Moje srdcovky

Úvodná strana » Výživa a chudnutie » Potraviny vhodné pre diabetikov » Dia prílohy

Dia prílohy

Vločky z rôznych obilnín aj bez obilnín sú pre diabetikov doslova ako stvorené, neobsahujú totiž jednoduchý cukor. Navyše obsahujú polysacharidy, ktoré sú rozkladané dlho a pomaly, takže sa energia aj cukor uvoľňuje postupne a dlhodobo.

Dia prílohy - detailný popis

Vaším spojencom v boji proti cukrovke by sa tak mali stať práve vločky, najmä tie ovsené. Prečo? Napríklad preto, že v nich nájdete tzv. beta-glukán: rozpustnú vlákninu, ktorá ako by bola vyrobená diabetikom na objednávku. Má totiž takmer magickú schopnosť - znižuje glykémiu v krvi a odozvu inzulínu po jedle.

Ovsené vločky na slaný spôsob ale nie sú práve lákavou predstavou. Oveľa lepšie v súvislosti so soľou znejú napríklad vločky pohánkové alebo pšenové. Vo výbere vločiek sa nemusíte obmedzovať prakticky vôbec - ak nemáte v obľube ovsené vločky v už hotovom müsli, potom sú pre diabetikov vhodné takmer všetky druhy.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam