Úvodná strana Domácnosť a zvieratá Chovateľské potreby Psi Kozmetika a hygiena pre psov Hrebene

Hrebene pre psov a mačky

Psi i mačky dobre vedia, že im nikto nedokáže tak krásne vyčesať kožúšok, ako ich dvojnohý kamarát. A práve preto domáci maznáčikovia česanie tak milujú. Akú kefu alebo hrebeň pre svojho psa alebo mačku vyberiete, to už je na vás.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Hrebene pre psov a mačky - detailný popis

Pokiaľ budete česať kožúšok svojho psa alebo mačky aspoň jedenkrát týždne, nie len že si ušetríte prácu s luxovaním zváracích chlpov a váš kamarát bude mať krásnu srsť, ale obaja sa budete z tohoto spoločného rituálu skutočne tešiť

Ako vybrať hrebeň pre psa a mačku

Záleží na rase a typu srsti vášho zvieraťa. Jemná a dlhá srsť vyžaduje česanie každý deň, inak sa rýchlo zamotá. Krátkosrsté plemená stačí česať jedenkrát za týždeň. Existuje veľa hrebeňov a každý dokáže niečo iné.

  • Hrebeň, kefa pre zvieratá – z ocele alebo drôtený, dôkladne, ale opatrne rozčeše srsť za ušami, v podpazuší a dlhšiu srsť na končatinách a chvoste.
  • Hrebeň s otočnými zubami pre zvieratá – oceľový hrebeň, ktorý naozaj dobre rozčesáva i dlhé chlpy, je vhodný na dlhú rovnú srsť.
  • Furminátor pre zvieratá - môžeme použiť miesto hrebeňa, dobre sa drží a pre maznáčikov je moc príjemný.
  • Hrebeň na blchy pre zvieratá – na vyčesávanie bĺch, nie je vhodný na bežné rozčesávanie.
  • Trimovací hrebeň pre zvieratá – vyčesávací hrebeň, ktorý sa používa k odstráneniu odumretej srsti, vďaka trimovaniu nebude váš pes toľko pĺznuť.
  • Vyčesávacie rukavice - gumové rukavice, ktoré šetrne vyčesávajú jemnú odumretú srsť

Hrebeň je nástrojom pre skrášlenie srsti vašich mačiek a psov, navyše je to pre nich ale i spôsob maznania a čas strávený s ich majiteľom. Tak si to náležite užite obaja.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika