Úvodná strana Výživa a chudnutie Športová výživa Sacharidy, gainery Gainery

Prípravky s gainermi pre športovcov

Naberte svalovú hmotu vďaka pravidelnej konzumácii špeciálnych gainerov. Gainery perfektne navýšia obsah nevyhnutných sacharidov v jedálničku a vy tak budete o krok bližšie k vašej vyrysovanej postave s vyváženým pomerom všetkých dôležitých zložiek stravy.

Prípravky s gainermi pre športovcov - detailný popis

Gainery a sacharidy ocení každý správny kulturista, fitness nadšenec i športovec, ktorý chce zväčšiť objem svojich svalov a podávať lepšie fyzické výkony. Sacharidy i gainery sú na efektívny a rýchly nárast svalov nevyhnutné, a preto je dôležité ich pravidelne dostávať do tela.

Konzumácia gainerov je dôležitá hlavne po tréningu, kedy je telo poriadne vyčerpané a potrebuje dodať velkú porciu potrebných sacharidov. Prvé jedlo po tréningu musí obsahovať sacharidy, ktoré zásobia ľudský organizmus energiou a preto sa ako vhodný potravinový doplnok po tréningu javia práve gainery.

Neefektívnym spôsobom je konzumovanie proteínov ihneď po tréningu, najdôležitejšie je dodať vyčerpaným svalom energiu a až potom podávať produkt s obsahom proteínov, ktorý zaistí nárast svalovej hmoty.

Pokiaľ sa snažíte schudnúť, po tréningu prijímajte menšie množstvo sacharidov. Jedinci, ktorí sa snažia nabrať svalovú hmotu, by mali príjem sacharidov po tréningu naopak zvýšiť.

Najideálnejšie a najčastejšie doporučované sú gainery so 70% obsahom sacharidov, ktoré sú univerzálne a hodia sa pre športovcov, ktorí chcú schudnúť i pre kulturistov, ktorí chcú nabrať svalovú hmotu.

Pokiaľ ľahko priberáte tuk, sacharidom a gainerom sa vyhnite. Môžu spôsobiť priberanie na telesnom tuku.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika