Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Liečivé prípravky pri menopauze

Menopauza nemusí byť vašou nočnou morou, ale iba prirodzenou súčasťou života, s ktorou sa naučíte zachádzať. Na problémy spojené s prechodom platia účinné doplnky stravy, bylinkové kvapky alebo čaje.

LEROS Fytokliman Planta 20 sáčkov

Liek

Čajovina pre ženy na zmiernenie klimakterických ťažkostí.

Na sklade zajtra

1,39 €

1,39

Liečivé prípravky pri menopauze - detailný popis

Menopauza čiže klimaktérium je prirodzený stav v živote ženy, ktorý nastáva najčastejšie okolo 50. roku. U niektorých žien sa ale môžu príznaky prechodu objaviť už od 40. roku. V tomto období pomaly ustáva produkcia ženských pohlavných hormónov – estrogénu a progesterónu. Tieto hormonálne zmeny majú vplyv na fungovanie celého organizmu.

Ako sa menopauza prejavuje

Zo začiatku menopauzy sa objavuje nepravidelná menštruácia, neskôr vymizne úplne. Klimaktérium so sebou prináša teda stratu plodnosti. Vďaka kolísajúcim hladinám hormónov sú typickým príznakom prechodu návaly tepla, napätia, slabosť. Trochu významným problémom síliacim v tomto období je vzostup výskytu srdcových a cievnych ochorení u žien.

Objavujú sa i ďalšie faktory spojené s prechodom, ako je zmena ukladania tuku – priberanie, ovplyvnenie kvality kože, vlasov i nechtov, ktoré strácajú svoju pevnosť a stávajú sa krehkejšími. U žien sa môžeme stretnúť s riednutím kostí – osteoporózou.

Ako si pomôcť od príznakov klimaktéria

V súčasnosti je na trhu množstvo preparátov zameriavajúcich sa na problémy spojené s klimaktériom. Zdravotné problémy je možné ovplyvniť i zmenou životného štýlu, pohybom a stravovaním.

  • Vyskúšať môžete doplnky stravy vo forme toboliek alebo roztokov: medzi ne patrí Sarapis Soja, BellasinIve Inkontin Stop, GS Merilin, Menomax a ďalšie.
  • Ženy v prechode tiež mnohokrát hľadajú pomoc v prírode. Ako vhodná prírodná liečba sa javí užívanie odvarov z byliniek alebo bylinných roztokov či olejov. Medzi vhodné bylinky na zmiernenie príznakov menopauzy patrí pupalka, červená ďatelina, anýz, fenykel, hviezdica prostredná alebo mäta.
  • V rámci prírodnej liečby môžete zaradiť do jedálnička rastliny obsahujúce fytoestrogény, čo sú rastlinné hormóny chovajúce sa obdobne ako organizmom produkované estrogény. Fytoestrogény sú obsiahnuté v sójových bôboch, celozrnných obilovinách, mrkvi, zemiakoch, ľanovom semiačku a ďalších.
  • Znížiť návaly tepla vám pomôžu potraviny bohaté na selén alebo vitamín C, napríklad morské ryby, fazule, vajcia, citrusové plody.
  • Denne vypite dostatok tekutín, aby sa predišlo nadmernému vysychaniu kože a slizníc.
  • Skvelá je i arómaterapia. Vonné esencie vás príjemne uvoľnia a navodia kľud. Vyskúšajte rôzne voňavé olejčeky i sviečky.
  • Čo je dobré na zlú náladu? Pohyb. Vďaka nemu sa do tela vyplavujú endorfíny – hormóny šťastia.
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.