Moje srdcovky

Úvodná stránka » Magazín MojaLekáreň.sk » Články a blogy » Nádcha bez upchatého nosa a zaľahnutých uší

Nádcha bez upchatého nosa a zaľahnutých uší

Pri nádche sa nemôžete poriadne nadýchnuť, máte zaľahnuté uši aj dutiny, pobolieva hlava… Skrátka stavy, ktorých sa chce každý čo najrýchlejšie zbaviť. Jedným zo spoľahlivých pomocníkov je rad liekov Olynth®, ktorý prinesie úľavu a uvoľní nos už o päť až desať minút. Olynth® je nielen veľmi účinný, ale aj taký šetrný, že ho môžete použiť aj pri liečbe nádchy dojčiat a malých detí (nosné kvapky Olynth® 0,025 %).

Nádcha bez upchatého nosa a zaľahnutých uší

Aby ste dni a noci s nádchou prežili v čo najväčšej pohode, mali by ste si zaobstarať liek, ktorý pomôže znížiť opuch nosovej sliznice a zlepšuje uvoľnenie hlienov. Len tak sa budete môcť poriadne nadýchnuť, dobre sa vyspíte a nebudete podráždení a unavení.

Olynth® znižuje opuch nosovej sliznice a zlepšuje uvoľnenie hlienov

Olynth® znovu umožní bezproblémové dýchanie nosom. Liečivá látka xylometazolín pôsobí priamo na nosovú sliznicu, kde zužuje cievy rozšírené v dôsledku nádchy. To vedie k rýchlemu zmierneniu opuchu nosovej sliznice a uvoľneniu dýchania. Súčasne dochádza k urýchleniu uvoľnenia hlienu, a preto ho ľahko vysmrkáte. Olynth® znižuje opuch nosovej sliznice pri akútnej aj alergickej nádche, je vhodný aj pri nadmernej tvorbe hlienu pri zápale prinosových dutín a pri zápale Eustachovej trubice sprevádzanom nádchou.

Liek Olynth® HA 0,05 % a Olynth® HA 0,1 % pôsobí rýchlo – za päť až desať minút – a dlhodobo (až 8 hodín). Je veľmi šetrný k nosovej sliznici a vďaka obsiahnutému nátrium-hyaluronátu (sodná soľ kyseliny hyalurónovej) dochádza aj k zvlhčeniu a regenerácii nosovej sliznice.

Olynth® je na trhu v niekoľkých variantoch nosného spreja aj nosných kvapiek. Nosné kvapky Olynth® 0,025 % sú vhodné pre dojčatá a malé deti. Olynth® HA 0,05 % a Olynth® 0,05 % sú vhodné pre deti od 2 do 6 rokov. Olynth® HA 0,1 % a Olynth® 0,1 % sú určené pre dospelých.

Všetky varianty lieku Olynth® sú v predaji bez lekárskeho predpisu v lekárňach.

Ak Olynth® užívate už päť dní a príznaky nádchy sa nelepšia, urobte pauzu tri až päť dní a počas nej choďte k lekárovi. Dlhodobejšie používanie prípravkov proti nádche – a to všeobecne – môže poškodiť nosovú sliznicu, takže by ste sa mali rozhodne poradiť s lekárom.

Nádcha vírusového pôvodu

S nádchou mal tú česť iste každý. Takisto s tvrdením, že nemá cenu ju liečiť, pretože aj tak trvá týždeň. Ide o ochorenie horných ciest dýchacích spôsobené tzv. rinovírusmi. Vírusy sa šíria rýchlo kvapôčkovou infekciou (kašľom, kýchaním aj cestou neumývaných rúk po kontakte s hlienom). Inkubačná doba je len niekoľko hodín.

Dospelý človek dostane nádchu v priemere dvakrát ročne, ale deti až desaťkrát. U detí je však závažnejšou zdravotnou komplikáciou. Zvlášť dojčatá nemôžu poriadne jesť a spať a neprospievajú tak, ako by mali. Problematickejší priebeh má nádcha vždy u detí, ktoré sa nevedia vysmrkať. Najlepšie je ísť s nimi k lekárovi, pretože nádcha deťom môže priniesť aj niekoľko komplikácií – infekcie horných ciest dýchacích môžu sprevádzať zápaly stredného ucha, angíny, zápaly prinosových dutín, zápaly spojiviek, kŕče pri horúčke, zápal hrtanu, zápaly priedušiek, zápal pľúc.

 

Reklama na liek. Lieky Olynth® HA 0,05 %, Olynth® HA 0,1 %, Olynth® 0,05 %, Olynth® 0,1 % a Olynth® 0,025 % obsahujú xylometazolín. Nosové roztokové aerodisperzie/nosová roztoková instilácia. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používatelov.
McNeil Products Limited, Maidenhead, Velká Británia. Lokálny zástupca: Johnson & Johnson, s. r. o., Plynárenská 7/B, 824 78 Bratislava 26, tel.: +421 258 280 700
EF_201106048

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam