MojaLekáreň.sk

Tipy na vianočné darčeky z kategórie antiparazitiká pre psov

Zvolenému filtru nezodpovedá žiadny tovar

Zrušiť filter

Tipy na vianočné darčeky z kategórie antiparazitiká pre psov

Antiparazitiká pre psov sú prípravky chrániace vášho psíka pred napadnutím blchami, kliešťami a ďalšími vonkajšími, ale aj vnútornými parazitmi. V našej ponuke nájdete mnoho rôznych foriem antiparazitík, či už uprednostňujete antiparazitné obojky, chutné žuvacie tablety, pipety, spreje alebo napríklad pasty. S prevenciou proti parazitom vám pomôžu aj antiparazitné šampóny a pre prípad nájdenia prisatého kliešťa sa zásobte špeciálnymi pinzetami.

Ako chrániť nášho psa pred vonkajšími parazitmi?

Antiparazitárne obojkySpot-onUltrazvukPomôcky na odstránenie kliešťa


S príchodom jary sa neprebúdza len príroda, ale aj nechcené vonkajšie parazity (blcha a kliešť). To čo ohrozuje psy a mačky, však predstavuje riziko aj pre nás a naše domovy. Kliešť sa totiž nemusí prisať na psa alebo mačku, ale jednoducho odpadne doma a nájde si iného hostiteľa. Preto je dôležité venovať naším štvornohým priateľom pozornosť a chrániť ich.

Žuvacie Frontpro

Novinkou sú žuvacie tablety Frontpro pre psov. Tablety sú ochutené, takže ich psy ochotne zožerú. Účinkujú rýchlo - Na blchy behom 8h od podania tablety, na kliešte behom 48h. Jedna tableta zaistí ochranu pred blchami a kliešťami po dobu 30 dní. Frontpro ocenia predovšetkým rodiny s malými deťmi, ktoré sa so psími kamarátmi rady maznajú. Vďaka vnútornému podaniu nedochádza ku kontaktu dieťaťa s látkami, ktoré sú obsiahnuté napr. v antiparazitárnom obojku.

Antiparazitárne obojky


Antiparazitárne obojky pre psy odpudzujú a hubia kliešte a blchy (blcha psia a blcha mačacia). Aby mal obojok čo najväčšiu účinnosť, odporúčame ho nasadiť už v priebehu marca. Plná účinnosť obojka nastupuje po cca 1 týždni - v tejto dobe nie je vhodné psa kúpať ani púšťať do vody. Účinok obojkov trvá 4-6 mesiacov.

Antiparazitárne obojky pre psy

Vyskúšať môžete aj obojky s prírodnými silicami

Spot-on

Nietorí maznáčikovia neznesú obojky. Pre nich môžeme zvoliť roztoky na nakvapkanie na kožu, tzv. spot-on, alebo spreje. Spot-on sa nakvapká na kožu medzi lopatkami zvieraťa. Jedna pipeta poskytuje ochranu až 4 týždne. Potom je potrebné aplikovať novú. Spot-on vždy vyberajte podľa veľkosti zvieraťa.

Spot-on pipety pre psySpreje proti kliešťom a blchám pre psy

Ultrazvukové odpudzovače


Ultrazvukové odpudzovače parazitov sú neškodné pre ľudí a ostatné zvieratá, avšak sú rušivé pre blchy a kliešte. Dosah ultrazvukových odpuzovačov je až 1,5-3 m a poskytujú ochranu pred blchami a kliešťami až na 12 mesiacov. Keďže ultrazvukové odpudzovače  nie sú vodeodolné, nie sú vhodné pre psích vodomilov.

Pomôcky na odstránenie kliešťa

Pre odstránenie kliešťa sú vhodné špeciálne pinzety, háčiky alebo sady určené na odstraňovanie kliešťov, ktoré pomôžu znížiť riziko nakazenia chorobou ako je napr. kliešťová encefalitída.

Antiparazitiká pôsobiace na vonkajších parazitov sa väčšinou aplikujú zvieratám na kožu.

Široký výber antiparazitík pre psov nájdete na MojaLekáreň.sk.

  • Spreje proti kliešťom a blchám pre psov - v tejto kategórii nájdete prípravky chrániace psy pred kliešťami alebo blchami nastriekaním na psiu srsť. Môžu byť na úplne prírodnej báze alebo chemicko-farmaceutické.
  • Obojky proti kliešťom a blchám pre psov - výhoda obojkov tkvie predovšetkým v dlhej dobe účinnosti. Obojok psovi zložíte až po niekoľkých mesiacoch od nasadenia.
  • Pipety proti kliešťom a blchám pre psov - pipety čiže kvapky aplikujúci sa za krk zvieraťa, sú repelentné prípravky slúžiace ako alternatíva pre tých, ktorým vadí neustála prítomnosť antiparazitického obojku na krku psa.
  • Kliešte a pinzety na kliešťov pre psov - pre bezpečné odstránenie kliešťa vždy používajte pinzetu alebo klieštiky na to určené. Kliešťa tak ľahko uchopíte a bezpečne a hygienicky z kože jemnými pohybmi odstránite.
  • Odčervovacie tablety a pasty pre psov - Odčervenie psov patrí k základným chovateľským úkonom. Správnym a pravidelne vykonávaným odčervením tabletami alebo pastou chránime nielen svojho psa, ale zabránime aj prípadnému prenosu parazitov na človeka.

Tip! Ako sa staráte o svojich domácich miláčikov? Máte doma arzenál šampónov, prípravkov na vši, kefy na starostlivosť o srsť a napríklad nožnice na pazúriky? Ak vám niečo z toho chýba, určite to nájdete v našej ponuke. Takže nech už svoje zvieratko pripravujete na výstavu alebo mu len radi doprajete poriadnu starostlivosť, mali by ste mať vždy všetko po ruke.

Kategóriu Antiparazitiká pre psov nájdete aj na našom českom e-shope Lékárna.cz

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.