Úvodná strana Domácnosť a zvieratá Chovateľské potreby Psi Antiparazitiká pre psov Kliešte a pinzety na kliešte pre psov

Kliešte a pinzety na kliešte pre psov

Pre bezpečné odstránenie kliešťa vždy používajte pinzetu alebo klieštiky na to určené. Kliešťa tak ľahko uchopíte a bezpečne a hygienicky z kože jemnými pohybmi odstránite.
 

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Kliešte a pinzety na kliešte pre psov - detailný popis

Kliešte sú obávanými parazitmi ako pre ľudí, tak pre domácich miláčikov.

Sú prenášači radu nebezpečných ochorení, ktoré môžu pri zanedbaní liečby spôsobiť trvalé následky či smrť. Preto je dôležité pred nimi domácich miláčikov chrániť, najmä potom v oblastiach, kde je aktivita kliešťov a výskyt kliešťov zvýšený. Ak však nastane situácia, kedy sa už kliešť prisaje, je veľmi dôležité jeho správne odstránenie, aby nedošlo k jeho poškodeniu a uvoľneniu nebezpečných látok do tela zvieraťa.

K tomu slúžia špeciálne kliešte a pinzety na kliešte, ktoré umožňujú šetrné vytiahnutie kliešťa z kože v celku, bez poškodenia, čím sa významne znižuje riziko prenosu nebezpečných ochorení a infekcie. Na trhu je k dispozícii celý rad týchto produktov a nájdete ich aj na mojalekaren.sk.

  • Máme kliešte na kliešte, pinzety na kliešte aj háčiky na kliešte, v rôznych farbách a prevedeniach - stačí si len vybrať.

Doplnkový tovar

  • Spreje proti kliešťom a blchám - V tejto kategórii nájdete prípravky chrániaci psy pred kliešťami alebo blchami nastriekaním na psiu srsť. Môžu byť na úplne prírodnej báze alebo chemicko-farmaceutické.
  • Obojky proti kliešťom a blchám - Výhoda obojkov tkvie predovšetkým v dlhej dobe účinnosti. Obojok psovi zložíte až po niekoľkých mesiacoch od nasadenia. Obojky sú vodeodolné, prispôsobené k dlhodobému noseniu.
  • Pipety proti kliešťom a blchám - pipety čiže kvapky aplikujúce sa za krk zvieraťa, sú repelentné prípravky slúžiace ako alternatíva pre tých, ktorým vadí neustála prítomnosť antiparazitického obojku na krku psa.
  • Kliešte a pinzety na kliešte pre psov - Na bezpečné odstránenie kliešťa vždy používajte pinzetu alebo klieštiky na to určené. Kliešťa tak ľahko uchopíte a bezpečne a hygienicky z kože jemnými pohybmi odstránite.

TIP! Vitamíny pre psov kŕmených kvalitnými krmivami nie sú takmer potreba. Ale samozrejme každý psík môže začať trpieť nejakými nepríjemnosťami, ktoré možno zahnať jednoduchým podávaním vitamínov a doplnkov pre psov.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika