MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Začať konverzáciu

Práve nie sme online. Využite pre svoj dotaz e-mail.

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

77 otázok a odpovedí

Je dostupný široký výber mastí na liečbu ekzému aj bez predpisu lekára. Využíva sa holtov krém, gáfrová masť s ichtamolom, Bepanthen Sensiderm krém, konopné masti, dostupná je aj kortikoidná /Hydrocortison/ masť na voľný predaj.

Celá odpověď

Šiesta detská choroba, tiež známa ako exantémová choroba, je bežným ochorením u detí, ktoré sa prejavuje charakteristickou vyrážkou na koži. Jej oficiálny názov je exantém subitum, ale je známa aj pod inými názvami, ako je roseola infantum, tretia krížová choroba alebo Pfeifferova choroba. Príznaky šiestej detskej choroby zahŕňajú: Vysoká horúčka: Choroba sa obvykle začína náhlym výskytom vysokého teploty (nad 39 °C). Horúčka môže trvať niekoľko dní, často sa však znižuje po vzniku vyrážky. Vyrážka: Po zotavení z horúčky sa na koži objaví charakteristická vyrážka. Vyrážka sa zvyčajne…

Celá odpověď

Inkubačná doba je 6 – 15 dní, najčastejšie 10 dní. Ochorenie má podobný priebeh u dospelých tak ako aj u detí

Celá odpověď

Opar (herpes simplex) je vírusové ochorenie, ktoré sa prenáša prostredníctvom kontakte s infikovanými ľuďmi alebo predmetmi. Hlavným spôsobom prenosu oparu je dotyk s tekutinou z vezikúl (malých pľuzgierikov) obsahujúcou vírus. Tu je niekoľko spôsobov, ako sa dá chytiť opar: Priamy kontakt: Ak sa dotknete otvoreného vezikulu na pokožke infikovanej osoby, môžete sa nakaziť vírusom oparu. Prenos slinami: Opar môže byť prenesený aj prostredníctvom slín. Kýchanie, kašeľ alebo zdieľanie jedál a pohárov s infikovanou osobou môže viesť k infekcii. Kontakt s infikovanými predmetmi: Vírus oparu…

Celá odpověď

Herpes simplex vírus je veľmi nákazlivý a môže byť prenesený z infikovanej osoby na zdravú osobu prostredníctvom priameho kontaktu s tekutinou z vezikúl (pľuzgierikov) alebo slinami. Po prenose vírus vstupuje do tela a usadzuje sa v nervových bunkách, kde zostáva v latentnej (neaktívnej) forme. Opar sa typicky objavuje, keď vírus sa reaktivuje a šíri sa z nervových buniek do blízkej kože. Reaktivácia vírusu môže byť spustená rôznymi faktormi, vrátane: Oslabený imunitný systém: Napríklad pri chorobách, stresu, únave alebo počas iných infekcií môže imunitný systém byť oslabený a vírus sa…

Celá odpověď

Neodporúča sa nanášať ho na sliznicu ústnej dutiny, oka alebo pošvy, nakoľko môže spôsobiť ich podráždenie. Nesmie sa používať na liečbu genitálnej herpetickej infekcie.

Celá odpověď

Keď sa tvoria opary na tele, zvyčajne ide o prejav vírusovej infekcie známej ako herpes simplex. V prípade opar sa vyskytuje obzvlášť často herpes simplex vírus typu 1 (HSV-1). Tento vírus sa prenáša cez priame kontakt s infikovanou osobou alebo prostredníctvom kontaminovaných predmetov. Existujú určité faktory, ktoré môžu vyvolať alebo zhoršiť výskyt opár. Niektoré z najčastejších faktorov sú: Slabá imunita: Keď je imunitný systém oslabený, napríklad v dôsledku choroby, stresu alebo užívania určitých liekov, môže to zvýšiť riziko výskytu opár. Slnečné žiarenie: Nadmerná expozícia…

Celá odpověď

Celulitída je stav, pri ktorom sa tukové bunky nahromadia pod povrchom kože, čo vedie k vytváraniu nerovností a jamiek na koži. Jej vzhľad môže byť ovplyvnený rôznymi faktormi, vrátane genetiky, hormonálnych zmien, životného štýlu a stravovacích návykov. Hoci úplné odstránenie celulitídy môže byť náročné, existujú niektoré spôsoby, ako ju minimalizovať a zlepšiť vzhľad pokožky: Zdravá strava: Snažte sa jesť vyváženú stravu s dostatočným množstvom vlákniny, ovocia, zeleniny, bielkovín a zdravých tukov. Omezte konzumáciu príliš slaných, mastných a príliš sladkých jedál. Pite veľa vody:…

Celá odpověď

Existuje mnoho rôznych krémov a produktov určených na zlepšenie vzhľadu celulitídy. Pri výbere vhodného krému na celulitídu je dôležité mať na pamäti, že účinnosť týchto produktov môže byť u každého jednotlivca individuálna a niektoré krémy môžu mať lepšie výsledky ako iné. Tu sú niektoré z obľúbených zložiek, ktoré sa často nachádzajú v krémoch na celulitídu: Kofeín: Kofeín sa často používa v krémoch na celulitídu, pretože má schopnosť zlepšiť obeh krvi a redukovať zadržiavanie vody, čo môže pomôcť znížiť vzhľad celulitídy. Retinol: Retinol je forma vitamínu A, ktorá môže podporiť…

Celá odpověď

Celulitída vzniká, keď sa tukové bunky nahromadia pod povrchom kože a vytvárajú nerovnosti a jamky, ktoré sú viditeľné najmä na stehnách, bokoch, zadku, bruchu a horných ramenách. Príčiny celulitídy nie sú úplne objasnené, ale existuje niekoľko faktorov, ktoré sa považujú za možné prispievajúce: Genetika: Vzhľad celulitídy môže byť ovplyvnený genetickými faktormi. Ak vaši rodičia alebo prarodičia mali celulitídu, existuje väčšia pravdepodobnosť, že ju budete mať tiež. Hormóny: Hormonálne zmeny môžu ovplyvniť rozloženie tukových buniek a kolagénu v koži. Estrogény, inzulín, adrenálny…

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.