Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na kožné problémy » Lieky na odvšivenie

Lieky na odvšivenie

Už samotný názov vší neznie veľmi pekne a pokiaľ už máte s týmito parazitmi skúsenosti, tak vás oblieva hrôza, kedy sa zase objavia. Nie nadarmo sa hovorí „protivný ako voš“. Dnes už zďaleka neplatí, že vši majú len tí, čo nedodržujú hygienické návyky. Prv to možno bola hanba - dnes vši nájdete naozaj všade.

Vedeli ste, že vší existuje asi 500 druhov? Posúďte sami, aká slabá je útecha, že u nás ich žije „len“ okolo 25 druhov. 

Tá, ktorá nás trápi a otravuje najviac, je voš detská (Pediculus capitis). Tú naše deti čas od času prinesú zo školy, zo škôlky alebo vlastne odkiaľkoľvek. Nie je tiež výnimkou, že také skúšanie si čapíc, klobúkov apod., môže viesť k prenosu vší, takže ich môžu ľahko chytiť i dospelí.

Odvšivenie nie je dobré odkladať. Samička kladie denne 3 - 4 vajíčka tzv. hnidy, z ktorých sa liahnu ďalšie vši, takže pokiaľ nepoužijete prípravky z našej ponuky ihneď, môžete tak so všami bojovať pekne dlho.

Najlepšia rada je „byť pripravený“. Práve preto sme hľadali za vás a ponúkame vám osvedčené prípravky, ktoré fungujú na hnidy i vši. Nie je povera, že už si i na nejaké prípravky vši zvykli, preto siahnite po takých, ktoré ich zlikvidujú čo najrýchlejšie.

Aké prípravky sa na odvšivenie z vlasov osvedčili

Prevencia? Bohužiaľ takmer žiadna neexistuje. Existuje len práve ono vyhlásenie rýchlej a neúprosnej vojny týmto malým parazitom.

1. pomoc a vaša záchrana je kvalitný a účinný šampón a balzám proti všiam – naozaj funguje a vši ho „moc nepoznajú“ a len ťažko odolajú, keďže tieto prípravky obsahujú prírodné extrakty, s ktorými si vši ani hnidy neporadia.

Obecne sa v svete výskyt vši detskej zvyšuje. Na vine je práve zmienené vybudovanie odolnosti proti niektorým prípravkom.

Hneď po dôkladnom umytí nasleduje „to najhoršie“ - vyčesávanie hníd a vší z vlasov. Samozrejme horšie je vyčesávanie z dlhých vláskov a kto na to nemá trpezlivosť, musí siahnuť po nožniciach. Odvšivenie je boj a je potrebné naozaj vyčesávať špeciálnym hrebeňom prameň po prameni.

Dôležité je skontrolovať všetkých členov rodiny. Veľmi dôležitou etapou boja odvšivenia je tiež vypranie uterákov, posteľného prádla i čapíc a tiež dôkladné vyčistenie všetkých hrebeňov u vás doma.

Babské rady na vši a hnidy

Zmienené prípravky na odvšivenie pomáhajú, ale pokiaľ chcete, môžete ešte vyskúšať osvedčené babské rady – práve prírodnou cestou.

  • Ocot - bežný kuchynský ocot funguje na hnidy, stačí naniesť na vlasy, hlavu zabaliť do igelitu asi na hodinu a pak hnidy starostlivo vyčesať.
  • Olej a klasická francovka – stačí namiešať v pomere 3:1, vlasy premastiť, opäť ich nechať asi hodinu zabalené v igelitovom sáčku a potom umyť šampónom.

Väčšina rodičov ale vsadí na osvedčený prípravok na odvšivenie. Nie je divu. Majte odvšivovacie prípravky doma „po ruke“. Nikdy neviete, kedy sa tie malé potvorky objavia.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám