Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Bolesť » Detské koliky

Detské koliky

Detská kolika, zápcha, plynatosť – kto zažil u svojho bábätka, vie, že je niekedy každá rada drahá. A pretože šťastie praje pripraveným, je dobré o detskej kolike, zápche či plynatosti vedieť aspoň to základné, pretože keď plynatosť nastúpi, sú i bežné kvapky na nezaplatenie.

Detské koliky, baby koliky – prichádzajú bez varovania a to u úplne najmenších bábätiek približne do 3 až 6 mesiacov. Takto malé bábätko vám nepovie, čo ho trápi ale podľa indícií mȏžete plynatosť u bábätka odhaliť. Typický je plač, ktorý prichádza i v prípade, že bábätko je najedené, v teple a suchu.

Čo mȏže detské koliky spȏsobiť

 • nedovyvinutý tráviaci systém (u dojčiat sa črevná mikroflóra vytvára postupne)
 • polykanie vzduchu pri kŕmení bábätka
 • neznášanlivosť konkrétneho stráveného jedla alebo kravskej bielkoviny (skȏr výnimočne)
 • psychosomatické príčiny (nepohoda v rodine, bábätko v strese)

Len ťažko zistíte, čo je pravou príčinou problémov práve vášho bábätka. Zachovajte kľud, detské koliky sú síce časté, ale pokiaľ budete mať doma niektorého z vhodných pomocníkov, zvládnete ich vy i váš poklad. V prípade, že by k ukľudneniu nedochádzalo a stav sa zhoršoval, iste vyhľadajte lekársku pomoc.

Čo pomȏže pri detskej kolike, zápche či plynatosti

 • jemná masáž okolo bruška dieťaťa (oleje, masti), najlepšie masťou
 • čípky s účinnou látkou určené pre dojčatá
 • podanie detského čaju proti nadúvaniu
 • kvapky proti nadúvaniu
 • probiotiká – laktobacily pre deti
 • suspenzia - heterogénna zmes

Zoznámte sa radšej teraz hneď s ponukou našich pomocníkov nielen bábätiek a detí, s tými hravo nad detskou kolikou, zápchou i plynatosťou zvíťazíte.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • BIOGAIA ProTectis kvapky - pohárik 10 ml Výživový doplnok

  BIOGAIA ProTectis kvapky - pohárik 10 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Takmer všetky deti majú čas od času zažívacie problémy (prdíky, nafúknuté bruško, kŕče). Jednou z príčin býva nedostatok správnych baktérií v ich zažívacom systéme. Kvapky BioGaia Protectis (výživový doplnok) môžu napomôcť udržať detské bruško v rovnováhe. Zloženie Lactobacillus reuteri DSM 17938 (L. reuteri Protectis), slnečnicový olej, olej so stredne dlhými reťazcami triglyceridov a oxid kremičitý (protihrudkujúca látka). Dávkovanie Možno podávať deťom od prvého mesiaca života, a to v dávke 5 kvapiek denne. Pred užitím dobre pretrepte. Forma podávania tohto výživového doplnku závisí na individuálnej potrebe dieťaťa.  Ďalšie dôležité informácie Uchovávajte pri teplote do 25 °C, mimo dosahu a dohľadu detí. Otvorenú fľaštičku spotrebujte počas 3 mesiacov. Balenie obsahuje 10 ml.

  17,90 € -11% 20,00 €

 • MEGAFYT Bylinková lékárna Maliník 20x1,5 g

  MEGAFYT Bylinková lékárna Maliník 20x1,5 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Složení 1 nálevový sáček obsahuje: Maliníkový list 1,5 g Příprava 1 nálevový sáček (1,5 g) se přelije 250 ml vroucí vody a nechá se 3 min vyluhovat v přikryté nádobě. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Balení 20 nálevových sáčků á 1,5 g = 30,0 g netto Uchovávání V suchu, při teplotě do 25 °C a vlhkosti do 70 %. Uchovávejte mimo dosah dětí.

  1,26 €

 • ČAJÁNEK OVOCNÝ DÚŠOK JABLKO 30G Výživový doplnok

  ČAJÁNEK OVOCNÝ DÚŠOK JABLKO 30G

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Popis výrobku Čajánek Ovocný dúšok - Jablko 20x1.5g ns Ovocný čaj určený na potlačenie pocitu smädu u detí od 6. mesiaca veku. Obsahuje zmes listov jahôd, maliníka a ostružiny, obsahujú hojné flavonoidy, látky bránicou infekciám a normalizující zažívanie. K nim je pridaný jablčný výťažok obsahujúce vedľa vitamínu C ďalšie dôležité a telo osviežujúci komponenty a ďalej kvety ibišteka sudánskeho, ktoré sú zdrojom prírodného červeného barviva.Sáčkový čaj Ovocný dúšok - jablko, vedľa spoľahlivého odstránenia pocitu smädu, pôsobí dobre na zažívací trakt a poskytuje aj príjemné osvieženie. Zloženie: jablčnej šupky, kvet ibišteka sudánskeho, listy jahôd, malín, ostružiny, prírodná jablčnej aróma. Použitie:deti od 6 mesiacov do 3 rokov: 1-2 šálky denne deti od 3 rokov: 2-3 šálky denne

  1,27 € -2% 1,30 €

 • Nutrolin B sirup 30 g / 60 ml Výživový doplnok

  Nutrolin B sirup 30 g / 60 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Vitamíny B1, B2 (riboflavín), B3 (niacín) a B6 prispievajú k správnej látkovej premene. Vitamíny B2 (riboflavín) a B3 (niacín) prispievajú k zachovaniu zdravých slizníc a k udržaniu zdravej pokožky. Vitamíny B2 (riboflavín), B3 (niacín) a B6 prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy. Vitamín B6 prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému. Zloženie Sacharidy 185 mg, bielkoviny 80 mg, tuky

  4,68 €

 • TERMOFOR Dětský plyšový obal 0,7 l

  TERMOFOR Dětský plyšový obal 0,7 l

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Termofor s plyšovým obalem. Nejsme schopni ovlivnit druh plyšového obalu, obal je dodáván v různých variantách plyšových obalů.

  6,10 €

 • EASYLAX dětské projímadlo Chamomile 2 x 3 g Zdravotnícky prostriedok

  EASYLAX dětské projímadlo Chamomile 2 x 3 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Tekutý přípravek v ampulkách pro jednorázové použití. Hermánkovo - ibiškové projímadlo pro děti bez věkového omezení, usnadňuje vyprazdňování, uvolňuje a lubrifikuje stolici a usnadňuje její odchod z těla. Jednotlivá dávka je hygienicky uzavřena až do okamžiku použití.

  3,92 €

 • BIOGAIA ProTectis kvapky tuba 10 ml Výživový doplnok

  BIOGAIA ProTectis kvapky tuba 10 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Takmer všetky deti majú čas od času zažívacie problémy (prdíky, nafúknuté bruško, kŕče). Jednou z príčin býva nedostatok správnych baktérií v ich zažívacom systéme. Kvapky BioGaia ProTectis (doplnok stravy) pomáhajú udržať detské bruško v rovnováhe. Zloženie Lactobacillus reuteri DSM 17938 (L. reuteri Protectis), slnečnicový olej, olej so stredne dlhými reťazcami triglyceridov. Balenie obsahuje biely vlhkosť stabilizujúci prúžok v tvare vidličky, ktorý slúži k predĺženiu doby použiteľnosti. Bol schválený na priamy kontakt s potravinami a nie je určený ku konzumácii.  Dávkovanie Kvapky je možné podávať deťom od prvého mesiaca života a to v dávke 5 kvapiek denne. Pred užitím dobre pretrepte. Forma podávania tohto doplnku stravy závisí na individuálnej potrebe dieťaťa. Ďalšie dôležité informácieUchovávajte pri teplote do 25 °C, mimo dosah a dohľad detí. Otvorenú fľaštičku spotrebujte počas 3 mesiacov. Balenie obsahuje 10 ml.

  23,18 €

 • ENHYDROL 1 x 10 vreciek Výživový doplnok

  ENHYDROL 1 x 10 vreciek

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Enhydrol ® je potravina pre zvláštne lekárske účely určená.Pred použitím starostlivo si prečítajte písomnú informáciu, o spôsobe použitia sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Zloženie Zloženie prípravku - Obsah v 100g: Glukóza 72,53 g Chlorid sodný 12,64 g Chlorid draselný 5,31 g Citrát sodný 9,34 g Prírodná aróma banán 7,32 g Bielkoviny 0 g Tuky 0 g Sacharidy 72,53 g Energetická hodnota kJ / kcal 1233/294 Dávkovanie Obsah sáčku rozmiešajte v 200 ml pitnej vody (pre dojčatá v prevarenej vychladenej dojčenskej vode). Množstvo tekutiny, v ktorej je obsah vrecka rozpustený, musia byť dodržané, aby bol dosiahnutý optimálny množstvo solí, cukrov a tekutín v roztoku. Roztok Enhydrolu ® vždy podávajte chladený na 4 - 8 ° C. Pripravený roztok ihneď spotrebujte. Balenie 10 vreciek.

  2,97 € -20% 3,69 €

 • APOTEX Apo-Laktík for Baby kvapky 7,5 ml Výživový doplnok

  APOTEX Apo-Laktík for Baby kvapky 7,5 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Probiotické kvapky, ktoré obsahujú 2 probiotické kmene (Lactobacillus reuteri a Lactobacillus rhamnosus) a navyše sú doplnené o fruktooligosacharidy. Kvapky sú vhodné pre deti už od narodenia a sú v špeciálnom balení s pipetou. Pred prvým použitím sú probiotiká uchovávané oddelene od tekutiny a tým je zaistená vysoká ochrana probiotických kmeňov. Užívanie a dávkovanie Odporúčané dávkovanie je 5 kvapiek denne. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Po otvorení je balenie nutné uchovávať v chladničke a spotrebovať do dvoch mesiacov po otvorení.

  16,99 €

 • FYTO DETSKÝ ČAJ NÁLEVOVÉ VRECKÁ 20 X 1 G

  FYTO DETSKÝ ČAJ NÁLEVOVÉ VRECKÁ 20 X 1 G

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  - nálevové vrecká 20 x 1 g Nálev sa používa pri poruchách trávenia, kŕčových bolestiach a plynatosti.

  1,49 €

 • NUROFEN Active pre deti 100 mg 12 tabliet Registrovaný liečivy prípravok

  NUROFEN Active pre deti 100 mg 12 tabliet

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Liek patrí do skupiny liekov označovaných ako analgetiká, antipyretiká, nesteroidné antireumatiká (na tlmenie zápalu, bolesti a horúčky). Obsahuje liečivo ibuprofen, ktorý tlmí bolesti, má protizápalové účinky a znižuje horúčku. Zabraňuje tvorbe niektorých látok (prostaglandínov), ktoré sa podieľajú v organizme na vzniku bolesti, horúčky a zápalu. Liek je určený na tlmenie miernych až stredne silných bolestí, ako sú bolesti hlavy, zubov, chrbtice a pooperačné bolesti. Ďalej sa používa pri bolestiach a horúčke spojených s prechladnutím a chrípkou, bolestiach pri zápaloch stredného ucha, bolestiach hrdla, svalových bolestiach a bolestiach pri úrazoch mäkkých tkanív. Viac na adcc.sk

  3,87 € -3% 4,00 €

 • SJH 605G Termosáček RAŠELINA

  SJH 605G Termosáček RAŠELINA

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  SJH 605G Termosáček RAŠELINA Oblíbený termosáček z rašeliny. Rašelinový ohřev si drží dlouho svou teplotu a tlumí bolesti. Vynikající při bolestech zad a kloubů, krční páteře, ledvin, svalů, při žlučníkových záchvatech, při poruchách prokrvení, bolestivé menstruaci a kojenecké kolice. Rašelinové termosáčky jsou plněny jemně mletou rašelinovou směsí zaručující udržení požadované teploty. Po nahřátí dodává příjemné teplo po dobu až 4 hodin. Lze jej použít i v tzv. "studeném režimu" pro chladivé obklady. Výhodou je rychlý a praktický ohřev v mikrovlnné troubě nebo standardně v teplé vodě. Termosáčky můžete chladit v lednici nebo na pár minut v mrazáku. Oceníte v domácím prostředí pro regeneraci a relaxaci. Vhodný dárek. Parametr výrobku: Rozměr: 23cm x 17,5cm

  10,71 €

 • PANADOL BABY sup 125 mg 1x10 ks Registrovaný liečivy prípravok

  5 dní

  Liek obsahuje paracetamol, čo je liečivo proti bolesti (analgetikum) a na zníženie horúčky (antipyretikum). Liek je určený na zníženie horúčky sprevádzajúcej chrípku a prechladnutie, rovnako ako infekčné ochorenia detského veku (napr. osýpky, rubeola, ovčie kiahne, šarlach, mumps) a očkovanie. Liek je tiež vhodný na tlmenie bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov, bolesti zubov, bolesti v krku a bolesti hlavy. Viac na adcc.sk

  1,83 € -13% 2,10 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam