Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Hygienické potreby » Tampóny

ELLEN NORMAL TAMPONY VAGIÁLNE 12 KS

Registrovaný liečivy prípravok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 212130
Tampóny ellen ® podporujú zdravé pošvové prostredie a poskytujú spoľahlivú a príjemnú hygienickú ochranu pri menstruaci.Probiotické baktérie v ellen ® sú chránené v nosnom médiu a uvoľňujú sa iba pri telesnej teplote.

Viac informácií

7,91

Dostupnosť: skladom do 24 hodín

Tovar odošleme 23. 1. 2018, predpokladaný termín doručenia 24. 1. 2018.

Doprava od 1 € alebo zdarma
 
Podrobné informácie
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Tampóny ellen ® podporujú zdravé pošvové prostredie a poskytujú spoľahlivú a príjemnú hygienickú ochranu pri menstruaci.Probiotické baktérie v ellen ® sú chránené v nosnom médiu a uvoľňujú sa iba pri telesnej teplote.

Informácie o produkte

Výrobca: ELI ELANCO & LILLY
Značka: ELLEN
Kód výrobku: 212130
Kód EAN: 7350002725276
Držiteľ rozhodnutia: ELI ELANCO & LILLY

Probiotické tampóny ellen ® môžu mať priaznivé účinky na pošvovej mikroflóru hneď po prvej menštruácii.

Účinné látky
Lacto Naturel ®
V niekoľkých vedeckých štúdiách bolo preukázané, že baktérie mliečneho kvasenia prítomné v pošve hrajú kľúčovú úlohu v udržiavaní vaginálneho zdravie. Probiotické tampóny ellen ® obsahujú Lacto Naturel ® (LN ®), zmes probiotických kmeňov baktérií mliečneho kvasenia, ktoré spoločne podporujú vaginálnu mikroflóru a zlepšujú vaginálnej zdravie.

Bakteriálne kmene obsiahnuté v LN ® sú prirodzenou súčasťou zdravej pošvovej mikroflóry, prirodzeným spôsobom produkujú kyselinu mliečnu, atím spôsobom udržujú vyváženú hodnotu.

Probiotické baktérie v ellen ® sú chránené v nosnom médiu a uvoľňujú sa iba pri telesnej teplote. Keď tampón po zavedení dosiahne telesnej teploty, nosné médium sa rozpustí a uvoľní probiotické baktérie. Približne za 90 minút sa probiotické baktérie LN ® rozšíri z tampónu do pošvy a prichytí sa k pošvovej sliznici, aby tak podporili pošvovej mikroflóru. Intenzita menštruačného krvácania je u každej ženy rozdielna a líšia sa aj v rámci jednotlivých dní jednej menštruácie. Krvácanie je výrazne väčšie na začiatku periódy, kedy sa uvoľní približne 2/3 celkového objemu menštruačnej krvi. Krvácanie sa postupne zmenšuje až nakoniec úplne ustane. Tampóny ellen ® sú k dostaniu v troch veľkostiach: ellen ® Mini, ellen ® Normál a ellen ® Super. Rozdielne veľkosti tampónov majú rozdielnu absorpčnú schopnosť, aby sa tak prispôsobili meniace sa intenzite krvácania. Zvoľte si takú veľkosť tampónu, ktorá najlepšie spĺňa vaše potreby. Všetky tampóny ellen ® obsahujú rovnaké množstvo LN ®.

Probiotické tampóny ellen ® môžu mať priaznivé účinky na pošvovej mikroflóru hneď po prvej menštruácii. Niektoré zo žien ale nepocíti priaznivé účinky probiotík skôr ako po troch až štyroch po sebe nasledujúcich cykloch.K najvýraznejšiemu zlepšeniu zdravia pošvy dochádza pri pravidelnom používaní ellen ® v priebehu menštruácie. Tampóny ellen ® vymieňajte v presne rovnakých intervaloch, ako ostatné bežné tampóny. V niekoľkých vedeckých štúdiách bolo preukázané, že baktérie mliečneho kvasenia prítomné v pošve hrajú kľúčovú úlohu v udržiavaní vaginálneho zdravie. Probiotické tampóny ellen ® obsahujú Lacto Naturel ® (LN ®), zmes probiotických kmeňov baktérií mliečneho kvasenia, ktoré spoločne podporujú vaginálnu mikroflóru a zlepšujú vaginálnej zdravie.

Bakteriálne kmene obsiahnuté v LN ® sú prirodzenou súčasťou zdravej pošvovej mikroflóry, prirodzeným spôsobom produkujú kyselinu mliečnu, a tým spôsobom udržujú vyváženú hodnotu pH.

TSS (syndróm toxického šoku) je zriedkavé, ale závažné ochorenie, ku ktorému môže dôjsť v súvislosti s používaním tampónov. Je vyvolaný špecifickými choroboplodnými zárodkami, prítomnými na ľudskej koži. K rozvoju TSS dochádza vtedy, ak je nasýtený tampón ponechaný v pošvovej dutine príliš dlhú dobu a ak je súčasne prítomný tento konkrétny choroboplodné zárodok.

Príznaky TSS je náhla vysoká horúčka, nevoľnosť, slabosť, erytrodermia (kožná vyrážka), bolesť v krku, bolesť vo svaloch, zvracanie a hnačka. Ak sa tieto príznaky prejavia v súvislosti s menštruáciou, vyberte tampón a okamžite sa poraďte s lekárom. Zmieňte sa lekári o TSS ao tom, že menštruuje. TSS môže ohroziť váš život, a preto musí byť diagnostikovaný a liečený bezodkladne. Tampóny sa musí pravidelne vymieňať. Konkrétne frekvencia výmeny je závislá na absorpčnej kapacite tampónu a intenzite menštruačného krvácania. Vzhľadom k tomu, že sa množstvo menštruačnej krvi v priebehu periódy mení, odporúčame zvoliť vždy veľkosť tampónu zodpovedajúce intenzite krvácania. Odporúčame používať vždy tú najmenšiu vhodnú veľkosť tampónu. Na začiatku periódy, keď je krvácanie najvýdatnejší, zvoľte takú absorpčnú kapacitu, ktorá umožní výmenu tampónu približne po 3-6 hodinách. Ako sa vaše menštruačné krvácanie zmierňuje, zvoľte tampón s menšou absorpčnou kapacitou a zachovajte rovnaké intervaly výmeny. V priebehu noci môže byť tampón ponechaný 6-8 hodín. Vzhľadom k rozdielnej absorbčnej kapacite sú tampóny ellen ® schopné pokryť rozdielne požiadavky jednotlivých fáz menštruácie. Na konci menštruácie vždy vyberte poslednú tampón. V záujme zachovania probiotického účinku ellen ® musí byť výrobok chránený pred priamym slnečným svetlom, prílišnou vlhkosťou a teplotami presahujúcimi 25 ° C. Ak vyberáte tampón z plechovky, vráťte späť sáčky s vysúšacím prostriedkom a plechovku zatvorte plastovým viečkom. Tak pomôžete ochrániť probiotiká LN ® pred vlhkosti. Tampóny ellen ® použite pred dátumom spotreby uvedeným na spodnej strane obalu. Ak by ste použila tampóny ellen ® po tomto dátume, nemuseli by už mať očakávaný probiotický účinok, ale stále by ich použitie bolo bezpečné ako u normálnych tampónov.

Zloženie
Jadro tampónu ellen ® je vyrobené zo 100% viskózy, ktorá má vysokú absorpčnú kapacitu. Šnúrka tampónu je vyrobená zo 100% bavlny. Netkaná povrchová vrstva je zo 100% polypropylénu. Lacto Naturel ® (LN ®) je zmesou patentovaných probiotických kmeňov laktobacilov: L. Gasser LN40, L fermentov LN99 a L. rhamnosus LN113.

Ellen Group

Recenzie

Recenzie produktu ELLEN NORMAL TAMPONY VAGIÁLNE 12 KS

Diskusia

Diskusia k produktu ELLEN NORMAL TAMPONY VAGIÁLNE 12 KS

Pridať nový príspevok do diskusie

Štítky

Tampóny

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam