Úvodná strana Zdravie a lieky Voľnopredajné lieky Lieky na vlasy Lieky na padanie a rast vlasov

Lieky na padanie a rast vlasov

Vypadávanie vlasov je prirodzený proces. Denne vypadne okolo 100 vlasov. Na jeseň a na jar je ich väčšinou o niečo viac. Ak máte pocit, že vlasy vypadávajú vo väčšej miere, zamerajte sa na to, čo by vypadávanie mohlo spôsobiť. Vypadávanie vlasov môže mať veľa príčin.
 

Lieky na padanie a rast vlasov - detailný popis

Vypadávanie vlasov sa odborne nazýva alopécia. Existuje niekoľko typov alopécií, ktoré majú rôzne príčiny - od dedičnosti po vplyvy prostredia. Najbežnejšie typy alopécií sú androgénna alopécia, difúzna alopécia a alopécia areata.

Najčastejšími príčinami sú:

  • nadmerný stres,
  • alergické reakcie,
  • hormonálne zmeny (po pôrode, po vysadení antikoncepcie, menopauza),
  • dedičnosť (predovšetkým u mužov), drastické diéty či nevyvážená strava.

Pri správnej starostlivosti trvá napravenie problému s vypadávaním vlasov 3-4 mesiace. Ak sa po tejto dobe stav nezlepší, odporúčame návštevu lekára. Mohlo by ísť o iné ochorenie, s ktorým je spojené aj padanie vlasov.

Liečba padania vlasov (alopécia) závisí na príčine. Odporúčame vitamíny skupiny B, selén, zinok a aminokyseliny obsahujúce síru (cysteín, metionín). Lokálne sa na liečbu používajú lieky s obsahom minoxidilu.

Široký výber liekov na padanie vlasov a ich rast nájdete na MojaLekáreň.sk

Na MojaLekáreň.sk si môžete vybrať od značky: MINOGRA

Doplnkové produkty

Lieky na lupiny- Malé, nevzhľadné chrastičky vo vlasoch alebo veľmi citlivé vredíky na pokožke hlavy, ktoré ku všetkému pekelne svrbia a o tom, že sú nevzhľadné, ani nehovoriac. Naviac lupiny majú tendenciu sa objevať znovu a znovu, a preto je na čase s nimi zatočiť raz a navždy.

TIP! Starostlivosť o pleť, vlasy a nechty nám zaberie mnoho času. Už dávno neplatí, že stav pokožky i vlasov riešia iba ženy a tak sú produkty, ktoré nám s tým pomáhajú, stále obľúbenejšie. Rad doplnkov stravy obsahuje vitamíny, minerály a prvky, ktoré napomáhajú zlepšeniu stavu našich vlasov, nechtov i pokožky a potom ich udržiavajú v skvelej kondícii. Nie sú tak náročné na užívanie ako kozmetické prípravky a ich efekt je dokonalý.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika