Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

3 kroky k odstráneniu bradavíc a babské rady navrch

3 kroky k odstráneniu bradavíc a babské rady navrch
Zdielať

Asi polovica bradavíc zmizne sama približne za rok, dve tretiny do dvoch rokov. Máte teda na výber - buď budete čakať, alebo s týmito výrastkami okamžite zatočíte. My vám poradíme ako.

1. Kyselina salicylová

Prípravky s obsahom kyseliny salicylovej by mali byť prvou voľbou pri vašej liečbe bradavíc. Jednak patrí k tým najmenej finančne nákladným, zároveň však dokáže veľmi účinne odstrániť bradavice a navyše má minimálne vedľajšie účinky.

Proces odstránenia bradavíc: Namočte bradavice na 10 - 15 minút do teplej vody, pemzou alebo škrabkou odstráňte z nôh stvrdnutú kožu a následne aplikujte kyselinu salicylovú. Postup opakujte, kým bradavica úplne nezmizne. A ak chcete celý proces výrazne urýchliť, noste cez deň náplasti s obsahom kyseliny salicylovej.

2. Kryoterapia

Zmrazenie tekutým dusíkom sa hodí najmä pre odstránenie bradavíc na rukách. Zvyčajne túto procedúru vykonáva kožný lekár, ale existujú aj kryoterapeutické prípravky pre domáce použitie.

Proces odstránenia bradavíc: Na ložisko je aplikovaný tekutý dusík, ktorý kožu spáli. Tento proces často sprevádza bolesť, začervenanie, veľakrát aj pľuzgier a spravidla je nutné ho 3 - 4x opakovať, aby bradavica úplne zmizla. Pre následné urýchlenie procesu hojenia, je vysoko účinné vypálené miesto natierať cikatrizačným krémom.

3. Perá

Vzhľadom k tomu, že na každú bradavicu a na každý organizmus funguje niečo iné, určite stojí za vyskúšanie aj tzv. pero na bradavice. To funguje na obzvlášť odolné bradavice na rukách a na nohách.

Proces odstránenia bradavíc: Aktívny gél sa nanáša priamo na bradavicu a nechá sa 10 - 15 minút zaschnúť. Proces je nutné opakovať 2x denne po dobu 4 dní s tým, že bradavica by následne mala stmavnúť a do dvoch týždňov odpadnúť. Výhodou tohto procesu je úplne presná aplikácia účinnej látky priamo na bradavicu, nehrozí teda popálenie okolitej kože.

Babské rady na bradavice

Okrem dermatologicky testovaných produktov môžete na odstránenie bradavíc vyskúšať aj niektoré babské recepty:

  • Jablčný ocot - kyselina v ňom obsiahnutá napomáha odstráneniu bradavíc. Postup: Namočte vatový tampón, priložte na bradavicu, prekryte šatkou a nechajte pôsobiť cez noc. Opakujte každú noc, kým bradavice nezmiznú.
  • Citrónová šťava - aj kyselina z citróna podporuje odstránenie bradavíc. Postup: zmiešajte citrónovú šťavu 1:1 s vodou a opäť nechajte na bradavicu pôsobiť každú noc, kým nezmizne.
  • Cesnak - má celý rad antivírusových vlastností, a pretože bradavice majú vírusový pôvod, podporuje ich odstránenie. Postup: olúpte strúčik cesnaku, plátok z neho umiestnite priamo na bradavicu a miesto prikryte. Nechajte pôsobiť cez noc a opakujte, kým bradavice nezmiznú.
  • Číry lak na nechty - predpokladá sa, dôjde k uduseniu bradavice. Postup: Každý druhý deň po dobu dvoch týždňov natierajte bradavice čírym lakom na nechty.

Prevencia bradavíc

Vzhľadom na spôsob prenosu odporúčame používať topánky vo verejných sprchách, kúpaliskách, bazénoch, šatniach a saunách. Všetky topánky pravidelne dezinfikujte. Ak už bradavicu máte, nenavštevujte do jej vyliečenia verejné kúpaliská a bazény, aby sa vírus ďalej neprenášal. Výskyt bradavíc je spojený čiastočne aj s imunitným systémom. Správne aktívny imunitný systém pomôžu udržať napr. imunoglukány, echinacea, rakytník, dostatok vitamínov a minerálov.

5. máj 2020
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Prezradíme vám, prečo by echinacea nemala chýbať v žiadnej domácej bylinkovej lekárničke a tiež kde všade môže nájsť uplatnenie.

viac

Čo je to roztrúsená skleróza, aké sú jej najčastejšie prejavy, ako sa dajú mierniť a aké má toto ochorenie prognózy.

viac

Vysvetlíme vám, ako sa prejavuje zápal žalúdka, ako sa dá liečiť a tiež poradíme ako tomuto stavu predchádzať.

viac

Niekedy tušíme, prečo nás hlava rozbolela, zatiaľ čo inokedy sa bolehlav objaví úplne nečakane a zdanlivo bez príčiny. Prezradíme vám, aké sú najčastejšie spúšťače bolestí hlavy a tiež pridáme pár…

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.