Úvodná strana Výživa a chudnutie Potraviny vhodné pre diabetikov Dia zmesi

Dia zmesi

Veta "bez pridaného cukru", ktorú mnohokrát hrdo hlása aj obal od potravín, akými sú šunka alebo cestoviny vyvoláva horko sladký smiech. Na cukre sa ľahko pestuje závislosť, preto si výrobcovia zvykli pridávať ho aj do potravín, v ktorých by "bieleho zabijaka" nikto nečakal. Len tak trošku, lyžičku, dve …

Dia zmesi - detailný popis

Cukor v chlebe alebo aká je realita?

S ochorením spojeným s akoukoľvek diétou nastáva peklo ... A to najmä pri nakupovaní. Dokonca aj tmavé a zdravo sa tváriace pečivo je často dofarbovanie (a dochucovanie) karamelom, ktorý je ako inak, než z cukru. V našich dia zmesiach na chleba sa ale obávať nemusíte, sú bez bez cukru a často aj bez lepku!

Pečenie, ktoré vyvoláva radosť

Nemusíte sa báť ani pečenia vlastného chleba, hoci sa to môže zdať ako neprekonateľne ťažká záležitosť. Nielen, že vás neuhryzne, ale tiež sa upečie skoro sám ... Teda v prípade, že máte domácu pekáreň. Potom sa vážne upečie sám, stačí malá pomoc vo forme trochy vody a droždia, niekedy aj oleja alebo semienok podľa chuti. Postup v rúre vyzerá ako oveľa dlhšia a zložitejšia záležitosť ...... Ale vlastne nejde o nič ťažkého! Strávite s chlebom o trošku viac času, ale budete z neho mať oveľa väčšiu radosť. Cesto budete musieť premiešať a (nechať) vykysnúť sami, ale to je môže byť skôr dôvod k oslavám; hnetenie tuhšieho, napríklad práve toho chlebového cesta je lepšie, než mnoho antistresových metód. Hlavná výhoda samostatného spôsobu pečenia je, že sa nemusíte obmedzovať tvarom formy v pekárni, ale môžete si urobiť napríklad vlastné bagetky alebo kocky (vzhľad urobí svoje: jeme predsa i očami).

Vyberte si aj vy svoju zmes na chleba pre diabetikov a zistite, že pečenie nie je žiadna veda, práve naopak - je to zábava, na konci ktorej na vás čaká dozlatista prepečený, chutný chlieb, ktorý môžete jesť ešte teplý (a nemusíte kvôli tomu vstávať skoro ráno).

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika