Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac zistíte tu.

Bioderma 2+1

Volajte 0221 201 380

Kokosový olej – zázrak z prírody

24.02.2014 | HEALTH LINK s.r.o.

Extra panenský kokosový olej je lisovaný za studena z dužiny zrelých kokosov, pestovaných v ekologickom poľnohospodárstve. Celý proces výroby trvá len niekoľko málo hodín, aby si olej zachoval svoju výbornú kvalitu. Nie sú do neho pridávané konzervačné látky ani farbivá.

Kokosový olej chráni imunitný systém a je veľmi cenený pre svoj ​​obsah kyseliny laurovej, kaprylovej, kaprínovej a myristovej.

Kyselina laurová je v tele premenená na monoglycerid monolaurin, ktorý má schopnosť rozkladať bunkovú stenu baktérií a vírusov a zároveň reguluje črevnú mikroflóru. Vzhľadom k protiplesňovým, antivírusovým a antibakteriálnym schopnostiam je efektívny proti infekciám alebo kvasinkám.

Kokosový olej sa v našom tele rozkladá na glukózu a dodáva telu energiu postupne. Neusadzuje sa v tele , preto sa odporúča ľuďom, ktorí potrebujú regulovať hladinu cukru v krvi, znižuje záťaž nadobličiek a nezaťažuje štítnu žľazu. Jeho užívanie je priaznivé aj pri redukčnej diéte, pár lyžičiek dokáže navodiť pocit nasýtenia na niekoľko hodín a zamedzí tak nárazovému prejedaniu sa, ktoré spôsobuje tzv. jo-jo efekt.

Užívanie kokosového oleja má aj iné prednosti. Výborný je telový olej pre suchú a citlivú pokožku. Ma nádhernú jemnú vôňu a ľahko sa vstrebáva. Ošetruje suchú kožu na lakťoch alebo pätách, nechtových lôžkach a je účinný proti ekzémom a striám. Dojčiace ženy ho používajú na popraskané bradavky. Veľmi príjemný je ako masážna emulzia. Vďaka vysokému obsahu vitamínov A ,C a E pôsobí ako antioxidant, spomaľuje starnutie pokožky a napomáha hojeniu rán a jaziev. Kokosový olej môžete používať k obnove vlasovej štruktúry. Uľahčuje aj rozčesávanie.

Kúpte tu!

Kokosový olej je výbornou ingredienciou zdravej studenej i teplej kuchyne. Má lahodnú chuť, slúži ako perfektná náhrada všetkých tukov na pečenie, varenie alebo vyprážanie. Neobsahuje žiadny cholesterol a neprepaľuje sa. Ľudia, trpiaci alergiou na mlieko ho môžu používať ako náhradu masla. Kokosový olej je ľahko stráviteľný.

Panenský kokosový olej je veľmi odolný proti oxidácii. Pri izbovej teplote zostáva v pevnom alebo mäkkom stave, tekutým sa stáva až po zahriatí.