MojaLekáreň.sk

Megy - spokojný pes

Megy - spokojný pes
Zdielať

Čo robiť, aby bol váš pes spokojný, to vám poradí domáci miláčik, fenka Megy.

Volám sa Megy a som spokojný pes, teda... spokojná fenka. Narodila som sa ako trpaslíčí pinč a mala som obrovské šťastie, že som sa dostala do rodiny, kde majú zvieratá naozaj radi a berú ma ako plnohodnotného člena rodiny. A verte mi, nie je to samozrejmosť. Bugina od susedov také šťastie nemala! Rozhodne by som o nej nepovedala, že je šťastná, práve naopak.

Zatiaľ, čo moja panička berie ohľad na všetky moje psie potreby, stará sa o moju srsť- pravidelne ma vyčesáva špeciálnou rukavicou na psiu srsť, čistí mi chrup, aby sa mi nerobil zubný kameň, čistí mi uši a trávime veľa času vonku, kde sa hráme. Panička Buginy myslí stále na seba.

Bugina je pre ňu len domáci miláčik, s ktorým sa pohrá, keď príde večer z práce, ale o večernom česaní a čistení psieho chrupu a dlhých prechádzkach sa môže Bugine len snívať. A určite by to potrebovala! Veď je to foxteriérka a tá pohyb potrebuje. To sa potom panička nemôže čudovať, že jej Bugina všetko doma hryzie a vyťahuje. Keby jej aspoň zaobstarala nejakú psiu hračku. Taká hračka pre psíkov dokáže hotové zázraky! Alebo hlavolam pre psov, to je niečo! Poznáte loptičku s otvorom na krmivo? Ja ju milujem!  Alebo preťahovadlo s loptičkou. Zrovna včera som s ním paničku poriadne potrápila.

Teraz mi napadlo, že som sa vám nepochválila, že som dostala nový psí oblek. Niektorým ľuďom to pripadá smiešne, ale nám malým, krátkosrstým psíkom býva naozaj zima. A aká nám je zima na labky! Našťastie aj na to moja panička myslela, a okrem oblečenia pre psíkov, mi kúpila aj ochranný krém na labky.  A poviem vám, ono to naozaj funguje! Skrátka super vynález, aby pes v zime neprechladol.

Keď už sme pri tých vynálezoch, musím svoju paničku poprosiť o nový obojok. Ten, čo mal včera Ronny v parku- svietiaci a nabíjací, ten ma teda dostal! Ronny- vždy musí mať každú novinku ako prvý! Aj keď obojok je užitočný aj večer pri venčení. Takto sa svojmu pánovi nikdy nestratí. Takýto obojok by sa mi moc páčil…

Buchli dvere? Áno! Tak ma prosím ospravedlňte, musím bežať privítať svoju paničku. Ale niekedy nabudúce sa s Vami rada porozprávam. Majte sa fajn a nezabudnite - ak je spokojný pes, je spokojný aj pán.

Vaša Megy

 

 

2. február 2018
Témy článku
Zvieratá
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Bolesť v krížoch je nepríjemná záležitosť, ktorá nás nenechá spať alebo naopak vstať. Čo je príčinou a ako bolesti zmierniť či úplne eliminovať? Dozviete sa v našom článku.

viac

Založiť rodinu je veľké rozhodnutie. S plánovanou zmenou by mali súhlasiť obaja partneri, prijať zodpovednosť a pohovoriť si otvorene o otázkach plodnosti. Prinášame vám základné informácie o ženskom…

viac

Zelený jačmeň patrí medzi obľúbené zelené potraviny, ktoré sa podieľajú na celkovom povzbudení organizmu vďaka obsahu prírodných vitamínov a minerálov. Do skupiny zelených potravín zaraďujeme aj…

viac

V súčasnosti je čím ďalej viac venovaná pozornosť tzv. systémovej enzymoterapii. Jej hlavným predstaviteľom je liek Wobenzym.

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac