Moje srdcovky

Úvodná stránka » Magazín MojaLekáreň.sk » Články a blogy » Ako mať krásnu pokožku bez pigmentových škvŕn?

Ako mať krásnu pokožku bez pigmentových škvŕn?

Asi každá žena si praje mať krásnu pokožku. Hlavne po lete, kedy je pokožka najviac vystavovaná slnečnému žiareniu, sa na pleti môžu objavovať nechcené pigmentové škvrny, hyperpigmentácia.

Ako mať krásnu pokožku bez pigmentových škvŕn?

Príčiny môžu byť rôzne, od nadmernej citlivosti na slnečné žiarenie, cez dôsledky zápalových ochorení kože ako sú akné či atopia, až po užívanie hormonálnej antikoncepcie alebo ako vedľajší efekt tehotenstva.
Spôsobov, ktorými je možné pigmentové škvrny zmierniť alebo odstrániť, je niekoľko. Používanín vhodnej dermokozmetiky, ktorá zamedzuje ich tvorbu a má zosvetľujúce účinky, až po dermatologické zákroky (laser, peeling, …)

Pokiaľ sa chcete o svoju pokožku starať a zároveň jej dopriať to najlepšie, je dôležité držať sa správnych zásad. Pokožku chráňte pred slnečným žiarením pomocou prípravkou s vysokým ochranným faktorom. V prípade, že chcete získať späť svoj bronz a rozhodnete sa pre solárium, nezabúdajte, že aj umelé žiariče môžu byť zdrojom farebných nejednotností pleti. Vhodný čas pre redukciu pigmentových škvŕn je od jesene do jari. Pokožka nie je natoľko zaťažená žiarením slnečných lúčov a je pripravená na aplikáciu najkoncentrovanejších prípravkou (väčšinou sér).

Laboratóriá BIODERMA vyvinuli produktový rad White Objective určený pre pokožku trpiacu hyperpigmentáciou. Jedná sa o kompletný rad prípravkov určených k prevencii vzniku pigmentových škvŕn a k ich eliminácii. Patentovaný komplex látok W.O. pôsobí na všetky príčiny vzniku pigmentových škvŕn, teda na mechanizmus tvorby v pokožke a zároveň aktívne pôsobí proti existujúcim pigmentovým škvrnám.

Mať dokonalú pleť bez škvŕn je tak jednoduché.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam