Úvodná strana Domácnosť a zvieratá Domáce elektrospotrebiče Kuchynské spotrebiče Kuchynské krájače

Kuchynské krájače

V dnešnej zrýchlenej dobe, keď je človek svojou prácou natoľko zamestnaný, že už nezostáva moc času na starostlivosť o svoj hladný žalúdok, môžu byť domáci kuchynský roboti veľkým pomocníkom. Je to práve vaša situácia, či sa vám len nechce všetko ručne krájať? S drobivým chlebom si neviete rady?

Kuchynské krájače - detailný popis

Nebojte sa vybaviť svoju kuchyňu elektrickým krájačom!

  • Pokiaľ krajce chleba nevyzerajú tak, ako by ste si predstavovali, potom vedzte, že ten dokonalý sa vám iste podarí vyčarovať práve vďaka krájači na chleba.
  • Existujú však i ďalší pomocníci. Krásne plátky údenín si môžete nakrájať i doma podľa vášho gusta, pretože krájače na salám či údeniny sú vyrobené tak, že si môžete nastaviť hrúbku plátku podľa seba.
  • V letných mesiacoch si do jedálničku radi zaraďujete rôzne druhy zeleninových šalátov, ale pretože sa vám nechce všetka tá zelenina krájať, radšej zvolíte niečo jednoduchšieho na prípravu? Tak už to ale nemusí byť, ak si zaobstaráte krájač na zeleninu.

Za zaobstaraním si kuchynského krájača však nemusí byť len nedostatok času. Je všeobecne známa vec, že sa je i očami, a pokiaľ pripravený pokrm vyzerá dokonale, potom je pôžitok z jeho konzumácie o to výraznejší. Zrak hrá totiž v našom tráviacom systéme veľmi dôležitú úlohu. Pokiaľ pokrm vyzerá lahodne a na prvý pohlaď je zrejmé, že si s jeho prípravou dal tvorca prácu a varil s láskou, začnú sa nám v ústach a žalúdku tvoriť tekutiny obsahujúce tráviace enzýmy, ktoré potom zľahčujú príjem a trávenie prijímanej potravy. Nebojte sa teda byť v príprave vášho pokrmu puntičkári a prizvite si na pomoc elektrické krájače.

Ako by mal ten správny krájač asi vyzerať?

Rozhodne by mal byť schopný vydržať krájať čo najväčšie množstvo surovín a rovnako tak si poradiť s rôznymi tvrdosťami potravín. Určite oceníte, keď bude vyrobený z kvalitných a odolných materiálov, svoje oko neprižmurujte ani nad jednoduchosťou údržby stroja.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika