Moje srdcovky

Úvodná strana » Domácnosť a zvieratá » Chovateľské potreby » Psi » Vitamíny pre psov » Vitamíny na vitalitu

ARGI Lososový olej pre psov 1000 ml

Veterinárny prípravok
Kód výrobku: 447414

Lososový olej Natural ovplyvňuje kvalitu a lesk srsti, zmierňuje prejavy kožných alergií a je prirodzeným zdrojom energie.

Viac informácií

9,69 € (0,01 €/ml)

Skladom už iba 3 - 5 kusy

Zajtra odosielame, u vás pozajtra.

Zajtra odosielame, u vás pozajtra.

ZITENAX

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie ARGI Lososový olej pre psov 1000 ml

Lososový olej Natural má skvelý vplyv na vzhľad, zdravie a vitalitu psov. Predovšetkým ovplyvňuje kvalitu a lesk srstizmierňuje prejavy kožných alergií a je prirodzeným zdrojom energie.

Lososový olej Argi Natural je čisto prírodný produkt s prirodzenou chuťou a vôňou, bez chemických dochucovadiel či prímesi iných druhov olejov. Ide o priemyselne neupravený, teda nerafinovaný olej. Je iba filtrovaný preto, aby si zachoval krásnu konzistenciu.

Vďaka svojej intenzívnej vôni a chuti je lososový olej tiež vhodný ako dochucovadlo potravy. Môžete ho naliať do misky k cestovinám, granulám, mäsu či zelenine.

Zloženie

Tuk celkom 96,50 %. Mastné kyseliny n-3 17,00 %. EPA + DHA 4,4 %. Voda 2,5 %. (DHA - kyselina dokozahexaénová. EPA - kyselina eikosapentaenová).

Energetické informácie

V 100 g lososového oleja je 3,4 MJ = 812,6 kcal!
(Pre porovnanie: v 100 g hovädzieho mäsa je 0,49 MJ = 117,1 kcal).

Dávkovanie

Najčastejšie sa používa dávkovanie cca 5 - 10 % / kg, to znamená 50 - 100 ml / kg krmiva, podľa obsahu tuku v krmive. Celkový obsah tuku, po pridaní oleja, by nemal prekročiť 22 % (takže ak má krmivo len 12 % tuku, pridajte do neho max. 10 % oleja = 100 ml / 1 kg, alebo 50 ml / 500 g).

Primerané množstvo sa vmieša do jednorazovej kŕmnej dávky.

Množstvo pridaného lososového oleja do kŕmnej dávky závisí aj na výživnej hodnote používaného krmiva, veľkosti psa, jeho fyzickej aktivite, ročnom období, zdravotnom stave, či vašich osobných skúsenostiach s jeho danou individualitou. U mini plemien môže byť dávkovanie aj menšie, než sa tu uvádza.

Celkový obsah tuku v krmive by mal byť najlepšie do 20 - 22 %. Pokiaľ je v krmive 15 % tuku, pridajte teda len cca 5 - 7 % oleja. V prípade, že nemáte skúsenosti s používaním rybích tukov, poraďte sa s veterinárom, skúsenými chovateľmi, alebo začnite s menšou dávkou napr. 30 ml / kg krmiva.

Doplňujúce informácie

Olej obsahuje vyšší pomer nasýtených mastných kyselín, ako oleje rafinované, takže pri teplotách pod cca 5 - 8 ° C sa začína pozvoľna kaliť - začínajú tuhnúť nasýtené mastné kyseliny, ktoré majú vyšší bod topenia než nenasýtené MK. V teple sa opäť konzistencia vyjasní.

Vďaka šetrnému spracovaniu si olej zanecháva svoju prírodnú jantárovú farbu a intenzívnu rybiu vôňu, ktorú psi milujú. Preto sa každá nová dodávka od výrobcu môže ľahko líšiť od predchádzajúcej odtieňom farby, čo vôbec nie je na závadu.

Odporúčaná doba spotreby

Lososový olej Natural uchovávajte v tme, najlepšie pri teplote do 12 °C.
Spotrebujte do cca 12 mesiacov od nákupu.

Informácie o produkte

Výrobca: ARGI
Značka: ARGI
Kód výrobku: 447414
Kód EAN: 8594182008807
Držiteľ rozhodnutia: ARGI

Recenzie

Recenzie ARGI Lososový olej pre psov 1000 ml

Diskusia

Diskusia ARGI Lososový olej pre psov 1000 ml

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam