Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Prípravky proti hmyzu » Odstránenie kliešťa

Odstránenie kliešťa

Hneď ako spozorujeme prvé jarné slniečko a teploty začnú stúpať nad nulu, musíme si v prírode, predovšetkým v lese a vo vysokej tráve, dávať pozor na kliešte. Ich sezóna začína v marci až apríli. O aktivite kliešťov vás informuje Slovenský hydrometeorologický ústav či Ministerstvo zdravotníctva. Ale pozor! Kliešť vás nemusí napadnúť len v lese alebo na lúke. Stretnete ho aj v mestských parkoch a na záhradách. Účinnou ochranou proti kliešťom je repelent, ale ani ten nie je stopercentný. Ako sa teda zachovať, keď si aj napriek všetkým opatreniam prinesiete kliešťa domov?

Ako správne vytiahnuť kliešťa

 • Kliešťa odstráňte ihneď, ako na neho prídete. Ak je kliešť infikovaný, znížite riziko prenosu infekcie.
 • V domácej lekárničke majte vždy špeciálny háčik, pinzetu, plastovú kartu či iný nástroj na vytiahnutie kliešťa.
 • Kliešťa nástrojom opatrne podoberte a vytiahnite. Dávajte pozor, aby ste ho nerozpučili (obsah jeho čriev inak vytlačíte do rany).
 • Ak je kliešť maličký a nemôžete ho nástrojom podobrať, vezmite si do ruky vatovú tyčinku a kliešťa vykývajte. Ranu potom vydezinfikujte.
 • A čo keď vám v koži zostane hlavička? Cez ňu by sa do tela infekcia nemala dostať a hryzadlá preto vyhnisajú podobne ako zadretá trieska.
 • Ak si ale nie ste istí, nie je od veci navštíviť obvodného lekára. Rovnako postupujte aj v prípade, že sa okolo rany vytvorí silné výrazné začervenanie.

Vracajú sa vaši zvierací miláčikovia obsypaní kliešťami? Pri ich vyťahovaní tiež používajte háčiky a najlepšie aj jednorázové rukavice. Pomôžu im tiež antiparazitné prípravky - obojky, repelenty alebo spreje.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • IXODERM Klíšťák 10 ml Zdravotnícky prostriedok

  IXODERM Klíšťák 10 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Prípravok k rýchlemu zneschopneniu, znehybneniu, dezinfekcii, usmrteniu a bezpečnému odstráneniu prisatého kliešťa. Zloženie Lihoetherový roztok jódu. Jód, jodid draselný, ethanol, diethylether, nitrocelulóza. Indikačná skupina: Zdravotnícky prostriedok. Reg.č. 18731 B/2010 Kontraindikácie Prípravok neužívajte pri známej precitlivenosti na účinnú alebo na niektorú z pomocných látok. Spôsob podávania a použitia Aplikovať pomocou tuby jednu až tri kvapky na prisatého kliešťa, tak aby došlo k jeho úplnému pokrytiu a po 2 až 5 minútach kliešťa odstrániť pinzetou či iným vhodným spôsobom. Na postihnuté miesto je možno nakvapkať ešte jednu kvapku prípravku a túto opäť po cca 2 minútach odstrániť. Otvor tuby s prípravkom Ixoderm sa po odskrutkovaní uzáveru opatrne priloží až ku kliešťovi a samovoľne, prípadne veľmi miernym stlačením tuby sa na kliešťa nanesie jedna až tri kvapky prípravku tak, aby bol kliešť prípravkom úplne pokrytý. Asi po 2 až 5 minútach (podľa množstva použitého prípravku) sa čiastočne zaschnutý prípravok odstráni a kliešťa je možné odstrániť priloženou pinzetou, ktorá sa priloží čo najbližšie ku kusadlám kliešťa, či iným vhodným spôsobom. Pohyb pri odstraňovaní kliešťa je kývavý, nie otáčavý. Po odstránení kliešťa je vhodné nakvapkať na postihnuté miesto ešte jednu kvapku prípravku. Ďalej sa odporúča miesto mesiac sledovať, či sa neobjaví na koži v mieste, kde bol kliešť prisatý, začervenanie, ktoré sa postupne môže rozširovať (v tomto prípade je potrebné neodkladne vyhľadať lekára). Ďalšie dôležité informácie Upozornenie: Prípravok je horľavina I. triedy, pri zaobchádzaní dbajte na zvýšenú opatrnosť. Predávkovanie: Po dlhodobo aplikovaných vysokých dávkach sa môže prejaviť podráždenie kože. Uchovávanie: Uchovávajte pri teplote do 25 ° C. Chráňte pred svetlom a mrazom! Neotvárajte ani inak nemanipulujte s prípravkom v blízkosti otvoreného ohňa či iných zdrojov tepla! Doba použiteľnosti je označená na obale. Varovanie: Nepoužívajte po uplynutí času použiteľnosti vyznačeného na obale. Prípravok uchovávajte mimo dosahu detí. Balenie: 10 ml. Nežiaduce účinky: Pri bežnom dávkovaní sa pri užívaní Ixoderm nežiaduce účinky nevyskytujú. Iba v zriedkavých prípadoch po dlhodobo aplikovaných vysokých dávkach sa môže prejaviť podráždenie kože. Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.

  10,20 € -4% 10,59 €

 • JM SANTE Atix sada pro bezpečné odstranění klíšťat Zdravotnícky prostriedok

  JM SANTE Atix sada pro bezpečné odstranění klíšťat

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  ATIX je zdravotnický prostředek, který účinně zamezuje přenosu onemocnění přenášených klíšťaty při odstraňování parazitů z kůže. Proč použíat sadu Atix Zabránění přenosu infekčních chorob při odstraňování klíštěte z hostitele. Okamžité odstranění klíštěte bez nutnosti čekání na působení přípravku. Zdravotnický prostředek, bezpečný pro použití u lidí i zvířat. Jednoduchá aplikace a přesné dávkování umožňuje bezpečné odstranění celého klíštěte i s jeho ústním ústrojím. Silný kryogenní účinek způsobí okamžité a účinné snížení metabolické aktivity klíštěte (zmrazení), které omezí a zabrání přenosu tělesných tekutin parazita obsahující patogenní mikroorganismy, do organismu hostitele. ATIX je hypoalergenní a nezpůsobuje podráždění kůže. Před použitím přípravku si přečtěte příbalový leták.

  10,25 €

 • IXOSAFE BEZPECNÉ ODSTRANENIE KLIESTOV 10 ML

  IXOSAFE BEZPECNÉ ODSTRANENIE KLIESTOV 10 ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Popis: Účelom tohto prípravku je eliminovať nebezpečenstvo nákazy prenášané z kliešťa na človeka najmä tým, že pomocou aktivnej látky sa kliešť vypudí zo zahryznutia uvoľnením hypostomu – bodavý orgán umiestnený na hlavičke kliešťa a spôsobí jeho čiastočné znehybnenie. Obsiahnutý denaturovaný lieh pôsobí antibakteriálne. Odparením alkoholovej zložky sa vytvorí v priebehu 5 – 10 minút veľmi pevný porézny mikrofilm, ktorý pokryje kliešťa, obmedzí jeho pohyb, chráni človeka pred prenosom vírusu z tela kliešťa a pripraví kliešťa k odobratiu najlepšie pinzetou alebo háčikom na kliešte. Mikroemulzia IXOSAFE kliešťa nezabíja a zamedzuje tak obrannému inštinktu kliešťa v masívnom uvoľnení jeho slín do podkožného epitelu a preneseniu nákazy. Návod na použitie: Naneste na prisatého kliešťa primerané množstvo gélovej emulzie tak, aby jeho bolo jeho telo úplne pokryté. Nechajte pôsobiť cca 5-10 minút a potom kliešťa kývavým pohybom odstráňte pinzetou alebo háčikom na kliešte. Po odstránení kliešťa miesto vpichu opäť zakvapnite mikroemulziou. Vzniknutý mikrofilm má antibakteriálne účinky a chráni miesto pred kontamináciou nečistotami. Miesto, kde bol kliešť prisatý, priebežne sledujeme. Pokiaľ sa v okolí objaví pomaly sa šíriaca červená škvrna, nazývaná erythema migrans, ktorá sa môže zväčšovať a mává ohraničený lem s centrálnou bledou zónou a býva obvykle väčšia ako 5 cm, ihneď vyhľadáme lekára. Červená škvrna sa môže vytvoriť niekoľko dní po prisatí kliešťa, ale aj až za niekoľko týždňov. Dermatologicky testované.

  7,44 €

 • IXOsafe Animal set na odstranění klíštěte s háčkem Veterinárny prípravok

  IXOsafe Animal set na odstranění klíštěte s háčkem

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Mikroemulze k bezpečnému odstranění klíšťat Aktivní látka POLYLYSIN klíště vypudí ze zakousnutí Porézní mikrofilm klíště znehybní, omezí jeho aktivitu a připraví k odstranění Klíště nezabíjí a zabraňuje tak jeho obranného mechanismu v podobě uvolnění slin, které mohou obsahovat nebezpečnou nákazu (Encefalitida, Lymská borelioza) Veterinární technický prostředek (VTP/001/14-C)

  7,44 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam