Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky na podporu trávenia a vylučovania » Prípravky na nechutenstvo

Prípravky na nechutenstvo

Nechuť do jedla je vcelku častým sprievodcom prvých týždňov tehotenstva. Nechutenstvo sa však vo veľkej miere vyskytuje i u detí. Čo je jeho príčinou a ako vhodne a nenásilnou formou podporiť chuť do jedla? Odpovieme vám na nasledujúcich riadkoch.

Nechutenstvo u detí môže byť spôsobené mnohými rôznymi faktormi. U detí ho môžeme vyvolať nevhodným množstvom podávanej stravy. Odpor k príjmu potravín spôsobujú veľké i malé dávky jedla. Váš potomok môže začať odmietať potravu tiež v prípade podávania málo pestrej stravy. Pri deťoch je odmietanie potravy vyvolané i zdravotnými komplikáciami, po ich vyliečení sa chuť do jedla, našťastie, vráti.

Poruchy z príjmu potravy sú často komplikáciou v prvých mesiacoch tehotenstva. Ich príčinou je nestále rozbúrená hladina hormónov v tele. Nechutenstvo v tehotenstve nie je dobré podceňovať i z toho dôvodu, že dostatočný prísun potravy je nutný i pre správny vývoj plodu. Mimo tieto dva najčastejšie prípady sa môže nechuť k príjmu potravy vyskytnúť aj pri osobách so zlým trávením a nesprávnou činnosťou žalúdka alebo čriev.

V týchto uvedených prípadoch je vhodné znovu naštartovať chuť k jedlu užívaním vhodných liekov alebo potravinových doplnkov. Tie pomáhajú pri problémoch s trávením a obnovujú prirodzené prostredie v tráviacom ústrojenstve. Nenásilne vedia znovu naštartovať chuť do jedla.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám