Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Chcete schudnúť? Nebuďte v tom sami!

Chcete schudnúť? Nebuďte v tom sami!
Zdielať

Nadváha a obezita sa v dnešnej dobe šíri ako epidémia. Ľudia sa ľahko nechajú ovplyvniť svojím okolím a myslia si, že je v poriadku mať o pár kíl navyše, pokiaľ viac vážia aj ich blízki či rodina.

Ďaleko častejšie tiež dochádza k „prenosu kilogramov“ medzi priateľmi. U veľa ľudí sú dokonca sklony k priberaniu ovplyvnené viac vzťahmi ako fyzickými predpokladmi. Pokiaľ ste teda skutočne rozhodnutí schudnúť pár kíl, spomeňte si na heslo, že vo dvojici sa to lepšie zvládne a zapojte do svojho úsilia tiež kamarádku či kolegu z práce a začnite chudnúť spolu.

Úspech pravdepodobnejšie dosiahnete s osobou rovnakého pohlavia, pozvať však svojho partnera, prípadne ďalších členov rodiny má tiež svoje veľké pozitíva. Odriekanie obľúbených jedál tak pre vás bude jednoduchšie, spoločne sa môžete radiť o diétnych nákupoch a o príprave nízkokalorických pokrmov. Navzájom si dodáte energiu a povzbudenie v období krízy vám dodá väčšiu chuť do ďalšieho snaženia.

Neefektívne nemusí byť ani požiadať o pomoc svojich priateľov či rodinných príslušníkov, ktorí sú štíhli a k diéte a obmedzeniu jedálnička nemajú dôvody. Môžu vás podporiť v nemenej dôležitej činnosti, ktorou je aktívny pohyb. Choďte sa spoločne prebehnúť, vyrazte si zaplávať, prospešná je tiež aktívna prechádzka na čerstvom vzduchu.

Pohyb je dôležitý

Zistite, ktorá aktivita baví vás i ľudí vo vašom okolí a venujte jej pravidelne svoj voľný čas. Zo spoločného športovania si urobte zábavu, pohyb nemusí byť len utrpením. Chudnutie spojené s pravidelným pohybom je ďaleko účinnejšie a zdravšie. Stanovte si vždy dielčie reálne ciele a po každom úspechu sa náležite odmeňte. Veľkú úlohu pri chudnutí hrajú tiež doplnky výživy. Napriek tomu, že vám žiadny prípravok nezaistí úbytok prebytočných kilogramov a centimetrov bez vášho ďalšieho pričinenia, pri vhodnej kombinácii s úpravou jedálnička a zdravým pohybom vám pomôžu rýchlejšie dosiahnuť želaný cieľ.

Dôležitými látkami, na ktoré by ste mali myslieť pri výbere vhodného doplnku výživy sú:

  • Lecitín – zlepšuje pamäť, pôsobí pozitívne proti stresu a pri odbúravaní tukov,
  • L-carnitín – vďaka nemu dochádza k uvoľňovaniu tukov, ktoré sú premenené na látky, ktoré využívajú svaly ako okamžitý zdroj energie pri športovej aktivite
  • Kofeín – odďaľuje únavu, zrýchľuje tep, zlepšuje koncentráciu a pomáha v odbúravaní tukov i v pokojovom stave

Potravinové doplnky však nevyberajte v drogériách. V internetovom obchode www.mojalekaren.sk nájdete veľký výber kvalitných prípravkov napomáhajúcich zdravšiemu a rýchlejšiemu odbúravaniu tukov a úbytku hmotnosti a produktov pre formovanie tela. Ďalej ponúkame tiež diétne potraviny a nápoje. Ponuka obsahuje kompletné informácie o každom produkte vrátane obrázka, popisov účinkov a odporúčaného dávkovania. Pokiaľ si nebudete vedieť rady, radi vám poradíme, ktorý preparát je pre vás najvhodnejší a pomôžeme vám sa v ponuke zorientovať. Výberom na internete v pohodlí vášho domova potom ušetríte čas i peniaze.

A ešte jedna dôležitá rada na záver: zabudnite na to, že držíte diétu, obmedzujete jedálniček a meníte stravovacie návyky. Myslite na to, že žijete moderne a zdravo!

 

Podobné články:

Chudnite s radosťou

 

18. február 2009
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Možno už ste niekedy skúšali rozmixovať ovocie so smotanou a šupnúť túto zmes do mrazničky s nádejou, že si po pár hodinách pochutnáte na skvelej zmrzline... Lenže namiesto zmrzliny na vás čakala…

viac

Ide o ochorenie, prejavujúce sa zápalom hrtana a trpia na neho ako dospelí, tak deti. Laryngitída nie je väčšinou nebezpečná, ale napriek tomu sa oplatí vedieť, ako sa prejavuje a ako jej predchádzať.

viac

Pre správne fungovanie organizmu je nutné piť dostatočné množstvo tekutín. Napriek tomu miernou dehydratáciou trpí stále veľký počet ľudí. Rizikovejšie skupiny sú deti a seniori, u ktorých by sme na…

viac

Tiež si v lete užívate všetko to ovocie okolo? Jahody, ríbezle, čučoriedky a marhule k letu proste patria. A čarovať so sladkým ovocím sa dá aj bez múky. Niekedy sa ho tiež oplatí dať dohromady s…

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.