Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícky materiál » Obvínadlá, obväzy, gázy, fólie

Obvínadlá, obväzy, gázy, fólie

Rýchlu pomoc pri odreninách a popáleninách vám poskytnú obväzy a ovínadlá z našej ponuky. Vyberte si z niekoľkých druhov obväzov a vybavte si domácu lekárničku. Obväzy a náplasti si so sebou berte aj na dovolenku alebo na výlety, najmä keď s vami idú deti. Nikdy neviete, čo sa vám kde prihodí. U pružných obväzov aj klasických obväzov je veľmi dôležité, aby boli pevné, mäkké a dokonale sa prispôsobili obväzovanej časti tela.

Ponúkame vám tieto druhy obväzov a ovínadiel

 • Elastické ovínadlo - perfektne poslúži na fixačné účely, najmä v oblasti kĺbov.
 • Tekutý obväz - Akutol spray slúži k rýchlemu ošetreniu drobných poranení. Do troch minút zasychá a na rane vytvára ochranný vodeodolný film.
 • Sadrový obväz - využijete ho na fixáciu častí tela, ktoré potrebujete znehybniť. Sadra má vynikajúcu modelačnú schopnosť a už po 30 minútach ju môžete zaťažovať.
 • Sťahovací obväz - poslúži na stiahnutie boľavých kĺbov, po operáciách alebo pri kŕčových žilách (vytvára kompresiu).
 • Tlakový obväz - zastaví krvácanie z rany.

Možno sa vám to zdá automatické, ale viete, ako správne používať pružné ovínadlo? Končatinu vždy fixujte v tej polohe, v ktorej zostane. Vždy musíte nahmatať tep, v prípade prílišného utiahnutia obvínadla obmedzíte krvné zásobenie končatiny. Pamätajte, že v prípade obväzovania krvácajúcej rany musí byť prvá vrstva obväzu vždy sterilná. Na stehná a hrudník voľte čo najširší obväz, na prsty vám naopak stačí úzky obväz.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Forma výrobku

Počet ks

Jednotkové množstvo

Produkty v kategórii

 • VIACELL HYDROGEL NA HOJENIE 55x60MM 2KS (R 211)

  skladom 1 - 2 ks

  Hojivé hydrogelové krytí vytváří po přiložení na ránu vlhké prostředí, je sterilní a obsahuje desinfekci. Hydrogel má absorpční schopnosti, takže mokvající ránu čistí. Je vhodný pro ošetření drobných poranění i vleklých ran, byl testován na hojení bércových vředů. Po přiložení na ránu mírní bolest a nedráždí okolní pokožku, je třeba fixovat dodatečnou fixací cívkovou náplastí nebo obvazem. V balení jsou dva sáčky s hydrogelovým krytím velikosti 65x50 mm.

  2,17 € -2% 2,21 €

 • OVÍNADLO SÁDROVÉ SAFIX PLUS 8CMX3M 2KS

  skladom > 5 ks

  Safix plus - sádrový rychloobväz Safix plus s vynikajúcimi modelovacími vlastnosťami Safix plus je sádrový rychloobväz s krátkym namáčacím časom, krémovitou konzistenciou a značnou pevnosťou. Rychloobväzy Safix plus sa používají k sádrovej fixácii. Longety Safix plus slúžia ako dlahy zaisťujúce väčšiu pevnosť pripevnením zvrchu na sádrový obvaz. Vďaka svojej pórovitej štruktúre zvlhne Safix plus veľmi rýchlo a rovnomerne. Doba namáčania je približne 4 - 5 sekúnd, čo umožňuje rýchlu manipuláciu s týmto výrobkom. Kvalitná gáza a prírodný sádrovec dodáva Safixu plus jeho krémovitú konzistenciu a z nej vyplývajúcu modelovaciu a tvarovaciu vlastnosť. Modelovacia doba Safixu plus je 2 - 3 min., rýchloobväz tuhne približne za 5 minút po ponorení do vody s teplotou 20 °C. Teplotu je nutné dodržať. Teplejšia voda zkracuje dobu modelovania a zvyšuje teplotu tuhnutia. Pri teplotách namáčacieho kúpela vyšších ako 22 °C hrozí nebezpečenstvo popálenín pokožky. Spoľahlivé upevnenie sádry na nosnom tkanive zamedzuje výskytu nežiadúcich suchých častí obväzu a strate sádry pri skladovaní a manipulácii s výrobkom. Nános sádry zaisťuje obväzu pevnosť a odolnosť voči zlomeniu pri nízkej spotrebe obväzového materiálu. Sádrový rýchloobväz Safix plus je dodávaný v balení po dvoch kusoch. Táto kombinácia je ideálna pre rýchle a účelné použitie. PopisVelikostBalenie Safix plus 6 cm x 2 m 2 ks Safix plus 8 cm x 3 m 2 ks Safix plus 10 cm x 3 m 2 ks Safix plus 12 cm x 3 m 2 ks Safix plus 14 cm x 3 m 2 ks Safix plus 20 cm x 3 m 2 ks

  1,27 € -9% 1,40 €

 • Tejpovacia páska TEMTEX kinesiotape modrá 5cm x 5m

  skladom > 5 ks

  Tejpovacia páska TEMTEX kinesiotape vyniká svojou jedinečnou priľnavosťou, ale hlavne 150-160% elasticitou, vďaka ktorej nemá vo svete kinesiotapingu konkurenciu. Pásku je vhodné použiť napríklad pri bolesti šliach a svalov, bolesti chrbtice, regulácii lymfatického systému, nesprávnom držaní tela, tenisovom lakti. atp. Kontraindikácie: Alergie, kožné defekty, malignity, otvorené rany, hlboká žilová trombóza.

  8,13 €

 • OBVAZ HOTOVÝ STERILNÝ Č.2 8 CM X 5 M

  skladom do 24 hodín

  Snadno a rychle použitelné obvazy pro ošetření drobných i rozsáhlých poranění. Materiálové složení Balíček obvazový a obvaz hotový obsahují 67 % bavlny a 33 % viskózové střiže. Balíček obvazový Sterilní obvaz složený z hydrofilního obinadla a dvou vatových polštářků. Dodává se v malém a velkém provedení. Obvaz hotový č. 1 a 2 Sterilní obvaz složený z hydrofilního obinadla a pevně připevněného vatového polštářku.

  0,86 €

 • OVÍNADLO IDEALAST MODRÉ 8 CM X 4 M

  skladom 1 - 2 ks

  Idealast color - trvalo elastické, kohézne ovínadlo. Trvalo elastické ovínadlo s krátkym ťahom. Spája medicínske nároky na adekvátnu starostlivosť s optickou atraktívnosťou obväzu pri nízkej spotrebe materiálu. Ponuka obsahuje ovínadlá modrej, červenej a zelenej farby. Ich využitie zahŕňa mnohé oblasti obväzovej terapie. Ovínadlo je obojstranne mikrobodovo impregnované latexom. Vďaka tomu jednotlivé vrstvy dobre spolu držia bez toho, aby sa lepili na kožu, ochlpenie alebo odev. Ovínadlo možno ľahko priložiť, pričom dlho bezpečne drží a nezhŕňa sa. Na dokonalé priloženie obväzu stačí len niekoľko otáčok. Odpadá nutnosť používania obväzových svoriek. Disponuje ťažnosťou cca 80%. Polyamidové a polyuretanové vlákna dodávajú Idealastu color cohesive dobrú pružnosť, ktorá ostáva zachovaná aj po opakovanom použití. Špeciálny výrobný postup pri impregnácii vytvára otvorenú štruktúru tkaniny. Vysoká priepustnosť pre vzduch zabraňuje vzniku zaparenín z tepla a macerácii kože. Ovínadlo má podiel bavlny viac ako 66%. Bavlnené vlákna odvádzajú vlhkosť z kože a zabezpečujú tak príjemný pocit pri nosení, ako aj vynikajúcu znášanlivosť s pokožkou. Je sterilizovateľný, a to aj ožarovaním. Možno ho taktiež raz až dva razy vyprať v rukách. Na stredne silnú kompresiu; ako podporný a odľahčovací obväz pri poškodení pohybového aparátu a ako športová bandáž; ako sekundárny obväz na rany a na fixáciu dláh a ako ochrana obväzov všetkých druhov. PopisVelikostBalenie Idealast color kohezívne ovínadlo, farba červená 4 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba červená 6 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba červená 8 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba červená 10 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba modrá 4 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba modrá 6 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba modrá 8 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba modrá 10 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba zelená 4 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba zelená 6 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba zelená 8 cm x 4 m 1 ks Idealast color kohezívne ovínadlo, farba zelená 10 cm x 4 m 1 ks

  7,26 €

 • Obväz hotový ster.č.3 8cmx5m

  skladom do 24 hodín

  Snadno a rychle použitelné obvazy pro ošetření drobných i rozsáhlých poranění. Materiálové složení Balíček obvazový a obvaz hotový obsahují 67 % bavlny a 33 % viskózové střiže. Balíček obvazový Sterilní obvaz složený z hydrofilního obinadla a dvou vatových polštářků. Dodává se v malém a velkém provedení. Obvaz hotový č. 3 a 4 Sterilní obvaz složený z hydrofilního obinadla a dvou pevně připevněných vatových polštářků.

  1,00 €

 • OVÍNADLO HYDROFILNÉ NESTERILNÉ 16 CM X 10 M

  skladom 1 - 2 ks

  Ovínadlo hydrofilné - škrobené Sterilné a nesterilných verzie. Použitie Vhodné na fixáciu krytia rany. Zloženie 100% viskóza striž. Po namočení zvláčni a po zaschnutí ľahko fixuje postihnuté miesto. Zloženie Základné hydrofilné ovínadlo je napustené škrobovým doplnkom. 67% bavlna, 33% viskóza striž (je pletené).

  8,43 €

 • Gáza kompr.nesterilná STERILUX 5 X 5 cm 13 100 KS

  Gáza kompr.nesterilná STERILUX 5 X 5 cm 13 100 KS

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Sterilux ES - klasický gázový kompres so založenými okrajmi. Kompresy Sterilux ES sú krytím z obväzovej gázy o 17 vláknach so založenými okrajmi. Ako klasický obväzový materiál má širokú oblasť použitia a je neodmysliteľný pri ošetrovaní rán. Kompresy Sterilux ES majú dobrú absorpčnú schopnosť, sú priedušné, mäkké a hebké.Vďaka založeným okrajom sa môže tento druh krytia použiť pri viacnásobnom rozovretí i vo väčšom formáte bez toho, aby sa vytvorili nežiaduce rozstrapkané okraje. Kompresy Sterilux ES umožňujú úpravou veľkosti a voľbou počtu kusov v balení veľmi hospodárne využitie. Na všestranné ošetrenie rán, najmä pri prvom ošetrení znečistených, infikovaných a silno secernujúcich rán; ako tampón pri malých operatívnych zákrokoch v ambulancii a na klinikách. PopisVelikostBalenieKód VZP Sterilux ES nesterilné kompresy 10 x 10 cm, 100% bavlna, 13 vlákien, 8 vrstiev 10 x 10 cm 100 ks   Sterilux ES nesterilné kompresy 10 x 10 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev 10 x 10 cm 100 ks A21940 Sterilux ES nesterilné kompresy 10 x 20 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev 10 x 20 cm 100 ks   Sterilux ES nesterilné kompresy 5 x 5 cm, 100% bavlna, 13 vlákien, 8 vrstiev 5 x 5 cm 100 ks   Sterilux ES nesterilné kompresy 5 x 5 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev 5 x 5 cm 100 ks A21938 Sterilux ES nesterilné kompresy 7,5 x 7,5 cm, 100% bavlna, 13 vlákien, 8 vrstiev 7,5 x 7,5 cm 100 ks   Sterilux ES nesterilné kompresy 7,5 x 7,5 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev 7,5 x 7,5 cm 100 ks A21939 Sterilux ES sterilné kompresy 10 x 10 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 12 vrstiev 10 x 10 cm bal.: 25, ks: 2 ks   Sterilux ES sterilné kompresy 10 x 10 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev 10 x 10 cm bal.: 25, ks: 2 ks A21932 Sterilux ES sterilné kompresy 10 x 20 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 12 vrstiev 10 x 20 cm bal.: 25, ks: 2 ks   Sterilux ES sterilné kompresy 10 x 20 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev 10 x 20 cm bal.: 25, ks: 2 ks   Sterilux ES sterilné kompresy 5 x 5 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev 5 x 5 cm bal.: 25, ks: 2 ks A21930 Sterilux ES sterilné kompresy 7,5 x 7,5 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev 7,5 x 7,5 cm bal.: 25, ks: 2 ks A21931

  0,77 € -51% 1,56 €

 • Kompres obväz Sorbalgon 10x10cm/10ks

  skladom 1 - 2 ks

  Bezproblémová a efektívne aplikácie masťové a vlhkej terapie technikou dvoch vrstiev = znateľné zmiernenie svrbenia a tiež zabránenie infekciám spôsobeným rozškrábáním kože. Trvalo elastický, priedušný, vďaka nepriepustné štruktúre tkaniny výborný k prekrývaniu mastí a krémov. Veľkosti sú farebne oddelené. Použitie Ako vlhký obväz na chladenie, znižovanie bolestivosti a svrbení, v kombinácii s rôznymi mastnými a zvlhčujúcimi preparáty ("masťový a vlhká terapia"), v akútnej fáze atopického ekzému. V chronickej fáze ako suchý obväz na prekrytie mastí a krémov na citlivé, ekzematické pokožke . Zloženie 91% viskóza, 5% polyamid, 4% elastan.

  29,73 € -5% 31,41 €

 • OBVäZ HOTOVÝ STERILNÝ C.3+VANKÚŠIK

  skladom do 24 hodín

  Obväz je vyrobený z hydrofilného ovínadla a savého vankúšika, ktorý je k Idealastu color cohesive pevne pripevnený. Má pevný a nepúšťajúcu okraj. Obal: papier - fólia alebo papier - papier. Sterilizácia: gama žiarením, doba expirácie je 5 rokov. Výrobok je certifikovaný CE značkou. Sterilné hotové obväzy sa savým vankúšikom pre všetky druhy lékárniček. Fakta: Sterilizácia sa vykonáva gama zářením. Expidační doba výrobkov je 5 let.Kratší expidace a to 3 roky je u výrobkov s obsahom vaselinum album ako sú mastné tyl.

  0,43 € -14% 0,50 €

 • Kompres z netkaného textilu 10 x 10cm nesterilní 100 ks

  skladom do 24 hodín

  Výrobek je certifikován CE značkou. Kompresy z netkaného textilu jsou vhodné k prvotnímu ošetření znečištěných a exudujícťch poranění, jako mechanická bariéra v kombinaci se sterilním krytím ran k všestrannému použití na klinikách i v ambulancích.

  2,52 €

 • STERILUX NEST 7,5 X 7,5 CM 13 V 100 KS

  STERILUX NEST 7,5 X 7,5 CM 13 V 100 KS

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Sterilux ES - klasický gázový kompres so založenými okrajmi. Kompresy Sterilux ES sú krytím z obväzovej gázy o 17 vláknach so založenými okrajmi. Ako klasický obväzový materiál má širokú oblasť použitia a je neodmysliteľný pri ošetrovaní rán. Kompresy Sterilux ES majú dobrú absorpčnú schopnosť, sú priedušné, mäkké a hebké.Vďaka založeným okrajom sa môže tento druh krytia použiť pri viacnásobnom rozovretí i vo väčšom formáte bez toho, aby sa vytvorili nežiaduce rozstrapkané okraje. Kompresy Sterilux ES umožňujú úpravou veľkosti a voľbou počtu kusov v balení veľmi hospodárne využitie. Na všestranné ošetrenie rán, najmä pri prvom ošetrení znečistených, infikovaných a silno secernujúcich rán; ako tampón pri malých operatívnych zákrokoch v ambulancii a na klinikách. PopisVelikostBalenieKód VZP Sterilux ES nesterilné kompresy 10 x 10 cm, 100% bavlna, 13 vlákien, 8 vrstiev10 x 10 cm100 ks  Sterilux ES nesterilné kompresy 10 x 10 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev10 x 10 cm100 ksA21940 Sterilux ES nesterilné kompresy 10 x 20 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev10 x 20 cm100 ks  Sterilux ES nesterilné kompresy 5 x 5 cm, 100% bavlna, 13 vlákien, 8 vrstiev5 x 5 cm100 ks  Sterilux ES nesterilné kompresy 5 x 5 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev5 x 5 cm100 ksA21938 Sterilux ES nesterilné kompresy 7,5 x 7,5 cm, 100% bavlna, 13 vlákien, 8 vrstiev7,5 x 7,5 cm100 ks  Sterilux ES nesterilné kompresy 7,5 x 7,5 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev7,5 x 7,5 cm100 ksA21939 Sterilux ES sterilné kompresy 10 x 10 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 12 vrstiev10 x 10 cmbal.: 25, ks: 2 ks  Sterilux ES sterilné kompresy 10 x 10 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev10 x 10 cmbal.: 25, ks: 2 ksA21932 Sterilux ES sterilné kompresy 10 x 20 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 12 vrstiev10 x 20 cmbal.: 25, ks: 2 ks  Sterilux ES sterilné kompresy 10 x 20 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev10 x 20 cmbal.: 25, ks: 2 ks  Sterilux ES sterilné kompresy 5 x 5 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev5 x 5 cmbal.: 25, ks: 2 ksA21930 Sterilux ES sterilné kompresy 7,5 x 7,5 cm, 100% bavlna, 17 vlákien, 8 vrstiev7,5 x 7,5 cmbal.: 25, ks: 2 ksA21931

  1,69 € -37% 2,70 €

Najpredávanejšie značky

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam