Úvodná strana Domácnosť a zvieratá Domáce elektrospotrebiče Kuchynské spotrebiče Parné hrnce

Parné hrnce

Chcete variť zdravšie než doteraz? Potom je parný hrniec pre Vás tým pravým. Vďaka nemu budete variť nie len zdravo, ale i chutne a rýchlo.

Parné hrnce - detailný popis

Prečo variť v parnom hrnci?

Hlavným pozitívom varenia v pare je uchovanie živín v potravinách, na rozdiel od iných tepelných úprav jedla, ako je varenie, pečenie či smaženie, pri ktorých sa takmer väčšina cenných látok zničí. Ďalšou výhodou je, že pri varení v pare nie je treba tuk, teda je pokrm diétny a tiež lepšie stráviteľný.

Každý naparovací hrniec obsahuje niekoľko nádob. Do spodnej sa leje voda, potom nasleduje zberná nádoba, kam sa počas varenia usadzuje všetka šťava, ktorá potom môže poslúžiť ako základ ďalšieho jedla. Ďalej sa na seba kladú jednotlivé nádoby s odnímateľnými roštami. Súčasťou býva i nádoba na ryžu, takže ho môžete využiť ako hrniec na varenie ryže - ryžovar. Ryža v parnom hrnci sa pripravuje jednoducho, takže to zvládne naozaj každý.

Výhodou je, že parný hrniec je zároveň elektrický hrniec, takže s ním môžete pracovať kdekoľvek. Nie ste závislí na varnej doske či trúbe ako pri bežnom varení.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika