Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Chcete schudnúť? Nebuďte v tom sami!

Chcete schudnúť? Nebuďte v tom sami!
Zdielať

Nadváha a obezita sa v dnešnej dobe šíri ako epidémia. Ľudia sa ľahko nechajú ovplyvniť svojím okolím a myslia si, že je v poriadku mať o pár kíl navyše, pokiaľ viac vážia aj ich blízki či rodina.

Ďaleko častejšie tiež dochádza k „prenosu kilogramov“ medzi priateľmi. U veľa ľudí sú dokonca sklony k priberaniu ovplyvnené viac vzťahmi ako fyzickými predpokladmi. Pokiaľ ste teda skutočne rozhodnutí schudnúť pár kíl, spomeňte si na heslo, že vo dvojici sa to lepšie zvládne a zapojte do svojho úsilia tiež kamarádku či kolegu z práce a začnite chudnúť spolu.

Úspech pravdepodobnejšie dosiahnete s osobou rovnakého pohlavia, pozvať však svojho partnera, prípadne ďalších členov rodiny má tiež svoje veľké pozitíva. Odriekanie obľúbených jedál tak pre vás bude jednoduchšie, spoločne sa môžete radiť o diétnych nákupoch a o príprave nízkokalorických pokrmov. Navzájom si dodáte energiu a povzbudenie v období krízy vám dodá väčšiu chuť do ďalšieho snaženia.

Neefektívne nemusí byť ani požiadať o pomoc svojich priateľov či rodinných príslušníkov, ktorí sú štíhli a k diéte a obmedzeniu jedálnička nemajú dôvody. Môžu vás podporiť v nemenej dôležitej činnosti, ktorou je aktívny pohyb. Choďte sa spoločne prebehnúť, vyrazte si zaplávať, prospešná je tiež aktívna prechádzka na čerstvom vzduchu.

Pohyb je dôležitý

Zistite, ktorá aktivita baví vás i ľudí vo vašom okolí a venujte jej pravidelne svoj voľný čas. Zo spoločného športovania si urobte zábavu, pohyb nemusí byť len utrpením. Chudnutie spojené s pravidelným pohybom je ďaleko účinnejšie a zdravšie. Stanovte si vždy dielčie reálne ciele a po každom úspechu sa náležite odmeňte. Veľkú úlohu pri chudnutí hrajú tiež doplnky výživy. Napriek tomu, že vám žiadny prípravok nezaistí úbytok prebytočných kilogramov a centimetrov bez vášho ďalšieho pričinenia, pri vhodnej kombinácii s úpravou jedálnička a zdravým pohybom vám pomôžu rýchlejšie dosiahnuť želaný cieľ.

Dôležitými látkami, na ktoré by ste mali myslieť pri výbere vhodného doplnku výživy sú:

  • Lecitín – zlepšuje pamäť, pôsobí pozitívne proti stresu a pri odbúravaní tukov,
  • L-carnitín – vďaka nemu dochádza k uvoľňovaniu tukov, ktoré sú premenené na látky, ktoré využívajú svaly ako okamžitý zdroj energie pri športovej aktivite
  • Kofeín – odďaľuje únavu, zrýchľuje tep, zlepšuje koncentráciu a pomáha v odbúravaní tukov i v pokojovom stave

Potravinové doplnky však nevyberajte v drogériách. V internetovom obchode www.mojalekaren.sk nájdete veľký výber kvalitných prípravkov napomáhajúcich zdravšiemu a rýchlejšiemu odbúravaniu tukov a úbytku hmotnosti a produktov pre formovanie tela. Ďalej ponúkame tiež diétne potraviny a nápoje. Ponuka obsahuje kompletné informácie o každom produkte vrátane obrázka, popisov účinkov a odporúčaného dávkovania. Pokiaľ si nebudete vedieť rady, radi vám poradíme, ktorý preparát je pre vás najvhodnejší a pomôžeme vám sa v ponuke zorientovať. Výberom na internete v pohodlí vášho domova potom ušetríte čas i peniaze.

A ešte jedna dôležitá rada na záver: zabudnite na to, že držíte diétu, obmedzujete jedálniček a meníte stravovacie návyky. Myslite na to, že žijete moderne a zdravo!

 

Podobné články:

Chudnite s radosťou

 

18. február 2009
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Prezradíme vám, prečo by echinacea nemala chýbať v žiadnej domácej bylinkovej lekárničke a tiež kde všade môže nájsť uplatnenie.

viac

Čo je to roztrúsená skleróza, aké sú jej najčastejšie prejavy, ako sa dajú mierniť a aké má toto ochorenie prognózy.

viac

Vysvetlíme vám, ako sa prejavuje zápal žalúdka, ako sa dá liečiť a tiež poradíme ako tomuto stavu predchádzať.

viac

Niekedy tušíme, prečo nás hlava rozbolela, zatiaľ čo inokedy sa bolehlav objaví úplne nečakane a zdanlivo bez príčiny. Prezradíme vám, aké sú najčastejšie spúšťače bolestí hlavy a tiež pridáme pár…

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.