Obľúbené položky

Úvodná strana » Domácnosť a zvieratá » Chovateľské potreby » Chovateľské potreby pre mačky » Antiparazitiká pre mačky » Pipety proti kliešťom a blchám pre mačky

FYPRYST combo spot-on 50 mg/60 mg mačky a fretky 1x0,5 ml

Veterinárny liek
Kód výrobku: 446921

FYPRYST combo 50 mg/60 mg roztok na kvapkanie na kožu pre mačky a fretky obsahuje kombináciu dvoch účinných látok: fipronilu a metoprenemu. 

Viac informácií

Bežná cena: 5,99 €
2,69 €
Ušetríte: 55 % (3,30 €)

Naskladníme do 3 dní

V stredu 29. 1. odosielame, u vás vo štvrtok 30. 1.

V stredu 29. 1. odosielame, u vás vo štvrtok 30. 1.

Doprava už od 1,50 €, nad 30 € zadarmo

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie FYPRYST combo spot-on 50 mg/60 mg mačky a fretky 1x0,5 ml

FYPRYST combo 50 mg/60 mg roztok na kvapkanie na kožu pre mačky a fretky obsahuje kombináciu dvoch účinných látok: fipronilu a metoprenemu. 

FYPRYST combo 50 mg/60 mg roztok na kvapkanie na kožu pre mačky a fretky obsahuje kombináciu dvoch účinných látok: fipronilu a metoprenemu. Roztok sa nachádza v pipetách, pričom každá pipeta obsahuje:

  • Fipronilum 50 mg
  • (S)-Methoprenum 60 mg
     

Indikácie pre použitie so špecifikovaním cieľového druhu:

Mačky

Na použitie proti napadnutiu blchami samotnými alebo blchami spolu s kliešťami a/alebo švolami:

  • Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.). Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá po dobu 4 týždňov. Zabránenie množeniu bĺch potláčením vývoja vajíčok (ovicídny účinok), lariev a ich vývojových štádii (larvicídny účinok) vyvinutých vajíčok nakladených dospelými blchami po dobu 6 týždňov po aplikácii.
  • Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Liek má trvalý akaricídny účinok až po dobu 2 týždňov proti kliešťom.
  • Eliminácia švôl (Felicola subrostratus).

Liek sa môže používať ako súčasť liečebnej stratégie pri kontrole alergickej reakcie po uhryznutí blchami (FAD), po predchádzajúcej diagnóze veterinárnym lekárom.

Fretky

Na použitie proti napadnutiu blchami samotnými alebo blchami spolu s kliešťami:

  • Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.). Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá po dobu 4 týždňov. Zabránenie množeniu bĺch potláčením vývoja vajíčok (ovicídny účinok), lariev a ich vývojových štádii (larvicídny účinok) vyvinutých vajíčok nakladených dospelými blchami.
  • Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus). Liek má trvalý akaricídny účinok až po dobu 4 týždňov proti kliešťom.

Použitie

Dávkovanie a dávkovacie schémy
Iba na vonkajšie použitie, kvapkaním na kožu.
Jedna 0,5 ml pipeta pre mačku, zodpovedá minimálnej odporučenej dávke 5 mg/kg filpronilu a 6 mg/kg (S)-metoprénu, aplikovanej lokálne na kožu.
Kvôli nedostatočným testom bezpečnosti lieku minimálny interval medzi aplikáciami je 4 týždne.
Jedna 0,5 ml pipeta pre fretku, zodpovedá minimálnej odporučenej dávke 50 mg filpronilu a 60 mg (S)-metoprénu, aplikovanej lokálne na kožu.
Minimálny interval medzi aplikáciami je 4 týždne.
 

Spôsob použitia
Odstráňte pipetu z vrecúška. Držte pipetu kolmo, otočte vrchnák pipety a stiahnite ho. 
2. Otočte vrchnák pipety a umiestnite ho opačným koncom späť na pipetu. Vrchnák zatlačte a otočte s ním, čím prelomíte uzáver pipety. Potom vrchnák z pipety odstráňte. 
3. Rozhrňte srsť zvieraťa na báze krku medzi lopatkami tak, aby ste videli kožu. Hrot pipety priložte na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby ste obsah vyprázdnili priamo na kožu na jedno miesto.

Upozornenie
Vzhľadom na chýbanie údajov o použití lieku, nepodávať mačiatkam do veku 8 týždňov a/alebo s hmotnosťou nižšou ako 1 kg. Nepoužívať u fretiek do veku 6 mesiacov.
Nepoužívať u chorých (systémové ochorenia, horúčka) alebo u zotavujúcich sa zvierat.
Nepoužívať u králikov, môžu sa vyskytnúť nežiaduce účinky alebo dokonca smrť.
Nepoužívať v prípade precitlivenosti na účinnú látku alebo na niektorú z pomocných látok.

PÍSOMNÁ INFORMÁCIA PRE POUŽÍVATEĽOV

 

FYPRYST combo 50 mg/60 mg roztok na kvapkanie na kožu pre mačky a fretky

 

1. NÁZOV A ADRESA DRŽITEĽA ROZHODNUTIA O REGISTRÁCII A DRŽITEĽA POVOLENIA NA VÝROBU ZODPOVEDNÉHO ZA UVOĽNENIE ŠARŽE, AK NIE SÚ IDENTICKÍ

 

Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobca zodpovedný za prepúšťanie šarže:

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovinsko

 

2. NÁZOV VETERINÁRNEHO LIEKU

 

FYPRYST combo 50 mg/60 mg roztok na kvapkanie na kožu pre mačky a fretky

Fipronilum/(S)-Methoprenum

 

3. ZLOŽENIE: ÚČINNÁ LÁTKA (LÁTKY) A INÉ ZLOŽKY

 

Každá 0,5 ml pipeta obsahuje:

 

Účinná látka:

Fipronilum 50 mg

(S)-Methoprenum 60 mg

 

Pomocné látky:

Butylhydroxyanisolum (E 320) 0,10 mg

Butylhydroxytoluenum (E 321) 0,05 mg

 

Číry žltý roztok.

 

4. INDIKÁCIA (-E)

 

Mačky:

Na použitie proti napadnutiu blchami samotnými alebo blchami spolu s kliešťami a/alebo švolami:

- Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.). Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá po dobu 4 týždňov. Zabránenie množeniu bĺch potláčením vývoja vajíčok (ovicídny účinok), lariev a ich vývojových štádii (larvicídny účinok) vyvinutých vajíčok nakladených dospelými blchami po dobu 6 týždňov po aplikácii.

- Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Liek má trvalý akaricídny účinok až po dobu 2 týždňov proti kliešťom.

- Eliminácia švôl (Felicola subrostratus).

 

Liek sa môže používať ako súčasť liečebnej stratégie pri kontrole alergickej reakcie po uhryznutí blchami (FAD), po predchádzajúcej diagnóze veterinárnym lekárom.

 

Fretky:

Na použitie proti napadnutiu blchami samotnými alebo blchami spolu s kliešťami:

 

- Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.). Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá po dobu 4 týždňov. Zabránenie množeniu bĺch potláčením vývoja vajíčok (ovicídny účinok), lariev a ich vývojových štádii (larvicídny účinok) vyvinutých vajíčok nakladených dospelými blchami.

- Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus). Liek má trvalý akaricídny účinok až po dobu 4 týždňov proti kliešťom.

5. KONTRAINDIKÁCIE

 

Vzhľadom na chýbanie údajov o použití lieku, nepodávať mačiatkam do veku 8 týždňov a/alebo s hmotnosťou nižšou ako 1 kg. Nepoužívať u fretiek do veku 6 mesiacov.

Nepoužívať u chorých (systémové ochorenia, horúčka) alebo u zotavujúcich sa zvierat.

Nepoužívať u králikov, môžu sa vyskytnúť nežiaduce účinky alebo dokonca smrť.

Nepoužívať v prípade precitlivenosti na účinnú látku alebo na niektorú z pomocných látok.

 

6. NEŽIADUCE ÚČINKY

 

Nepredávkovať.

 

Mačky

Medzi veľmi vzácne sa vyskytujúce nežiaduce účinky patria prechodne sa vyskytujúce kožné reakcie v mieste podania (olupovanie kože, vypadávanie srsti, svrbenie a sčervenanie kože) a celkové svrbenie alebo strata ochlpenia. Po použití sa výnimočne vyskytla hypersalivácia, reverzibilné neurologické príznaky (zvýšená citlivosť na stimuláciu, depresia, iné neurologickí príznaky) alebo vracanie.

 

Pokiaľ dôjde k olízaniu miesta podania, môže sa objaviť krátkodobá hypersalivácia spôsobená charakterom vehikula.

Ak zistíte akékoľvek vážne účinky alebo iné vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, informujte Vášho veterinárneho lekára.

 

7. CIEĽOVÝ DRUH

 

Mačky a fretky.

 

8. DÁVKOVANIE PRE KAŽDÝ DRUH, CESTA (-Y) A SPôSOB PODANIA LIEKU

 

Iba na vonkajšie použitie, kvapkaním na kožu.

 

Jedna 0,5 ml pipeta pre mačku, zodpovedá minimálnej odporučenej dávke 5 mg/kg filpronilu a 6 mg/kg (S)-metoprénu, aplikovanej lokálne na kožu.

 

Jedna 0,5 ml pipeta pre fretku, zodpovedá minimálnej odporučenej dávke 50 mg filpronilu a 60 mg (S)-metoprénu, aplikovanej lokálne na kožu.

 

Spôsob podania:

1. Odstráňte pipetu z vrecúška. Držte pipetu kolmo, otočte vrchnák pipety a stiahnite ho.

2. Otočte vrchnák pipety a umiestnite ho opačným koncom späť na pipetu. Vrchnák zatlačte a otočte s ním, čím prelomíte uzáver pipety. Potom vrchnák z pipety odstráňte.

3. Rozhrňte srsť zvieraťa na báze krku medzi lopatkami tak, aby ste videli kožu. Hrot pipety priložte na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby ste obsah vyprázdnili priamo na kožu na jedno miesto.

 

9k=

 

9. POKYN O SPRÁVNOM PODANÍ

 

Minimálny interval medzi aplikáciami je 4 týždne.

 

10. OCHRANNÁ LEHOTA

 

Neuplatňuje sa.

 

11. OSOBITNÉ BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA NA UCHOVÁVANIE

 

Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí.

 

Uchovávať v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom a vlhkosťou.

Tento veterinárny liek nevyžaduje žiadne zvláštne teplotné podmienky na uchovávanie.

 

Nepoužívať tento veterinárny liek po dátume exspirácie uvedenom na obale po EXP. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci.

 

12. OSOBITNÉ UPOZORNENIA

 

Blchy z domácich zvierat často zamorujú klietky, ležovisko a odpočívadlá zvierat ako sú koberce a zariadenie domácnosti. Preto by mali byť tieto miesta pravidelne ošetrované vhodným insekticídom a vysávané z dôvodu masového zamorenia a v rámci ochranného opatrenia.

Nie sú známe údaje o vplyve kúpania / šampónovania na účinok lieku u mačiek a fretiek. Na základe skúseností dostupných u psov šampónovaných 2 dni po aplikácii lieku sa kúpanie neodporúča 2 dni po aplikácii lieku.

Liek sa nesmie dostať do kontaktu s očami zvieraťa.

Je dôležité ubezpečiť sa, že liek sa aplikuje na miesta, kde nemôže dôjsť k olízaniu, a že sa zvieratá neolizujú navzájom bezprostredne po aplikácii.

Ojedinele sa môže vyskytnúť prichytenie kliešťa. Preto je nemožné úplne vylúčiť prenos infekčných chorôb.

U mačiek sa liek môže aplikovať v období gravidity. Potenciálna toxicita lieku u mačiatok vo veku do 8 týždňov, ktoré sú v kontakte s ošetrenou matkou nie je popísaná. V tomto prípade je potrebná osobitná starostlivosť.

Fretky: Laboratórne štúdie u mačiek nedokázali žiadne teratogénne, fetotoxické, maternotoxické účinky. Bezpečnosť lieku nebola stanovená u gravidných a laktujúcich fretiek. Použitie len na základe zhodnotenia prínosu/rizika lieku zodpovedným veterinárnym lekárom.

U mačiek môže predávkovanie spôsobiť zlepenie srsti v mieste aplikácie, ak sa vyskytne, vymizne do 24 hodín po podaní.

U fretiek vo veku 6 mesiacov a viac, ktorým bola v intervale 2 týždňov 4-krát podaná dávka 5-krát vyššia ako je odporúčaná, bola u niektorých zvierat pozorovaná strata telesnej hmotnosti.

Pri predávkovaní sa môže zvýšiť riziko nežiaducich účinkov (pozrite časť 6. Nežiaduce účinky).

 

Osobitné bezpečnostné opatrenia, ktoré má urobiť osoba podávajúca liek zvieratám:

Liek môže spôsobiť podráždenie slizníc, kože a očí. Preto je potrebné vyhnúť sa kontaktu lieku s ústami, kožou a očami.

Ľudia so známou precitlivenosťou na insekticídy alebo alkohol by nemali prichádzať do kontaktu s týmto veterinárnym liekom. Snažte sa vyhnúť kontaktu obsahu s prstami. Ak príde ku kontaktu, umyte si ruky vodou a mydlom.

Po náhodnom kvapnutí do oka, vypláchnite oko čistou vodou.

Po použití si umyte ruky.

V prípade náhodného požitia lieku, je potrebné okamžite vyhľadať lekársku pomoc a ukázať písomnú informáciu lekárovi.

Počas aplikácie lieku nefajčiť, nejesť a nepiť.

 

Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a deti by sa s nimi nemali hrať až do zaschnutia miesta aplikácie lieku. Preto sa neodporúča ošetrenie počas dňa, ale až podvečer a čerstvo ošetrené zvieratá by nemali spať s majiteľmi, najmä s deťmi.

13. OSOBITNÉ BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA NA ZNEŠKODNENIE NEPOUŽITÉHO LIEKU (-OV) ALEBO ODPADOVÉHO MATERIÁLU, V PRÍPADE POTREBY

 

Každý nepoužitý veterinárny liek alebo odpadové materiály z tohto veterinárneho lieku musia byť zlikvidované v súlade s platnými národnými predpismi. Fipronil a (S)-metoprén môžu negatívne ovplyvniť vodné organizmy.

Neznečisťujte rybníky, vodné toky alebo priekopy s liekom alebo prázdnym obalom.

 

14. DÁTUM POSLEDNÉHO SCHVÁLENIA TEXTU V PÍSOMNEJ INFORMÁCII PRE POUŽÍVATEĽOV

 

15. ĎALŠIE INFORMÁCIE

 

Papierová škatuľka s 1, 3, 6, 10, 30 pipetami.

Nie všetky veľkosti balenia sa musia uvádzať na trh.

 

Ak potrebujete akúkoľvek informáciu o tomto veterinárnom lieku, kontaktujte miestneho zástupcu držiteľa rozhodnutia o registrácii.

Informácie o produkte

Výrobca: KRKA
Značka: FYPRYST
Kód výrobku: 446921
Kód EAN: 3838989680343
kód ŠUKL: 960281
Držiteľ rozhodnutia: KRKA

Recenzie

Recenzie FYPRYST combo spot-on 50 mg/60 mg mačky a fretky 1x0,5 ml

Diskusia

Diskusia FYPRYST combo spot-on 50 mg/60 mg mačky a fretky 1x0,5 ml

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam