Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Zuby, ústa » Paradentóza

Paradentóza

Paradentóza (alebo aj parodontóza) je ochorenie ďasien a väzivových vlákien, ktoré udržujú zub na svojom mieste. Zápal ďasien a ich krvácanie bývajú prvotnými príznakmi vzniku paradentózy. Ako tomuto ochoreniu predchádzať a ako s ním bojovať, pokiaľ už, bohužiaľ, prepuklo? Odpovede na tieto otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Najväčšie nebezpečenstvo pre vznik zápalu ďasien predstavuje nedostatočná ústna hygiena. K nej nestačí iba používanie zubnej kefky, nutné je tiež používanie medzizubných kefiek a ústnej vody. Len tak je možné zo zubného chrupu kompletne odstrániť zubný povlak a škodlivé baktérie. Príčinou paradentózy však môže byť aj nevhodne zvolená strava, užívanie návykových látok (alkohol, cigarety) alebo porucha zažívania. Ochorenie v ústnej dutine prebieha mnoho rokov, v jeho začiatkoch je úplne bezbolestné. Je teda nutné pri prvotnom náznaku komplikácií vyhľadať účinnú pomoc. V prvotnom štádiu sa toto ochorenie prejavuje krvácaním ďasien pri jedle alebo čistení zubov,a tiež zápachom z úst. Pokračuje vytváraním hnisavých pľuzgierov a obnažovaním zubných krčkov. Poslednou fázou ochorenia je už uvoľňovanie zubov a mnohokrát ďalšie sprievodné zdravotné komplikácie.

Ak už u vás paradentóza bola diagnostikovaná, možno jej postup vhodnou starostlivosťou o ústnu dutinu a dostatočnou hygienou oddialiť o mnoho rokov. Používaním špeciálnych zubných pást, dezinfekčných ústnych vôd a ďalších prípravkov, predovšetkým ale starostlivým čistením zubov skutočne môžete konečnému štádiu, tj. vypadávaniu zubov, zamedziť na niekoľko rokov dopredu.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • PARODONTAX Fluorid zubná pasta 75 ml

  PARODONTAX Fluorid zubná pasta 75 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Zubná pasta parodontax ? pomáha zastaviť krvácanie ďasien. Krvácanie ďasien je jedným z prvých príznakov zápalu ďasien. Čistenie zubov zubnou pastou parodontax ? pomáha efektívne odstrániť povlak a zastaviť krvácanie ďasien. Zloženie Zubná pasta parodontax ? má špeciálne zloženie s obsahom 70% aktívnych látok. * Obsahuje minerálne soli a rastlinné výťažky, ktoré jej dodávajú osobitú chuť. Po 14 dňoch používania zubnej pasty parodontax ? si väčšina užívateľov zvláštnu chuť obľúbia. * Obsahuje najmenej 70% špeciálnych účinných látok. Upozornenie Nie je určené pre deti mladšie ako 12 rokov. Používajte 2x denne, nie viackrát než 3x denne, minimalizujte prehĺtanie i vyplivování. Vždy postupujte podľa inštrukcií na obale. V prípade podráždenia prestaňte používať. Balenie: 75 ml

  3,07 € -6% 3,26 €

 • ODOL Stoma Paradentol zubná pasta 75 ml

  ODOL Stoma Paradentol zubná pasta 75 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Zubná pasta s fluoridom. Pravidelne čistenie zubov pomáha udržať zdravé ďasná. Zuby si čistite dvakrát denne, nie viac ako trikrát. Vždy postupujte podľa návodu na obale. Obsahuje domiphen bromide a monofluorofosforečnan sodný (1055 ppm F).  Zloženie pasty aqua, sorbitol, silica, sodium lauryl sulfate, xanthan gúm, aróma, sodium monofluorophosphate 0,8%, titanium dioxide, domiphen bromide (bradosol) 0,1%, sodium saccharine, trisodium phosphate, sodium phosphate, limonene. Upozornenie Obmedzte prehltnutie, vždy vypľujte. Uchovávajte mimo dosahu detí. Deti do 6 rokov vrátane - pri čistení zubov pod dohľadom dospelého použite množstvo veľkosti zrnka hrachu, aby ste obmedzili prehltnutie. Ak je fluorid prijímaný z iných zdrojov, konzultujte svojho zubného alebo všeobecného lekára. V prípade podráždenia prestaňte používať. Nepoužívajte, ak sú chlopne krabičky rozlepené.

  1,05 €

 • PARODONTAX Bez fluóru zubná pasta 75 ml

  PARODONTAX Bez fluóru zubná pasta 75 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Zubná pasta parodontax ? pomáha zastaviť krvácanie ďasien. Krvácanie ďasien je jedným z prvých príznakov zápalu ďasien. Čistenie zubov zubnou pastou parodontax ? pomáha efektívne odstrániť povlak a zastaviť krvácanie ďasien. Zloženie Zubná pasta parodontax ? má špeciálne zloženie s obsahom 70% aktívnych látok. * Obsahuje minerálne soli a rastlinné výťažky, ktoré jej dodávajú osobitú chuť. Po 14 dňoch používania zubnej pasty parodontax ? si väčšina užívateľov zvláštnu chuť obľúbia. * Obsahuje najmenej 70% špeciálnych účinných látok. Upozornenie Nie je určené pre deti mladšie ako 12 rokov. Používajte 2x denne, nie viackrát než 3x denne, minimalizujte prehĺtanie i vyplivování. Vždy postupujte podľa inštrukcií na obale. V prípade podráždenia prestaňte používať. Balenie: 75 ml

  3,07 € -6% 3,26 €

 • ApaCare - remineralizujúca zubná pasta 75 ml

  ApaCare - remineralizujúca zubná pasta 75 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Zubná pasta ApaCare obsahuje tekutú zubnú sklovinu, lekársky hydroxyapatit (minerál obsiahnutý v sklovine) o veľkosti nanočastíc, ktorý počas čistenia preteká okolo zubov, ukladá sa na zuby a vypĺňa akúkoľvek nerovnosť. Fluorid chráni proti zubnému kazu. Účinné látky Fluorid sodný 1450 ppmf Hydroxyapatit 1% Používame ako zubnú pastu pre bežné denné čistenie zubov. Najmä sa odporúča, ak existuje vysoké riziko zubného kazu, ak je zvýšená citlivosť zubov po konzumácii kyslých potravín a nápojov a alebo pri citlivosti zubov na striedanie extrémnych teplôt. Obsahuje: Tekutú zubnú sklovinu (hydroxiapatit), ktorá vyhladzuje, zaceľuje a rozjasňuje zuby a fluorid sodný (1,450ppm), ktorý chráni pred vznikom zubného kazu. Brúsne látky RDA 50. S použitím zubnej kefky čistite po dobu 3 minút, 2-3 krát denne po jedle. Pre každodenné použitie. Pre deti mladšie ako 6 rokov, pod dohľadom dospelého. Lekársky Hydroxiapatit - tekutá zubná sklovina, hydroxiapatit minerál obsiahnutý v zubnej sklovine. ZloženieObsahuje: Tekutú zubnú sklovinu (hydroxiapatit), ktorá vyhladzuje, zaceľuje a rozjasňuje zuby a fluorid sodný (1,450ppm), ktorý chráni pred vznikom zubného kazu. Brúsne látky RDA 50.

  5,94 €

 • PURUS MEDA Propolis extra 5 % kapky 50 ml

  PURUS MEDA Propolis extra 5 % kapky 50 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Přípravek obsahuje přírodní rafinovaný PROPOLIS, který příznivě ovlivňuje povrch kůže i sliznice. Má ochranné a desinfekční účinky na řadu humánních patogenních mikroorganismů. Ničí nebo brzdí v růstu některé bakterie, viry, houby, kvasinky a plísně. Dovede místně tlumit bolest. Pomáhá při paradentóze. Účinné látky: Ethanol, Aqua, Propolis standardizovaný 5 %, Menthol Použití: Podpůrný prostředek určený k péči a dutinu ústní a k péči o pokožku. Na problematická místa dutiny ústní a pokožky aplikujte přípravek přímo. K výplachům ústní dutiny použijte 3x denně roztok 20 až 100 kapek ve cca 100 ml vody. Upozornění: Obsahuje včelí produkt. Uchovávejte mimo dosah dětí. Případný sediment není na závadu. Pozor! Hořlavá kapalina 2. třídy nebezpečnosti! 50 ml v 1 balení

  2,73 €

 • Dentivac plus 30 rozpustných tablet Výživový doplnok

  Dentivac plus 30 rozpustných tablet

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Účinné látky Streptococcus mutans lysatum cryodessicatum Actinomyces viscosus lysatum cryodessicatum Porphyromonas gingivalis lysatum cryodessicatum Příznaky Oslabení imunity organizmu, vznik paradentózy a tvorba zubního kazu. Fakta Určeno pro dospělé a děti od 3 let, případné užívání mladšími dětmi, těhotnými a kojícími ženami nutno konzultovat s lékařem. Nepřekračovat doporučenou denní dávku. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy. Spotřebovat do data uvedeného na obalu. Ukládat mimo dosah dětí. Složení 1 tableta obsahuje 10 mg aktivní substance, připravené lyofilizací inaktivovaných mikroorganizmů: Streptococcus mutans lysatum cryodessicatum (CCM7533), Actinomyces viscosus lysatum cryodessicatum (CCM 7536), Porphyromonas gingivalis lysatum cryodessicatum (CCM7537), Aggregatíbacter actinomycetemcomítans lysatum cryodessicatum (CCM 7604), Propíonibacterium acnes lysatum cryodessicatum (CCM7083). Přídatné látky: xylitol, manitol, hydroxypropylmetylcelulóza, karboxymetylcelulóza sodná sůl, stearan horečnatý, erythrítol, mentolové aroma Užití Přípravek DENTIVAC PLUS příznivě ovlivňuje imunitní systém, napomáhá zvyšování obranyschopnosti celého organizmu a navození fyziologického stavu imunity dutiny ústní. Dávkování Aplikační forma přípravku jsou tablety rozpustné v ústech. 1 tableta denně, nejlépe ráno po jídle a po vyčištění chrupu po dobu 10 dní, poté 20 dní vynechat a opět užívat 1 tabletu denně podobu 10 dní, následně opět 20 dní vynechat a opět užívat 1 tabletu denně po dobu 10 dní. Tabletu nechat volně rozpustit v ústech (doporučuje se 3-5 min.) a dokonale sliny s rozpuštěným přípravkem několikrát proválet v celé dutině ústní. Asi po dobu 1 hodiny po užití tablety se nedoporučuje výplach úst. Po ukončení tohoto základního cyklu užívání přípravku DENTIVAC PLUS je možno v tomto dávkování po opětovné 20 denní přestávce pokračovat. Pro docílení dlouhodobého efektu doporučujeme využívat nejméně 1 baleni ročně. U osob s dlouholetými potížemi lze kúru aplikovat i několikrát ročně na doporučení lékaře. Kontraindikace Nesmí se používat při přecitlivělosti na některou z použitých složek. Vedlejší příznaky Nejsou známy. Přípravek je vyráběn z přírodních materiálů. Nedoporučuje se současná aplikace s imunobiologickými přípravky. V těchto případech je vždy nutná konzultace s lékařem.

  14,49 €

 • PARONTAL F5 MED ÚSTNA VODA 100 ML

  PARONTAL F5 MED ÚSTNA VODA 100 ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Parontal F5® koncentrát Lieková forma: Roztok Výrobca: Pharma Wernigerode, GmBH, Műhlental 42, 38855 Wernigerode, SRN Zloženie: Účinné látky: phenylis salicylas 0,50g, eugenolum 0,25, caryophylli etheroleum 0,25 g, salviae etheroleum 0,50 g, menthae arvensis etheroleum 0,50 g, thymolum 0,36 g v 100 g roztoku Pomocné látky: Fluorid sodný, glycermakrogél 1500, triricínoleát, kyselina chlorovodíková 36%, dihydrogenfosforečnan draselný, etanol 96%, čistená voda Indikačná skupina: Stomatologikum Charakteristika: Parontal F5® koncentrát je zložený prípravok, na ktorého účinku sa podieľajú jednotlivé zložky obsiahnuté v prípravku. Parontal F5® koncentrát vykazuje účinky proti mikróbom (antiseptický účinok) a proti plesniam, lokálne znižuje vnímanie bolesti, krvácanie z ďasien a citlivosť na teplo a chlad. Kontraindikácia: Prípravok sa nesmie používať pri precitlivenosti na účinné, alebo pomocné látky obsiahnuté v prípravku, v tehotenstve a pri dojčení. Prípravok sa nesmie používať vnútorne. Vzhľadom k obsahu alkoholu sa nedoporučuje jeho podávanie deťom. Nežiaduce účinky: Prípravok sa obvykle veľmi dobre znáša, iba vo vzácnych prípadoch sa môžu objaviť reakcie z precitlivenosti. Pri prípadnom výskyte nežiadúcich účinkov, alebo neobvyklých reakcií sa o ďalšom používaní poraďte s lekárom. Interakcia s inými liekmi a kompatibilita: Účinky prípravku Parontal F5® koncentrát a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Preto by mal byť váš lekár informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnosti užívate, alebo začnete užívať a to na lekársky predpis alebo bez neho. Skôr ako zahájite užívanie prípravku Parontal F5® koncentrát zároveň s užívaním nejakého voľnopredajného prípravku, poraďte sa s ošetrujúcim lekárom. Interakcie doposiaľ nie sú známe. Dávkovanie, spôsob a doba použitia: Ak lekár neurčí inak, dospelí používajú prípravok 2x denne (ráno a večer). Po vyčistení zubov sa ústa dôkladne vypláchnu roztokom, ktorý pripravím z 15-20 kvapiek prípravku Parontal F5® koncentrát v 50 ml vlažnej vody. Ústna voda sa pritom pretláča nasávaním cez medzery medzi zubami. Po výplachu úst je možné naniesť niekoľko kvapiek nezriedeného prípravku na ďasná a vatovú tyčinku, alebo zubnou kefkou prípravok zľahka vmasírujeme (masáž by mala postupovať smerom k zubnej korunke). Po 4 týždňoch vykonávanie masáže sa doporučuje túto prerušiť na 1 až 2 týždne, aby sa predišlo dráždeniu ďasien eugonolom. Pri dodržiavaní prestávky sa prípravok môže používať dlhodobo. Upozornenie: Prípravok obsahuje 65% alkoholu. Ak sa Parontal F5® koncentrát omylom užije vnútorne, u dospelých väčšinou stačí podanie väčšieho množstva tekutín, pri náhodnom užití prípravku deťmi je nevyhnutné vziať do úvahy vyšší obsah alkoholu v prípravku doporučuje poradiť sa s lekárom. Varovanie: Prípravok nesmie byť používaný po uplynutí doby použiteľnosti vyznačenej na obale. Prípravok je nutné uchovávať mimo dosahu detí !!! Balenie: Fľaštička z hnedého skla s PE kvapkadlovou vložkou s PP otočným uzáverom, príbalová informácia v slovenskom jazyku, papierová skladačka. Veľkosť balenia: 1x20 ml, 1x100 ml Uchovávanie: Skladujte pri teplote 15-25 °C Dátum poslednej revízie: 2. 5. 2001

  10,63 €

 • PARONTAL F5 ÚSTNÁ VODA 20 ML

  PARONTAL F5 ÚSTNÁ VODA 20 ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Parontal F5® koncentrát Lieková forma: Roztok Výrobca: Pharma Wernigerode, GmBH, Műhlental 42, 38855 Wernigerode, SRN Zloženie: Účinné látky: phenylis salicylas 0,50g, eugenolum 0,25, caryophylli etheroleum 0,25 g, salviae etheroleum 0,50 g, menthae arvensis etheroleum 0,50 g, thymolum 0,36 g v 100 g roztoku Pomocné látky: Fluorid sodný, glycermakrogél 1500, triricínoleát, kyselina chlorovodíková 36%, dihydrogenfosforečnan draselný, etanol 96%, čistená voda Indikačná skupina: Stomatologikum Charakteristika: Parontal F5® koncentrát je zložený prípravok, na ktorého účinku sa podieľajú jednotlivé zložky obsiahnuté v prípravku. Parontal F5® koncentrát vykazuje účinky proti mikróbom (antiseptický účinok) a proti plesniam, lokálne znižuje vnímanie bolesti, krvácanie z ďasien a citlivosť na teplo a chlad. Kontraindikácia: Prípravok sa nesmie používať pri precitlivenosti na účinné, alebo pomocné látky obsiahnuté v prípravku, v tehotenstve a pri dojčení. Prípravok sa nesmie používať vnútorne. Vzhľadom k obsahu alkoholu sa nedoporučuje jeho podávanie deťom. Nežiaduce účinky: Prípravok sa obvykle veľmi dobre znáša, iba vo vzácnych prípadoch sa môžu objaviť reakcie z precitlivenosti. Pri prípadnom výskyte nežiadúcich účinkov, alebo neobvyklých reakcií sa o ďalšom používaní poraďte s lekárom. Interakcia s inými liekmi a kompatibilita: Účinky prípravku Parontal F5® koncentrát a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Preto by mal byť váš lekár informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnosti užívate, alebo začnete užívať a to na lekársky predpis alebo bez neho. Skôr ako zahájite užívanie prípravku Parontal F5® koncentrát zároveň s užívaním nejakého voľnopredajného prípravku, poraďte sa s ošetrujúcim lekárom. Interakcie doposiaľ nie sú známe. Dávkovanie, spôsob a doba použitia: Ak lekár neurčí inak, dospelí používajú prípravok 2x denne (ráno a večer). Po vyčistení zubov sa ústa dôkladne vypláchnu roztokom, ktorý pripravím z 15-20 kvapiek prípravku Parontal F5® koncentrát v 50 ml vlažnej vody. Ústna voda sa pritom pretláča nasávaním cez medzery medzi zubami. Po výplachu úst je možné naniesť niekoľko kvapiek nezriedeného prípravku na ďasná a vatovú tyčinku, alebo zubnou kefkou prípravok zľahka vmasírujeme (masáž by mala postupovať smerom k zubnej korunke). Po 4 týždňoch vykonávanie masáže sa doporučuje túto prerušiť na 1 až 2 týždne, aby sa predišlo dráždeniu ďasien eugonolom. Pri dodržiavaní prestávky sa prípravok môže používať dlhodobo. Upozornenie: Prípravok obsahuje 65% alkoholu. Ak sa Parontal F5® koncentrát omylom užije vnútorne, u dospelých väčšinou stačí podanie väčšieho množstva tekutín, pri náhodnom užití prípravku deťmi je nevyhnutné vziať do úvahy vyšší obsah alkoholu v prípravku doporučuje poradiť sa s lekárom. Varovanie: Prípravok nesmie byť používaný po uplynutí doby použiteľnosti vyznačenej na obale. Prípravok je nutné uchovávať mimo dosahu detí !!! Balenie: Fľaštička z hnedého skla s PE kvapkadlovou vložkou s PP otočným uzáverom, príbalová informácia v slovenskom jazyku, papierová skladačka. Veľkosť balenia: 1x20 ml, 1x100 ml Uchovávanie: Skladujte pri teplote 15-25 °C Dátum poslednej revízie: 2. 5. 2001

  3,54 €

 • ENZYMEL Paradont gel - enzymový gel na dásně 30 ml

  ENZYMEL Paradont gel - enzymový gel na dásně 30 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Pro svou výbornou přilnavost prodlužuje efekt proteolytických enzymů. Gel je bez příchuti, aby nenavozoval zvýšenou tvorbu slin, která by účinné látky rychle odplavila. Řada ENZYMEL® PARODONT obsahuje proteolytické enzymy trypsin, bromelain nebo chymotrypsin.  Výhody které v sobě gel skrývá Fyziologické pochody na sliznicích a dásních dutiny ústní. Zlepšují jejich obranyschopnost a podporují jejich hojení. Redukují krvácení a otok. Omezují růst bakterií a zubní plak. Kdy a pro koho je tato zubní pasta vhodná Pro šetrnou ochranu před parodontózou. Proti příčinám zánětu a otoku. Při zvýšené krvácivosti dásní. Po trhání zubů, operacích a úrazech v ústech. Při zvýšené kazivosti zubů. Vhodná pro diabetiky a těhotné. Ke každodennímu použití. Obsahuje pouze mukoadhezivní složky pro dlouhou dobu účinku, neobsahuje častý alergen SLS a neobsahuje dráždivou látku alkohol. Výhody enzymového gelu ENZYMEL® PARODONT jediný gel na trhu zcela bez příchuti (nevyvolává slinění a následné rychlé spolknutí gelu), mukoadhezivní složka významně prodlužuje dobu účinku proteolytických enzymů, úzký aplikátor umožňuje snadné nanesení gelu na dásně, díky neutrální barvě (je průhledný) je možno jej aplikovat v kombinaci s chráničem zubů, aniž by došlo k zabarvení skloviny. Jak používat enzymový gel na dásně ENZYMEL® PARODONT Enzymový gel na dásně ENZYMEL ® PARODONT používejte alespoň 2x denně. Významně prodloužíte působení mukoadhezivního gelu, pokud se vyvarujete alespoň 30 minut před aplikací gelu chutí (jídlo, slazené nápoje, žvýkačky). Po vyčištění dutiny ústní zubní pastou ENZYMEL® naneste gel na dásně. Gel je obsažen v tubě s úzkým aplikátorem, díky kterému se lépe nanáší. Malé množství gelu buď aplikujte na dásně a jemně vmasírujte nebo vtlačte do mezizubních prostor. S výhodou lze enzymový gel ENZYMEL® PARODONT aplikovat do chrániče zubů a ještě tak prodloužit dobu účinku. Chránič by měl mít přesah přes dásně. Gel je bez příchuti a nevyvolává slinění. Je možné jej kdykoliv během dne znovu aplikovat dle následujícího schématu.     

  6,96 €

 • ENZYMEL Intensive gel 35 - antimikrobiální gel na dásně 30 ml

  ENZYMEL Intensive gel 35 - antimikrobiální gel na dásně 30 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Antimikrobiální mukoadhezivní gel na dásně ENZYMEL® INTENSIVE 35 se směsí proteolytických enzymů a chlorhexidinu (0,035 %) je vhodná zejména pro šetrnou ochranu před parodontózou, proti příčinám zánětu a otoku, při zvýšené krvácivosti dásní, po trhání zubů, operacích a úrazech v ústech, při zvýšené kazivosti zubů, vhodná pro diabetiky a těhotné, ke každodennímu použití. Modrou řadu ENZYMEL® INTENSIVE 35 je vhodné střídat s červenou řadou ENZYMEL® PARODONT. Výhody antimikrobiálního mukoadhezivního gelu ENZYMEL® INTENSIVE 35 jediný gel na trhu zcela bez příchuti, nevyvolává slinění a spolknutí gelu, mukoadhezivní složka významně prodlužuje dobu účinku proteolytických enzymů a chlorhexidinu, úzký aplikátor umožňuje snadné nanesení gelu na dásně, díky neutrální barvě (průhledný) je možno jej aplikovat v kombinaci s chráničem zubů. Složení antimikrobiálního mukoadhezivního gelu na dásně ENZYMEL® INTENSIVE 35 je šetrné k citlivým dásním obsahuje 4x nižší koncentraci chlorhexidinu při stejném účinku, nezabarvuje zuby do žluta, nedochází k poruchám chuti vlivem chlorhexidinu, je zcela bez příchuti, obsahuje pouze mukoadhezivní složky pro dlouhou dobu účinku, neobsahuje častý alergen SLS, neobsahuje dráždivou látku alkohol. Jak používat mukoadhezivní gel na dásně ENZYMEL® INTENSIVE 35 Mukoadhezivní gel na dásně ENZYMEL ® PARODONT používejte alespoň 2x denně. Významně prodloužíte působení gelu, pokud se vyvarujete alespoň 30 minut před aplikací gelu chutí (jídlo, slazené nápoje, žvýkačky). Po vyčištění dutiny ústní zubní pastou ENZYMEL® naneste mukoadhezivní gel na dásně. Gel je obsažen v tubě s úzkým aplikátorem, díky kterému se lépe nanáší. Malé množství gelu buď aplikujte na dásně a jemně vmasírujte nebo vtlačte do mezizubních prostor. S výhodou lze mukoadhezivní gel ENZYMEL® PARODONT a INTENSIVE 35 aplikovat do chrániče zubů a ještě tak prodloužit dobu účinku. Chránič by měl mít přesah přes dásně. Gel je bez příchuti a nevyvolává slinění. Je možné jej kdykoliv během dne znovu aplikovat dle následujícího schématu. Balení obsahuje 30 ml.  

  6,96 €

 • PARONTAL F5 ÚSTNY GÉL 15ML

  PARONTAL F5 ÚSTNY GÉL 15ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Indikácia: Parodontal F5 ® používajú dospelí k ošetrovaniu ďasien, parodontitíde a zápaloch sliznice ústnej dutiny formou výplachu či masáže. Výplach ústnej dutiny prípravkom zabraňuje zápalom zubného lôžka. Masáž ďasien nezriedeným roztokom Parodontal F5 koncentrát zmierňuje krvácanie ďasien a citlivosť ďasien na teplo a chlad. Kontraindikácie: Prípravok sa nesmie užívať pri precitlivenosti na účinné alebo pomocné látky obsiahnuté v lieku, v tehotenstve a pri dojčení. Liek sa nesmie užívať vnútorne. Vzhľadom k obsahu alkoholu sa neodporúča jeho podávanie deťom. Nežiaduce účinky: Liek je obvykle veľmi dobre znáša, iba vo vzácnych prípadoch sa môžu objaviť reakcie z precitlivenosti. Pri prípadnom výskyte nežiadúcich účinkov, alebo neobvyklých reakcií sa o ďalšom používaní poraďte s lekárom. Interakcie s inými liekmi: Účinky prípravku Parodontal F5 ® a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Váš lekár by preto mal byť informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnej dobe užívate, alebo začnete užívať a to na lekársky predpis i bez neho.Než začnete súčasne s užívaním prípravku Parodontal F5 ® koncentrát užívať nejaký voľnopredajný liek, poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom. Interakcie nie sú dosiaľ známe. Dávkovanie a spôsob použitia: Ak lekár neurčí inak, dospelí užívajú liek 2x denne (ráno a večer). Po vyčistení zubov sa ústa dôkladne vypláchnite roztokom pripraveným z 15-20 kvapiek prípravku Parodontal F5 ® koncentrát v 50 ml vlažnej vody. Ústna voda sa pritom pretláča nasávaním medzizubnými priestory. Po výplachu úst je možné naniesť niekoľko kvapiek nezriedeného prípravku na ďasná a vatovou tyčinkou alebo zubnou kefkou prípravok ľahko vmasírovať (masáž by mala postupovať od ďasien smerom k zubnej korunke). Masáže ďasien sa odporúča po 4 týždňoch na 1-2 týždne prerušiť, aby sa predišlo dráždeniu ďasien eugonolem.Pri dodržaní prestávky v používaní sa môže liek podávať dlhodobo. Upozornenie: Prípravok obsahuje 65% alkoholu. Ak je omylom Parodontal F5 ® užije vnútorne, stačí väčšinou u dospelých podanie väčšieho množstva tekutiny, pri náhodnom užití lieku dieťaťom je nutné brať do úvahy vyšší obsah alkoholu v prípravku a odporúča sa poradiť sa s lekárom. Varovanie: Liek nesmie byť používaný po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale. Prípravok musí byť uchovávaný mimo dosahu detí!

  3,66 €

 • Chytrá huba PYTHIE Bio Plus 5x3g

  Chytrá huba PYTHIE Bio Plus 5x3g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Pomáhá zoslabovať mikrobiálne a chemické faktory, ktoré podmieňujú vznik áft, zápalov, bolestí ďasien a parodontózy. Použitie: 1. Do nádoby napustíme 0,1 - 0,2 litru vlažnej vody (cca 34°C teplej), v tejto vode necháme rozpustit šumivú tabletu. Roztok necháme cca 20 minút aktivovať. 2. Na dne zostane usadenina, ktorá nie je závadná. 3. Roztokom dôkladne vyplachujeme ústa po dobu nejmenej jednej minúty a potom ho vypľujeme. 4. Opakujeme, dokiaľ pripravený roztok nevypotrebujeme. 5. Používame večer po čistení zubov ako doplnok pravidelnej starostlivosti o ústnu dutinu. Pre zoslabenie vplyvu pri problémoch je možné používať aj v priebehu dňa. Pre maximálny účinok sa odporúča po dobu 30 minút nejesť a nepiť. 6. Druhý deň opakujeme body 1-5 s druhou tabletkou. 7. Tretí den opakujeme body 1-5 s treťou tabletkou. 8. Zvyšné dve tabletky použijeme podľa potreby alebo až za jeden mesiac od trojdennej aplikácie. Výrobok skladujte v suchu pri izbovej teplote 15 - 25°C a relatívnej vlhkosti do 40%. Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Užívajte tri dni za sebou a po mesiaci dva dni alebo podľa potrieb. Užívať na: Bolesti ďasien, bolesti zubov, afty, zápaly. Jedenkrát za 14 dní. Zloženie: Ingrediencie (lngredients): Citrid acid, Sodium Bicarbonate, Sorbítol, Silica, Panicům miliaceum extract. Pythium oligandrum, PEG 150, Sodium carbonate, Spearmint.

  11,42 €

 • Arnika masážní roztok na dásně 50ml

  Arnika masážní roztok na dásně 50ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Obsahuje čistý výtažek z léčivé rostliny ARNIKY HORSKÉ (Arnica Montana), která prokrvuje a maximalizuje účinek masáže postižených dásní. Dále obsahuje ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ (Agrimonia Eupatoria) a MÁTU PEPRNOU (Mentha Pipe¬rita). Řepík působí svíravě - má stahující a dezinfekční účinek. Máta dezinfikuje a zklidní podrážděnou dáseň.

  1,94 €

 • CANNADERM Cannadent regeneračné sérum na afty a opary 5 ml

  CANNADERM Cannadent regeneračné sérum na afty a opary 5 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Opary, afty, zápaly ďasien, popraskané kútiky, parodontóza, otlaky od zubných protéz, opuchnuté a bolestivé ďasná pri prerezávaní zubov sú nežiaduce afekcie dutiny ústnej. Látky v cannadent obsiahnuté majú antibakteriálne, protizápalové a antiseptické účinky. Výhody výrobku Aplikáciou dochádza k upokojeniu, znecitlivenie postihnutého miesta a jeho okamžité regeneráciu. Účinnosť preparátu je postavená na vyváženom pomere vitagénov z konope spoločne s hojivými výťažkami bylín. 100% prírodný preparát cannadent je považovaný poprednými dermatológmi SR za vysoko účinný prostriedok na prírodnej báze k boju a ochrane proti uvedeným afekcím. Originálne česká receptúra preparátu umožňuje aplikáciu aj u detí. Ocenenie Preparát Cannadent bol na Medzinárodnom kozmetickom veľtrhu BEAUTY 2005 ohodnotený odbornou porotou zastúpenou RNDr. Soběslav FIKEREM CSc. formou Ocenenie za silný regeneračný účinok v pôsobení proti nežiaducim afekcím. Prvýkrát v histórii Českej republiky sa konope teší uznaniu.

  7,97 €

 • MedPharma Coenzym Q10 30mg + vitamín E + selen tbl.67 Výživový doplnok

  MedPharma Coenzym Q10 30mg + vitamín E + selen tbl.67

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Dávkování 1-2 tablety denně, nepřekračujte doporučené denní dávkování Není určeno pro děti do 12 let. Účinné látky Koenzym 010 Selen Vitamin E

  9,49 €

 • ROSEN Calcium Magnesium Zinek 20 šumivých tablet Výživový doplnok

  ROSEN Calcium Magnesium Zinek 20 šumivých tablet

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Rozpustná forma pro snadné vstřebávání a vysokou účinnost. Důležitější minerály pro správnou funkci organismu. Účinné látky Vápník 300 mg v tabletě Hořčík 125 mg v tabletě Zinek 10 mg v tabletě Složení Uhličitan vápenatý, oxid hořečnatý, oxid zinečnatý, kyselina citrónová/jablečná, hydrogenuhličitan sodný, sacharinát sodný, macrogol, přírodní barviva. Aromatizováno. Vápník - důležitý pro kosti a zuby . Příznivě působí na normální funkci trávících enzymů . Hořčík - důležitý pro funkci nervové soustavy, pro stavbu zubů a kostí. Zinek - příznivě ovlivňuje imunitní systém. Má pozitivní vliv na plodnost a reprodukci. Použití Dávkování Dospělí a děti od 3 let: 1tabletu denně rozpustit ve sklenici vody Vhodné i pro děti, těhotné i kojící ženy a diabetiky. Upozornění Nepoužívejte při těžkých renálních onemocnění, hyperkalcemii , prokázaných kalciových kamenech, autoimunitních chorobách. Při užívání současně s jinými léky se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Nepřekračujte doporučené dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v původním obalu při pokojové teplotě. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Balení 20 šumivých tablet v tubě Kalorická hodnota 1 tablety - 48 KJ

  1,85 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam