Úvodná strana Výživa a chudnutie Športová výživa Stimulanty, anabolizérmi Nitric Oxide

Prípravky s NO - Nitric Oxide pre športovcov

Nitric Oxide čiže NO sú tréningové zmesy viacerých surovín. Ich zloženie sa u rôznych výrobcov líši, základom ale býva arginín a kreatín podporujúci prekrvenie a rast svalov, rôzne vitamíny a minerály a často tiež stimulanty kofeín alebo taurín. Ich úlohou je napumpovať svaly a umožniť tak intenzívnejší a účinnejší tréning.

Prípravky s NO - Nitric Oxide pre športovcov - detailný popis

Ako to funguje?

Podstatou účinku Nitric Oxide je zvýšenie hladiny oxidu dusného v tele. Oxid dusný (NO) je molekula, která uvolňuje a rozširuje cievy prekrvujúce kosterné svalstvo. Do svalov sa dostáva viacej krvi a tým pádom viacej kyslíku i živín. Vďaka tomu sa svaly “napumpujú”­ zväčšujú sa, sú silnejšie a lepšie sa regenerujú.

Ako sa Nitric Oxide dávkuje?

NO sa bežne vyrába v práškovej forme alebo ako tablety. Keďže sa jednotlivé preparáty svojim zložením líšia, doporučujeme vám prečítať si pozorne zloženie a dávkovanie uvedené jednotlivými výrobcami. Všeobecne je možné uviesť, že tablety sú vhodnejšie pre dlhodobejšie pravidelné užívanie NO, zatiaľ čo prášková forma je vhodnejšia pred tréningom. Možné je obe formy i kombinovať. 

Účinok NO by ste mali pocítiť po prvej dávke, plné napumpovanie svalov by sa malo dostaviť zhruba po 14-tich dňoch pravidelného užívania preparátu.

Je to bezpečné?

Pre zdravého človeka je užívanie NO úplne bezpečné, môžeme povedať, že zdraviu prospešné, pretože podporuje prekrvenie celého organizmu. Osoby trpiace problémami spojenými s ochorením srdca alebo ciev, napríklad vysokým tlakom, by sa mali o užívaní NO poradiť so svojim lekárom.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika