaním špeciálnych zubných pást, dezinfekčných ústnych vôd a ďalších prípravkov, predovšetkým ale starostlivým čistením zubov skutočne môžete konečnému štádiu, tj. vypadávaniu zubov, zamedziť na niekoľko rokov dopredu.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam